Marek Drzewowski  tel. 602 213 952  gg: 1961590  e-mail:baleno@poczta.onet.pl Łukasz Paliœświat  tel: 608 472 689     e-mail:lukaszpaliswiat@gmail.com
www.polska-sztanga.pl
SZUKAJ:
Fax: +48 (58)77 80 241

MENU

ZOBACZ RÓWNIEŻ
    

   *************************


GALERIE

shr121.jpg
shr121.jpg


rai66.jpg
rai66.jpg


lukow.png
lukow.png


talib151.jpg
talib151.jpg


djangabaev17.jpg
djangabaev17.jpg


efremov17.jpg
efremov17.jpg


nabieva17.jpg
nabieva17.jpg


mgl3.jpg
mgl3.jpg


advance-happy-new-year-2018-gif.gif
advance-happy-new-ye ...


azimova91a.jpg
azimova91a.jpgONLINE
Witaj, Anonim
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: zembron
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 2

Na stronie:
Gości: 93
Użytkowników: 0
Razem: 93

AKTUALIZACJEDarmowe liczniki

stat4u


KALKULATOR SINCLAIR'A

ZAPRZYJAŹNIONE STRONY
ZAGRANICZNE STRONY KLUBOWE

www.polska-sztanga.pl: PS Informuje

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

PS Informuje

MISTRZOSTWA EUROPY SENIORÓW ZNÓW W… GRUZJI ?
PS Informuje
Jak dowiaduje się „PSz”, po kolejnej dopingowej wpadce wicemistrzyni świata seniorek z Anaheim (USA) w 69 kg – Romeli BEGAJ (86, ALB), pod wpływem druzgoczącej opinii publicznej, do dymisji podał się nie tylko Prezydent Albańskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów, ale i cały Zarząd. Jak stwierdził Hasan AKKUS (TUR) – sekretarz generalny Europejskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów (EWF)… „W albańskim społeczeństwie i tamtejszych mediach, reakcja była tak silna, że wszyscy zrezygnowali. Od dzisiaj Albania nie ma federacji, nie ma nikogo, kto organizowałby „Mistrzostwa Europy”. To nieoczekiwany i bardzo poważny problem dla EWF i jej federacji członkowskich…". Wszystko to w momencie, gdy światowej federacji (IWF) udało się wreszcie przekonać Międzynarodowy Komitet Olimpijski do pozostawienia (na „okres próbny”) podnoszenia ciężarów w programie Igrzysk Olimpijskich po 2020 roku ! Trzeba przyznać, że nad tegorocznymi ME od samego początku ciążyło jakieś fatum… Pierwotnym gospodarzem tej imprezy miała być Antalya (TUR), ale musiała zrezygnować z powodu rocznej dyskwalifikacji Turcji, nałożonej przez IWF za 3 pozytywne wyniki ponownych testów antydopingowych z igrzysk olimpijskich w 2008 (Pekin) i 2012 (Londyn) roku. Kolejnym kandydatem był Halmstad (SVE), ale Szwecja nie podjęła się organizacji ME na 6 miesięcy przed terminem zawodów. Później, po udanej organizacji ME U20 & U23 w Durres, pojawiła się dość niespodziewanie Tirana (ALB), ale i ona musiała ostatecznie zrezygnować…

Kto w tej sytuacji zdecyduje się na organizację najważniejszej na starym kontynencie imprezy, 10 tygodni przed terminem mistrzostw ? Jak bowiem stwierdził Hasan AKKUS (TUR)… „naszym (EWF) priorytetem jest organizacja zawodów we wcześniej wyznaczonym terminie…” (23.03-01.04.br) ? Bardzo poważnie mówi się o będącej ostatnio „na ciężarowej fali” Gruzji lub… Rumunii, a w przypadku wyznaczenia nowego terminu zawodów, pojawiają się także i inni kandydaci. Federacja Podnoszenia Ciężarów Gruzji stwierdziła, że… „we wtorek odbędzie się spotkanie z kluczowymi osobami w celu omówienia potencjalnych możliwości organizacji mistrzostw…”, z kolei Alex PADURE – sekretarz generalny Federacji Rumuńskiej powiedział… „Oczywiście jest to bardzo trudne zadanie, ale jeśli tylko w jakikolwiek sposób możemy wesprzeć europejskie ciężary, spróbujemy to zrobić. To wyjątkowa sytuacja. Słyszałem, że niektóre kraje zdążyły już kupić bilety lotnicze do Tirany…”. „Polska Sztanga” cały czas monitoruje ten temat !

Wysłany przez autor dnia @23-01-2018 o godz. 19:18:57 @ (247 odsłon)
(komentarze? | PS Informuje | Wynik: 0)

PS Informuje

„POLSKA SZTANGA” ZMIENIA SWOJE OBLICZE !
PS Informuje
W ostatnich dniach można było zauważyć nową szatę graficzną „Polskiej Sztangi”, najstarszej ( zał. w 2004 roku) polskiej witryny internetowej o podnoszeniu ciężarów. To pierwszy, widoczny efekt prac informatycznych, prowadzonych od kilku tygodni przez bydgoską firmę „Gregsoft”. Oprócz zmiany szaty graficznej i wielu innych elementów naszej strony, znacząco zostanie też usprawniony system weryfikacji komentarzy (przez autora „PSz”), które od dzisiaj znów będzie można wpisywać pod poszczególnymi artykułami. W tym celu została m.in. „wyczyszczona” aktualna baza 868 osób, którym w latach 2004-2017 zostały nadane indywidualne loginy i hasła. By móc komentować różne wydarzenia związane z naszą dyscypliną sportu, czytelnicy „PSz” będą musieli raz jeszcze uzyskać login i hasło, pisząc stosowną prośbą na e-mail: baleno@poczta.onet.pl, gdzie obligatoryjnie (tylko dla wiedzy „PSz”) trzeba też podać imię i nazwisko oraz… zaproponować swój nowy login. Zaktualizowany system wprowadzania i weryfikacji komentarzy pozwoli wyeliminować raz na zawsze wszelkie próby obrażania bądź zniesławiania jakiejkolwiek osoby, co niestety, niejednokrotnie doprowadzało już do zawieszania tej, jakże swoistej opcji wyrażania swoich poglądów (np. w dn. 08.09.2008, 13.06.2012 i 15.01.2017). Od dzisiaj komentowanie newsów na „PSz” znów stało się możliwe… Gorąco zachęcamy !

Wysłany przez autor dnia @20-11-2017 o godz. 18:17:54 @ (193 odsłon)
(komentarze? | PS Informuje | Wynik: 5)

PS Informuje

INFORMATYK PILNIE POSZUKIWANY !
PS Informuje
Polska Sztangaposzukuje pilnie informatyka, który „zajmie” się naszą witryną od strony informatycznej, dokona stosownych aktuali- zacji i „upgradu” strony. Wcześniejsze obietnice i gwarancje potencjalnego sukcesu płynące ze strony osoby, związanej z nową marką jednej ze sztang, spełzły na niczym… Dotychczasowy admin naszej witryny także podziękował za współpracę, choć samej pracy związanej z bieżącym jej utrzymaniem było bardzo niewiele. Jako, że „Polska Sztanga” nie jest witryną komercyjną, liczymy na to, że potencjalny chętny, zajmie się nią „hobbystycznie” lub w ramach innych form współpracy (reklama etc.). Ewen- tualne zgłoszenia proszę kierować na adres mailowy twórcy „PSz” – Marka Drzewowskiego… baleno@poczta.onet.pl  lub telefonicznie – 602-213-952 !Wysłany przez autor dnia @05-10-2017 o godz. 20:27:34 @ (250 odsłon)
(Czytaj więcej... | PS Informuje | Wynik: 0)

PS Informuje

PRZERWA URLOPOWA „PSz” !
PS Informuje
Wiele osób zastanawiało się pewnie (potwierdzały to zresztą liczne telefony i kontakty na facebooku), dlaczego od ponad miesiąca na „PSz” nic się nie dzia- ło.  Wszystko z powodu miesięcznego urlopu, który pozwolił mi odetchnąć, nie tylko od problemów występujących w polskich ciężarach. Co prawda zawodów w tym czasie było w naszym kraju bardzo niewiele, tym niemniej śledząc uważnie to, co działo się na „facebooku” (głównie za sprawą wpisów Sebastiana Ołubka), można powiedzieć, że działo się sporo, szczególnie w tematach, związanych z bieżącą działalnością władz PZPC. Od dzisiaj jednak systematycznie aktualizować będziemy sferę „newsów” na „PSz” i nadrabiać tym samym wakacyjne zaległości. Na początek, o sukcesach polskich mas- tersów na zakończonych w minioną sobotę „Mistrzostwach Europy” w Halmstad (SVE).

Wysłany przez autor dnia @21-08-2017 o godz. 17:37:10 @ (249 odsłon)
(Czytaj więcej... | PS Informuje | Wynik: 0)

PS Informuje

RANKING PODNOSZENIA CIĘŻARÓW NA ŚWIECIE – EDYCJA IV
PS Informuje
„PSz” prezentuje IV edycję „Rankingu podnoszenia ciężarów na świecie w 2017” wg stanu na dzień 03.05.br, uwzględniający już wyniki zakończonych nie- dawno „Mistrzostw Azji Seniorów” i „Mistrzostw Chin Kobiet/Mężczyzn”. Wśród liderów sezonu istotne zmiany, 8 z nich pochodzi aktualnie z Chin (5K +3M), 2 z Rosji (K+M) i Ukrainy (K+M) oraz po 1 z Rumunii (M), Armenii (M) i Gruzji (M). Z naszych reprezentantów w rankingu tym, na najwyższych miejscach znajdują się w chwili obecnej: Krzysztof Zwarycz (90) na VI miejscu w 85 kg M oraz XIV w 94 kg M, Arkadiusz Michalski (90) – IX w 105 kg M, Małgorzata Wiejak – XIII w 90 kg K, Joanna Łochowska (88) – XVII w 53 kg K, Dominik Kozłowski – XXII w 56 kg M i Łukasz Grela (86) – XXII w 94 kg M > 2017 WORLD RANKING LIST (pdf)Wysłany przez autor dnia @05-05-2017 o godz. 20:12:06 @ (286 odsłon)
(Czytaj więcej... | PS Informuje | Wynik: 0)

PS Informuje

RANKING PODNOSZENIA CIĘŻARÓW NA ŚWIECIE – EDYCJA III
PS Informuje
„PSz” prezentuje najnowszą edycję... „Rankingu podnoszenia ciężarów na świecie w 2017 roku” wg stanu na dzień 10.04.br, uwzględniający wyniki za- kończonych niedawno „Mistrzostw Europy Seniorów” w Splicie (CRO) i „Mi- strzostw Świata Juniorów U17” w Bangkoku (THA), jednakże nie obejmujący wciąż jeszcze… „Mistrzostw Chin Kobiet”. Wśród liderów sezonu zaszły istotne zmiany, 6 z nich pochodzi aktualnie z Rosji (5K+1M), 2  z Ukrainy (K+M) oraz po 1 z KRLD (K), Hiszpanii (K), Włoch (M), Turcji (M), USA (M), Rumunii (M), Armenii (M) i Gruzji (M). Z na- szych reprezentantów w rankingu tym, na najwyższych miejscach znaleźli się w chwili obecnej: Joanna Łochowska (88) – na II miejscu w 53 kg K, Krzysztof Zwarycz (90) – III w 85 kg M, Dominik Kozłowski – V w 56 kg M, Arkadiusz Michalski (90) – VII w 105 kg M, Katarzyna Kraska (93) – X w 58 kg K, Krzysztof Zwarycz (90) – X w 94 kg M, Jolanta Wiór (95) – XI w 75 kg K, Małgorzata Wiejak – XI w 90 kg K, Magdalena Karolak (99) i Aleksandra Mierzejewska (92) – odpowiednio na XI i XII miejscu w +90 kg K > 2017 WORLD RANKING LIST (pdf)Wysłany przez autor dnia @14-04-2017 o godz. 21:19:28 @ (255 odsłon)
(Czytaj więcej... | PS Informuje | Wynik: 0)

PS Informuje

RANKING PODNOSZENIA CIĘŻARÓW NA ŚWIECIE – EDYCJA II
PS Informuje
„PSz” prezentuje najnowszą edycję „Rankingu podnoszenia ciężarów na świecie w 2017 roku” wg stanu na dzień 17.02.br. Po „Pucharze Rosji” i „Pu- charze Ukrainy”… wśród liderów sezonu zaszły diametralne zmiany, gdzie aż 15 pochodzi właśnie z Rosji (7K+8M) a 1 z Ukrainy (K). W rankingu znalazły się też nazwiska trzech, występujących w niemieckiej „Bundeslidze” zawodników z Polski: Damian Wiśniewski (89, POL) zajmuje VIII miejsce w 69 kg M, Łukasz Grela (86, POL) jest XXVIII w 105 kg M, natomiast Roman Kliś (88, POL) – XXIX w 77 kg M > 2017 WORLD RANKING LIST (pdf)Wysłany przez autor dnia @18-02-2017 o godz. 11:53:11 @ (294 odsłon)
(Czytaj więcej... | PS Informuje | Wynik: 0)

PS Informuje

KANCELARIA PRAWNA OSTRZEGA „POLSKĄ SZTANGĘ” !
PS Informuje
To musiało tak się skończyć... Co prawda komentarze na „PSz” zostały zawie- szone już 15.01.br, to jednak dopiero wczoraj wpłynęło do nas oficjalne pismo, działającego z upoważnienia Prezesa Zarządu PZPC – Mariusza Jędry, radcy prawnego – Tomasza Dauermana, który zwrócił uwagę na treść komentarzy, jakie na początku roku ukazały się pod niektórymi artykułami na „PSz” a które mogłyby naruszyć dobra osobiste Prezesa PZPC. Pan mecenas zagroził też odpowiedzial- nością cywilną i karną wobec administratora naszej witryny w przypadku ponow- nego wystąpienia opisanej wyżej sytuacji. No cóż, tak to już jest, kiedy to niektórzy nasi czytelnicy, pod płaszczykiem walki o dobro polskich ciężarów, dawali upust swojej frustracji w komentarzach na „Polskiej Sztandze”, które faktycznie mogły naruszać dobre imię nowo wybranego Prezesa PZPC. Jako istniejąca już od 2004 roku witryna, jesteśmy zdecydowanie przeciwni tego typu wypowiedziom, które oprócz swoistej głupoty niczego do polskich ciężarów nie wnoszą. W tym miejscu pozostaje gorąco przeprosić Pana Mariusza Jędrę za przykrości jakich mógł doznać, czytając niektóre wypowiedzi, być może swoich własnych kolegów z pomostu i jednocześnie zapewnić, że „PSz” nigdy nie popierała ani tym bardziej nie sprzyjała podobnym, zapewne mocno krzywdzącym wypowie- dziom. Mamy nadzieję, że już za kilka tygodni „Polska Sztanga” przejdzie znaczącą meta- morfozę (czy na lepsze, czas pokaże), po której... nie będzie już jednak miejsca na ja- kiekolwiek komentarze. Te można jednak nadal wpisywać, choć już nie „anonimowo”, pod „zajawkami” naszych artykułów, które każdorazowo ukazują się na „Facebooku”.Wysłany przez autor dnia @10-02-2017 o godz. 18:28:55 @ (287 odsłon)
(Czytaj więcej... | PS Informuje | Wynik: 0)

PS Informuje

RANKING PODNOSZENIA CIĘŻARÓW NA ŚWIECIE W 2017 ROKU !
PS Informuje
„PSz” prezentuje, po raz pierwszy w tym roku… „Ranking podnoszenia cięża- rów na świecie w 2017 roku” wg stanu na dzień 31.01.br. Wśród pierwszych liderów: 7 reprezentantów Iranu (M), 4 z Wenezueli (K), 2 z Turcji (K) oraz po 1 z Łotwy (K), Belgii (K) i Tajwanu (M). W rankingu pojawiły się też nazwiska dwóch, występujących w niemieckiej „Bundeslidze” zawodników z Polski: Da- mian Wiśniewski (89, POL) zajmuje aktualnie V miejsce w 69 kg M, natomiast Roman Kliś (88, POL) jest XIV w 77 kg M > 2017 WORLD RANKING LIST (pdf)Wysłany przez autor dnia @01-02-2017 o godz. 18:58:58 @ (350 odsłon)
(Czytaj więcej... | PS Informuje | Wynik: 0)

PS Informuje

NOWY PROTOKÓŁ ZAWODÓW PODNOSZENIA CIĘŻARÓW !!!
PS Informuje
W styczniu br „PSz” dwukrotnie publikowała nowe tabele Sinclaira na lata 2017-2020, z których bardzo szybko skorzystało wiele stron internetowych z całego świata. Dzisiaj prezentujemy „nowy protokół zawodów” (dla kobiet i mężczyzn), uwzględniający już nową punktację Sinclaira wraz z przykładowym zapisem wyników. Ponownie zachęcamy do pobrania przedmiotowego pliku, który w dowolny sposób można sobie następnie przerobić i dostosować do własnych potrzeb, np. opatrzyć stosownym logo klubu, okręgu itp., itd. > PROTOKÓŁ ZAWODÓW (xls)

Wysłany przez autor dnia @24-01-2017 o godz. 19:27:59 @ (365 odsłon)
(Czytaj więcej... | PS Informuje | Wynik: 0)

PS Informuje

NOWE TABELE SINCLAIRA NA LATA 2017-2020 !
PS Informuje
W ślad za naszą poprzednią publikacją sprzed kilku dni, „PSz” przedstawia nowe ujęcie tabel Sinclaira na lata 2017-2020, które jak wiadomo, kory- gowane są w „cyklu olimpijskim”, co 4 lata. W porównaniu z obowiązującymi do dn. 31.12.2016 roku tabelami 2013-2016, najistotniejsze zmiany dotyczą pułapu górnej wagi kobiet i mężczyzn, które poprzednio wynosiły odpowiednio 148,0 kg i 174,4 kg, natomiast od nowego roku – 153,5 kg (+5,5) i 175,3 kg (+0,9). Nie licząc naj- cięższych kategorii wagowych pań, nowe tabele Sinclaira przyniosły ogólny spadek punktacji. Zachęcamy sędziów do wydrukowania sobie papierowej wersji nowych tabel Sin- claira, z których tak chętnie później korzystają > TABELE: kobiety, mężczyźni (pdf)Wysłany przez autor dnia @20-01-2017 o godz. 19:52:43 @ (393 odsłon)
(Czytaj więcej... | PS Informuje | Wynik: 0)

PS Informuje

KOMENTOWANIE ARTYKUŁÓW WSTRZYMANE DO ODWOŁANIA !
PS Informuje
Z przykrością informujemy, że pomimo wielokrotnych próśb „PSz” o zamieszczanie tylko takich komentarzy, które nie będą kogokolwiek obrażać bądź zniesławiać (!), zmuszeni jesteśmy zawiesić do odwoła- nia opcję komentowania poszczególnych artykułów ! Niestety, w pol- skich ciężarach nadal nie ma zgody a… niektórzy internauci nie są w stanie zrozumieć, że w dzisiejszych czasach nikt w internecie nie jest anonimowy i w każdej chwili można „namierzyć” tego czy innego „delikwenta”. Tym bardziej ta- kiego, który w niewybredny sposób daje upust swojemu niezadowoleniu w danej sprawie. Opcja komentowania newsów była już dwukrotnie zawieszana (m.in. dn. 08.09.2008r. i 13.06.2012r.) i choć wydawało się, że trzeciego razu już nie będzie… „PSz” zmuszona była znów zareagować. Informacje o nowych artykułach pojawiają się każdorazowo na „facebooku”, gdzie można  komentować je do woli, tyle tylko, że już nie anonimowo. Czas pokaże kiedy pojawią się one ponownie na „PSz” !  

Wysłany przez autor dnia @15-01-2017 o godz. 09:20:42 @ (368 odsłon)
(Czytaj więcej... | PS Informuje | Wynik: 0)

PS Informuje

A JEDNAK… TOMASZ ZIELIŃSKI BĘDZIE MIAŁ OLIMPIJSKI MEDAL !?!
PS Informuje
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) oficjalnie potwierdził, że odebrał trzy złote medale wywalczone w 2008 roku w Pekinie przez chińskie sztangistki w kat. wag. do 48, 69 i 75 kg. U wszystkich po ponownym badaniu wykryto zabro- nione środki. Medale straciły: CHEN Xiexia (wcześniej srebrny medal z tego sa- mego powodu straciła Turczynka Sibel OZKAN) w 48 kg, LIU Chunhong w 69 kg (w Pekinie ustanowiła trzy rekordy świata) i CAO Lei w 75 kg. U wszystkich Chinek wykryto znacznie podwyższony poziom zakazanego hormonu wzrostu GHRP-2. Co najciekawsze, MKOl podjął też decyzję o zakończeniu postępowania antydopingowego oraz „dyskwalifikacji” czwartej zawodniczki w 63 kg K z Londynu (2012) – Sibel SIMSEK (TUR) i… szóstego za- wodnika w 94 kg M – Intigama ZAIROVA (AZE), u których powtórne badanie próbek „B” po- twierdziło stosowanie dehydrochlormethyltestosteronu/turinabolu (u Azera i Turczynki) i stana- zololu (dodatkowo u Turczynki). Anulowanie VI pozycji Zairova skutkować będzie naj- pewniej przyznaniem brązowego medalu olimpijskiego… Tomaszowi ZIELIŃSKIE- MU, który w Londynie, w 94 kg M był IX-ty, ale… dyskwalifikacja sześciu będących przed nim zawodników spowodowała awans naszego reprezentanta na III miejsce. Decyzja MKOl jest ostateczna... > Decyzja MKOl Intigama Zairova (pdf)... „Tomaszu - jeśli medalu z Londynu nie przyjmiesz, uratujesz resztę honoru
i dobrego imienia. Reputację z lekka połatasz, podziurawioną przez nandrolon,
który sobie aplikowałeś...
Nie warto dla brązu spalić się ze wstydu...
Panie Zieliński, nie bierz pan tego medalu za Londyn [FELIETON/html]Wysłany przez autor dnia @13-01-2017 o godz. 07:59:51 @ (356 odsłon)
(komentarze? | PS Informuje | Wynik: 0)

PS Informuje

RANKING PODNOSZENIA CIĘŻARÓW NA ŚWIECIE W 2016 ROKU !!!
PS Informuje
„PSz” prezentuje „Ranking podnoszenia ciężarów na świecie w 2016 ro- kuwg stanu na dzień 31.12.2016, w którym znalazło się blisko 2000 zawod- niczek i zawodników z ponad 100 państw świata. W porównaniu z poprzednim notowaniem września 2016 roku, wśród liderów sezonu nie zaszły jakiekolwiek zmiany i w dalszym ciągu w 9 przypadkach pochodzą oni z CHIN (5K+ 4M), 2 z Iranu (M) oraz po 1 z Tajlandii (K), KRLD (K), Uzbekistanu (M) i Gruzji (M). Wśród pań, nasze zawodniczki zostały sklasyfikowane na bardzo odległych pozycjach: Joanna Łochowska (88) w 58 kg na XXXIX miejscu i Patrycja Piechowiak (92) w 69 kg na XXXXI, dużo lepiej jest wśród panów: Tomasz Zieliński (90) w 94 kg na X i Arkadiusz Michalski (90) w 105 kg na XII miejscu > 2016 WORLD RANKING LIST (pdf)Wysłany przez autor dnia @02-01-2017 o godz. 18:43:50 @ (384 odsłon)
(Czytaj więcej... | PS Informuje | Wynik: 0)

PS Informuje

RANKINGI PODNOSZENIA CIĘŻARÓW W POLSCE ZA 2016 ROK !
PS Informuje
„PSz” prezentuje opracowane przez naszych statystycznych partnerów z portalu podnoszenieciezarow.plRankingi podnoszenia ciężarów w Polsce za 2016 rok” ! W mijającym sezonie najlepsze wyniki uzyskali: Joanna ŁOCHOW- SKA (88, UKS Zielona Góra) – 289,4 pkt. i Tomasz ZIELIŃSKI (90, CWZS Zawisza Bydgoszcz) – 442,1 pkt. wśród seniorów, Katarzyna KRASKA (93, KPC Górnik Polkowice) – 285,8 pkt. i Jarosław SAMORAJ (94, CLKS Mazovia Ciechanów) – 437,9 pkt. w grupie młodzieży U23, Agata ROK (96, Feniks Siedlce) – 246,1 pkt. i Kacper BADZIĄGOWSKI (98, MGLKS Tarpan Mrocza) – 400,8 pkt. wśród juniorów U20, Sylwia OLEŚKIEWICZ (99, LKS Omega Kleszczów) – 240,2 pkt. i Piotr KUDŁASZYK (99, LKS Bu- dowlani Nowy Tomyśl) – 384,8 pkt. w grupie juniorów U17, Wiktoria WOŁK (01, MGLKS Tarpan Mrocza) – 218,1 pkt. i Martin STASIK (01, LKS Budowlani Nowy Tomyśl) – 337,5 pkt. w grupie młodzików U15 oraz Monika MARACH (04, MGLKS Tarpan Mrocza) – 233,2 pkt. i Patryk BARAŃSKI (04, LKS Dobryszyce) – 221,1 pkt. wśród dziewcząt i chłopców U12. Poniżej linki do rankingów sezonu w poszczególnych grupach wieku i w OZPC za 2016 rok a już niebawem... „Ranking podnoszenia ciężarów na świecie za 2016 rokKOBIETY 2016
Ranking seniorek (html)
Ranking młodzieży U23 (html)
Ranking juniorek U20 (html)
Ranking juniorek U17 (html)
Ranking młodziczek U15 (html)
Ranking dziewcząt U12 (html)

MĘŻCZYŹNI 2016
Ranking seniorów (html)
Ranking młodzieży U23 (html)
Ranking juniorów U20 (html)
Ranking juniorów U17 (html)
Ranking młodzików U15 (html)
Ranking chłopców U12 (html)

RANKINGI OZPC 2016
Dolnośląski: kobiety, mężczyźni (html)
Kujawsko-Pomorski: kobiety, mężczyźni (html)
Lubelski: kobiety, mężczyźni (html)
Lubuski: kobiety, mężczyźni (html)
Łódzki: kobiety, mężczyźni (html)
Małopolski: kobiety, mężczyźni (html)
Mazowiecki: kobiety, mężczyźni (html)
Opolski: kobiety, mężczyźni (html)
Podkarpacki: kobiety, mężczyźni (html)
Podlaski: kobiety, mężczyźni (html)
Pomorski: kobiety, mężczyźni (html)
Śląski: kobiety, mężczyźni (html)
Świętokrzyski: kobiety, mężczyźni (html)
Warmiński-Mazurski: kobiety, mężczyźni (html)
Wielkopolski: kobiety, mężczyźni (html)
Zachodniopomorski: kobiety, mężczyźni (html)

NAJWIĘKSZY PROGRES I REGRES W 2016 (html)

NAJWIĘCEJ STARTÓW W 2016 (html)

WYNIKI KRAJOWE W 2016 (html)


Wysłany przez autor dnia @30-12-2016 o godz. 19:50:09 @ (971 odsłon)
(Czytaj więcej... | 2 komentarze | PS Informuje | Wynik: 0)

PS Informuje

NAJWIĘKSZY KRYZYS PODNOSZENIA CIĘŻARÓW W HISTORII !
PS Informuje
Były szef Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów - Szymon Kołecki uważa, że jesteśmy świadkami największego kryzysu w historii tej dyscypliny sportu. Szymon Kołecki podał się do dymisji, jako szef Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów po wykryciu dopingu u reprezentanta Polski na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro - Tomasza Zielińskiego. Jak się później okazało, także jego brat - Adrian Zieliński (mistrz olimpijski z Londynu) został przyłapany na stosowaniu niedozwolonych środków. Jak mówił złoty medalista olimpijski z Pekinu - polskie ciężary nigdy nie były w gorszej sytuacji wizerunkowej. Inaczej jednak jest w przy- padku sportowej formy naszych sztangistów… „Mamy mocno poszarpaną aferami dopingowymi kadrę seniorską. Natomiast pozostałe grupy wiekowe mamy naprawdę bardzo silne. Ostro ry- walizują na świecie i w Europie…” - przyznał. W audycji radiowej Trzecia Strona Meda- lu Kołecki powiedział też, że…na całym świecie afery dopingowe w podnoszeniu cięża- rów są w tym roku plagą… trudno mi powiedzieć, czy światowe ciężary były kiedyś w więk- szym kryzysie. Jest już grupa kilkudziesięciu osób (przyłapanych na dopingu). Trudno mi przy- pomnieć sobie moment, w których światowe ciężary były w gorszej sytuacji…” - zaznaczył Szy- mon Kołecki w rozmowie z radiową „Trójką”.

Więcej, m.in.: o sponsoringu w podnoszeniu ciężarów, o złotym medalu olimpijskim w Pekinie (2004), o „historycznym” już artykule prasowym w „Gazecie Wyborczej” i jego następstwach na sali sądowej przeciwko byłemu Prezesowi PZPC – Zygmuntowi Wasieli, o wykreśleniu z kadry narodowej Krzysztofa Szramiaka i Tomasza Zielińskiego, o dopingowych wpadkach braci Zielińskich, o dymisji z funkcji Prezesa PZPC, o wyborach w dn. 17.12.br i nowych władzach związku, o „własnym” programie odnowy polskich ciężarów i o dalszym finansowaniu ciężarów z budżetu MSiT… w rozmowie z Szymonem Kołeckim dla Trzeciej Strony Medalu, vide > plik „audio” na lewo od zdjęcia Adriana Zielińskiego (html)Szymon Kołecki powiedział w audycji radiowej… „z tej kadencji najbardziej zostaną zapamiętane wpadki braci Zielińskich…. Należy się obawiać, iż nie miał on jednak racji, tym bardziej, że „końcówka” mijającej kadencji obfituje w wiele zaskakujących momen- tów, związanych chociażby z ostatnim posiedzeniem Komisji Rewizyjnej (KR) w dn. 24-25.11.br ! Wiele wskazuje, że przed terminem Krajowego Zjazdu PZPC (w dn. 17.12.br), odbędzie się jeszcze jedno posiedzenie Komisji Rewizyjnej i Zarządu PZPC, któremu mają zostać przedstawione wnioski w sprawie ewentualnego udzielenia (bądź nie) ustępującemu Za- rządowi absolutorium oraz wnioski wynikające z ustaleń ostatniej kontroli KR. Jak zatem na- leży się spodziewać ostatnie dni przez Krajowym Zjazdem, wbrew panującej aurze, zapowiadają się niezwykle gorąco...


Wysłany przez autor dnia @30-11-2016 o godz. 19:29:54 @ (329 odsłon)
(komentarze? | PS Informuje | Wynik: 0)

PS Informuje

JUŻ OFICJALNIE… 4 KANDYDATÓW NA PREZESA PZPC !!!
PS Informuje
Czterech kandydatów: Mariusz Jędra, Zygmunt Smalcerz, Zygmunt Wa- siela i Zdzisław Żołopa będzie się ubiegać o funkcję prezesa Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów (PZPC). Zjazd odbędzie się 17 grudnia br w Warszawie. Lista oficjalnie została zamknięta na miesiąc przed terminem Walne- go Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego, jednak przez ostatnie kilka dni w PZPC czekano na zgłoszenia, które mogły nadejść drogą pocztową. Kandydatami do objęcia stanowiska są: obecny wiceprezes ds. organizacyjnych - Jędra, były trener kadry narodowej, mistrz olimpijski z Monachium (1972) – Smalcerz, pełniący funkcję prezesa w latach 2004- 2012 – Wasiela i aktualny wiceprezes ds. sędziowskich – Żołopa. O reelekcję nie będzie się starał Szymon Kołecki. W sierpniu złożył on rezygnację po ujawnieniu afery dopingowej, w którą zamieszani byli bracia Tomasz i Adrian Zielińscy. Zarząd PZPC postanowił wtedy, że związkiem do czasu grudniowego zjazdu kierować będzie sekretarz generalna Halina Pikuła. Wśród 90 delegatów wybranych na zjazd nie ma Kołeckiego, który nie znalazł poparcia wśród działaczy z Mazowsza i zrezygnował z walki o mandat (sport.dziennik.pl, 22.11.2016, 12:50)

Tyle artykuł, choć z tego, co powszechnie wiadomo… podczas siedleckich wyborów Szymona Kołeckiego zgłoszono do Komisji Skrutacyjnej, co automatycznie wykluczyło go z kandydo- wania na delegata Mazowieckiego OZPC na Krajowy Zjazd PZPC. Gwoli ścisłości warto jeszcze nadmienić, że wśród 89 delegatów na Krajowy Zjazd Sprawozdawczo-Wy- borczy PZPC (do dnia dzisiejszego nie dotarły rzekomo do PZPC dokumenty o wyborach w Małopolskim OZPC), jaki ma się odbyć w Warszawie w dn. 17.12.br., oprócz 4 kandydatów na Prezesa PZPC mamy jeszcze… 26 kandydatów do Zarządu PZPC i 9 kandydatów do Komisji Rewizyjnej PZPC. Póki co, potencjalni kandydaci na Prezesa PZPC prowadzą wciąż intensywne rozmowy w „terenie”, ale tak na poważnie, to chyba jeszcze żaden z nich nie ujawnił swojego programu wyborczego ! Jest on już zapewne znany poszczególnym delegatom na zjazd, tym niemniej szkoda, że nie mogą się z nimi oficjalnie zapoznać także i inne osoby, związane ze środowiskiem podnoszenia ciężarów w Polsce, kibice, zawodnicy, tre- nerzy, dziennikarze… tym bardziej, że do wyborów pozostały niespełna trzy tygodnie > DELE- GACI NA KRAJOWY ZJAZD PZPC (pdf)


Wysłany przez autor dnia @23-11-2016 o godz. 18:41:06 @ (584 odsłon)
(Czytaj więcej... | 1 komentarz | PS Informuje | Wynik: 0)

PS Informuje

KOLEJNE PRZYPADKI DOPINGU W POLSKICH CIĘŻARACH !
PS Informuje
Jeszcze nie przebrzmiały echa dopingowej wpadki braci Zielińskich, które w dalszym ciągu są przedmiotem wyjaśnień, nie tylko... Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie (!) a tymczasem polskie ciężary znów stały się areną ko- lejnych przypadków niedozwolonego wspomagania, choć tym razem już na tzw. krajowym „podwórku”. Jak bowiem dowiaduje się „Polska Sztanga”, we wrześniu, podczas turniejów ligowych „Drużynowych Mistrzostw Polski” stosowanie dopingu wykryto u Przemysława KORNELUKA (98, TS Nidzica/WAR-MAZ) i Michała MARCZAKA (89, Impuls Warszawa/MAZ), natomiast podczas październikowych „Młodzieżowych Mistrzostw Polski U23” u Marcina TOMCZYKA (93, Gryf Bujny/ŁÓD) i Szymona WÓJTOWICZA (94, Agros Zamość/ LUB) – złotych medalistów w 62 i +105 kg M. Wszystko to w czasie kampanii wyborczej po- tencjalnych kandydatów na Prezesa PZPC i kilka tygodni przed Krajowym Zjazdem Delega- tów PZPC. Jak widać problem niedozwolonego wspomagania jest w polskich ciężarach wciąż aktualny, ale póki co nie widać skutecznych prób ich uzdrowienia. Kto wie, może gdyby człon- kowie Zarządu PZPC walczyli z dopingiem z równą zaciekłością, jak ostatnio na posiedzeniu tego gremium, przy okazji wyboru kierownika ekipy na „Mistrzostwa Europy U20 & U23” w Eilat (ISR), to i z tym niechlubnym procederem rychło by sobie poradzili… A tak, jest jak jest !


Wysłany przez autor dnia @11-11-2016 o godz. 17:31:57 @ (384 odsłon)
(komentarze? | PS Informuje | Wynik: 0)

PS Informuje

WYBORCZA KARUZELA NABIERA PRĘDKOŚCI !
PS Informuje
Za nami już 5 z 15 Walnych Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Okręgowych Związków Podnoszenia Ciężarów i… 26 z 90 wybranych delegatów na Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów (2017-2020), który w dn. 17.12.br odbędzie się w Warszawie. W zebraniach, jakie już się odbyły nie brakowało z całą pewnością emocji i niespodziewanych sytuacji, ale to co najciekawsze dopiero przed nami… W chwili obecnej mamy już dwóch zdeklarowanych kandydatów na Prezesa PZPC (Mariusz Jędra i Zygmunt Smalcerz), 4 do nowego Zarządu PZPC, 1 do Komisji Rewizyjnej, 2 na przewodniczącego Komisji Sę- dziowskiej i 2 do Komisji Sędziowskiej. Nieoficjalnie mówi się o jeszcze o dwóch innych kandy- datach na Prezesa PZPC, o Zygmuncie Wasieli i… tajemniczym „X”, którego ma jakoby „namaścić” sam Szymon Kołecki. O kim mowa i czy w ogóle istnieje ktoś taki istnieje dowiemy się pewno już niebawem, może nawet jeszcze z tym miesiącu (!). Swoją drogą, były Prezes PZPC dość aktywnie uczestniczy w „kampanii wyborczej”, pojawił się nawet os- tatnio w Bydgoszczy, rzekomo na zaproszenie Sławomira Zawady, który jednak w Kujawsko-Pomorskim „przepadł”, podobnie zresztą, jak kilku innych delegatów… z Mroczy. Co ciekawe, na wyborach Kujawsko-Pomorskiego OZPC zjawili się też „na chwilkę” Adrian i Tomasz Zielińscy ! Wielka szkoda, że nie zdążyli już usłyszeć słów Mariusza Jędry, za które otrzymał notabene rzęsiste brawa… W związku z pojawiającymi się też infor- macjami, że Szymon Kołecki, któremu jak widać dość ciężko rozstać się z polskimi ciężarami, „wspiera” też dolnośląskiego kandydata na Prezesa PZPC, Mariusz Jędra zdecydował się na poniższe oświadczenie:W dn. 22 lipca br na Pergoli przy wrocławskiej Hali Stulecia, na uroczystej gali otwarcia
XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich” we Wrocławiu
- chor. Mariusz Jędra, polski sztangista, wicemistrz świata i Europy w podnoszeniu
 ciężarów, reprezentant kraju na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney, wiceprezes PZPC
a na co dzień dowódca plutonu w 10 Wrocławskim Pułku Dowodzenia, odebrał
 Srebrny Krzyż Zasługi RP. Odznaczenie to, w imieniu Prezydenta RP, w obecności
dowódcy pułku – płk Kazimierza Łuckiego wręczył wicewojewoda – Kamil Zieliński.

OŚWIADCZENIE MARIUSZA JĘDRY !


Szanowni Państwo, wraz z podjętą przeze mnie bardzo ważną decyzją o kandydowaniu na stanowisko Prezesa Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów – chcę zwrócić uwagę na kilka kwestii związanych z tym wyborem. Podejmując się tak ważnej roli, jaką jest sprawowanie pieczy nad jednym z najstarszych związków sportowych w naszym kraju, mam na uwadze przede wszystkim dobro naszej wspaniałej dyscypliny ! Wiemy wszyscy, że w ostatnim czasie boryka się ona z różnymi problemami. Po zakończeniu niechlubnych dla nas igrzysk olim- pijskich w Rio de Janeiro, byłem jedynym wiceprezesem PZPC, który wraz z panią Sekretarz Generalną oraz Kierownikiem Wyszkolenia spotkał się z władzami Ministerstwa Sportu i Turys- tyki, wspólnie też dokonaliśmy trudnej oceny występów przedstawicieli naszej dyscypliny.

Szanowni Państwo i Drodzy Przyjaciele, bywają w życiu takie momenty, w których człowiek musi się mierzyć z trudnym i bolesnym problemem. W naszym przypadku jest nim bez wątpienia stan polskich ciężarów po igrzyskach w Rio de Janeiro ! Jako były zawodnik, rep- rezentant kraju, olimpijczyk, medalista mistrzostw świata i Europy, a po zakończeniu kariery – działacz, w życiu  zawodowym żołnierz Wojska Polskiego i uczestnik misji pokojowych – nie chowam głowy w piasek, ani nie uciekam od odpowiedzialności. Stąd m.in. moja decyzja o kandydowania na funkcję sternika polskich ciężarów! Przed naszą dyscypliną, wiele pracy w celu jej naprawienia. Wiem jak to uczynić !

Na początek przywróćmy normalność w pracy związku, postarajmy się o wzajemny szacunek i zrozumienie. Nie są nam potrzebne wzory autokratycznego rządzenia, przesiąknięte egoizmem i butą, bez liczenia się ze zdaniem innych. Jako człowiek dialogu i rozmowy z każdym, chcę by na początek wróciła normalność, począwszy od spraw sportowych - szkolenia dzieci i młodzieży, a skończywszy na naszych reprezentantach Polski, walczących o medale Igrzysk Olimpijskich ! Nie wolno nam się odwracać od ludzi, nawet w sytuacji, gdy przysporzyli nam wszystkim wielu problemów. Nie kamienujmy ich. Zamiast krzyku pogardy dla nich, znajdźmy sposób, by do takich sytuacji nie dochodziło ! Zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji i z faktu, że podejmując się tak niełatwego zadania, będę napotykał na problemy. Zresztą już teraz mierzę się z nimi w zdecydowany sposób ! Liczę na to, że wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie, mając szacunek dla drugiego człowieka i pokorę oraz skupiając wokół siebie ludzi dla których – jak mnie – nadrzędnym jest dobro polskich ciężarów, stworzymy wspólnie odpowiedni klimat i warunki dla rozkwitu biało-czerwonej sztangi !

W związku z pojawiającymi się informacjami o moim kandydowaniu oraz „za- pleczu”, jakim się rzekomo otaczam podczas tej wielkiej dla mnie sprawy, zapew- niam, że jestem człowiekiem niezależnym od nikogo. Kieruję się wyłącznie swoim autorskim programem naprawy polskich ciężarów. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że bez dobrej drużyny, sam nie jestem w stanie zrobić wiele. Wierzę w lepsze czasy dla polskich ciężarów i wielkość polskiego sportu ! Mariusz Jędra !


Wysłany przez autor dnia @20-10-2016 o godz. 20:07:18 @ (1979 odsłon)
(Czytaj więcej... | 29 komentarze | PS Informuje | Wynik: 0)

PS Informuje

MARIUSZ JĘDRA KOLEJNYM KANDYDATEM NA PREZESA PZPC !!!
PS Informuje
Nie minęły jeszcze 24 godziny od chwili, gdy w dniu wczorajszym „PSz” infor- mowała o poczynaniach Wiceprezesa PZPC ds. organizacyjnych… a oto kilkanaś- cie minut temu otrzymaliśmy od Mariusza JĘDRY (73) oficjalne potwier- dzenie zamiaru ubiegania się o fotel Prezesa Polskiego Związku Pod- noszenia Ciężarów. Z potencjalnym programem wyborczym będzie się można zapoznać podczas licznych spotkań, m.in. na Okręgowych Zabraniach Sprawozdawczo-Wybor- czych, gdzie Mariusz Jędra będzie zapewne bardzo ważnym gościem. W chwili obecnej ma- my już zatem dwóch „oficjalnych” kandydatów do stanowiska Prezesa PZPC: Zyg- munt Smalcerz i Mariusz Jędra. W kuluarach mówi się jeszcze o dwóch innych osobach: Wiceprezesie ds. sportowych - Jerzym Nowaku i byłym Prezesie PZPC – Zygmuncie Wa- sieli, lecz jak dotychczas brak wciąż oficjalnego potwierdzenia obu tych kandydatur. Poniżej pełny tekst oświadczenia Mariusza Jędry...

Pełniąc obowiązki Wiceprezesa PZPC i mając w swoim dorobku sukces w postaci organizacji dwóch największych imprez ciężarowych minionego czterolecia, jakimi były „Mistrzostwa Świata Seniorów” w 2013 r. i „Mistrzostwa Świata Juniorów” w 2015 r., chciałbym się odnieść do ostatnich wydarzeń oraz wyborów na nowego prezesa PZPC. Pracę zawodnika, trenera i działacza poznałem praktycznie od podstaw, podobnie strukturę związku oraz ludzi oddanych i zaangażowanych w rozwój polskich ciężarów. Dzisiaj, pomimo ewidentnych suk- cesów organizacyjnych znaleźliśmy się w bardzo złym miejscu. Wiele wpadek dopingowych, brak komunikacji międzyludzkiej, a co najgorsze… brak sukcesów na „Igrzyskach Olimpij- skich”, gdzie podnoszenie ciężarów, po raz pierwszy od 60 lat nie zdobyło żadnego medalu, wpływa na ogólny, jakże niekorzystny wizerunek związku. Osobiście czuję się współwinny sytuacji panującej obecnie w naszej dyscyplinie. Wielokrotnie wychodziłem z inicjatywami stworzenia jednej Kadry Narodowej Seniorów, skupiającej sztab szkoleniowy, składający się z głównego trenera oraz współpracujących z nim trenerów klubowych poszczególnych zawodni- ków. Mając sygnały o naruszaniu dyscypliny przez zawodników i kłopotach socjalno-bytowych, sugerowałem też większą kontrolę nad Ośrodkami Szkolenia Olimpijskiego. Dzisiaj wszyscy powinniśmy uderzyć się w pierś i wrócić do tego, co w polskich ciężarach było dobre i co było wypracowane przez lata. Nie powinniśmy zatem czerpać wzorów od innych, tylko pozostawić to, co faktycznie było dobre, to, co przynosiło nam sukcesy i medale. Doping to obecnie naj- większa zmora naszej dyscypliny. Chciałbym zauważyć, że sam będąc zawodnikiem i zaczyna- jąc karierę w wieku 13 lat nie miałem pojęcia o tym, czy jest doping. I tu właśnie dostrzegam wielką rolą szkoleniowców, jako potencjalnych wychowawców młodych zawodników oraz sys- tematyczne uświadamianie im, że tylko ciężką pracą można dzisiaj dojść do sukcesów, nigdy drogą na skróty. Raz jeszcze zwracam uwagę na wielką rolę trenera w wychowaniu ciężarowej młodzieży i pracę… bez dopingu.

Odnosząc się do ostatnich wydarzeń w polskich ciężarach, informuję, że nie ucie- kam od odpowiedzialności za zaistniałą sytuację, ale muszę też wspomnieć, że wielokrotnie zwracałem uwagę na wszelkie nieprawidłowości i przedstawiałem róż- nego rodzaju propozycje, które jednak były pomijane i nie zyskiwały zaintere- sowania w oczach, nie tylko byłego Prezesa PZPC. Żałuję, że nie miałem większego wpływu na autokratyczny sposób zarządzania związkiem. Dzisiaj nadchodzi mo- ment, kiedy wszystko to będzie można wreszcie zmienić. A i ja sam stanę przed szansą, która może mi umożliwić realny wpływ na uporządkowanie sytuacji nie tylko w naszych ciężarach ale także w całym Polskim Związku Podnoszenia Cię- żarów ! Niech zatem powróci znów normalność oraz wspólne, profesjonalne działa- nie całego związku, nowego Zarządu i nowego Prezesa. Potwierdzam tym samym oficjalnie zamiar ubiegania się o fotel Prezesa PZPC ! Mariusz Jędra !


Terminy Okręgowych Zebrań Sprawozdawczo-Wyborczych !

Zachodniopomorski OZPC (08.10.br w Białogardzie o godz. 12:00) - 3 mandaty !
Śląski ZPC (13.10.br w Tarnowskich Górach o godz. 16:00) – 5 mandatów !
Warmińsko-Mazurski OZPC (15.10.br w Kurzętniku o godz. 11:00) - 2 mandaty !
Kujawsko-Pomorski OZPC (18.10.br w Bydgoszczy o godz. 17:00) - 11 mandatów !
Lubelski OZPC (29.10.br w Nadrzeczu k/Biłgoraja o godz. 11:00) - 13 mandatów !
Podkarpacki OZPC (29.10.br w Sędziszowie Małopolskim o godz. 17:00) - 2 mandaty !
Łódzki OZPC (06.11.br w Dobryszycach o godz. 11:30) - 7 mandatów !W dn. 22 lipca br na Pergoli przy wrocławskiej Hali Stulecia, na uroczystej gali otwarcia
XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich” we Wrocławiu
- chor. Mariusz Jędra, polski sztangista, wicemistrz świata i Europy w podnoszeniu
 ciężarów, reprezentant kraju na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney, wiceprezes PZPC
a na co dzień dowódca plutonu w 10 Wrocławskim Pułku Dowodzenia, odebrał
 Srebrny Krzyż Zasługi RP. Odznaczenie to, w imieniu Prezydenta RP, w obecności
dowódcy pułku – płk Kazimierza Łuckiego wręczył wicewojewoda – Kamil Zieliński.Wysłany przez autor dnia @30-09-2016 o godz. 21:16:07 @ (1669 odsłon)
(Czytaj więcej... | 3 komentarze | PS Informuje | Wynik: 0)

PS Informuje

MARIUSZ JĘDRA CZĘSTYM GOŚCIEM MSiT !
PS Informuje
Jak dowiaduje się „PSz”, już kilka dni po posiedzeniu Zarządu PZPC oraz przy- jęciu dymisji byłego prezesa PZPC - Szymona Kołeckiego i powołaniu na tę funkcję p.o. Sekretarz Generalną PZPC - Haliną Pikułę, wiceprezes PZPC ds. organizacyjnych - Mariusz Jędra spotkał się z Dyrektorem Sportu Wyczyno- wego Ministerstwa Sportu i Turystyki - Urszulą Włodarczyk, by przedstawić jej aktualną sytuację w związku. Wskazał on też wówczas obszary działań naprawczych, mających na celu kompletne oczyszczenie i uzdrowienie sytuacji wokół Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, jak i całej dyscypliny, wywołanej wydarzeniami dopingowymi zawodników podnoszenia ciężarów przy okazji igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Nie inaczej było w miniony wtorek (17.09.br), kiedy to znów przewodniczył on delegacji PZPC w siedzibie MSiT, gdzie odbyło się kolejne spotkanie kierownictwa resortu z władzami związku oraz… sztabem szkoleniowym PZPC i trenerami kadr seniorek i seniorów, poświęcone tym razem ocenie występu przedstawicieli podnoszenia ciężarów w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Dzień później, minister Sportu i Turystki - Witold Bańka upo- ważnił Mariusza Jędrę (vide > załącznik/pdf) do wręczania w imieniu MSiT odznak „Zasłu- żony dla sportu” dla wybitnych przedstawicieli podnoszenia ciężarów, podczas zawodów o „Drużynowy Puchar Polski Kobiet” w Wierzbnie (01.10. br). W poniedziałek (03.10.br) Minister Sportu i Turystyki - Witold Bańka przyjmie medalistów i sztab szkoleniowy polskiej reprezentacji, startującej w Mistrzostwach Europy U15 i U17, gdzie „biało -czerwoni” wywalczyli aż 13 medali (1-4-8). W Nowym Tomyślu kierownikiem ekipy był wspomniany już wyżej wielokrotnie… Mariusz Jędra ! Kilka dni temu „PSz” informowała, że bę- dzie on też prawdopodobnie jednym z kandydatów do walki o fotel Prezesa PZPC. Czy wzmożona aktywność wiceprezesa PZPC ds. organizacyjnych, szczególnie w ostatnim cza- sie jest tego najlepszym potwierdzeniem, czas pokaże ! Będziemy monitorować ten temat !

Wysłany przez autor dnia @29-09-2016 o godz. 20:36:01 @ (1058 odsłon)
(Czytaj więcej... | 4 komentarze | PS Informuje | Wynik: 0)

PS Informuje

UMIEJĘTNOŚĆ ZARZĄDZANIA... RZECZ WAŻNA !
PS Informuje
W dn. 16.09.br „PSz” poinformowała za witryną PZPC, że w związku z narusze- niem regulaminu „DMP’2016”, członkowie Zarządu obecni w Nowym Tomyślu na „Mistrzostwach Europy U15 & U17”, zebrali się w trybie nadzwyczajnym, aby wyjaśnić i rozstrzygnąć tą sprawę startu w barwach dwóch klubów w jednym sezonie rozgrywek... Szymona Rotnickiego. Po długiej dyskusji i uwzględnieniu zapisów regulaminowych uznano wówczas, iż zawodnik został wypożyczony do klubu Impuls Warszawa na początku roku, tym samym zobowiązał się do reprezentowania go przez cały sezon. W związku z powyższym nie miał rzekomo prawa startu w barwach AZS AJD Częstochowa, mimo definitywnego przejścia zawodnika do tego klubu w lipcu br. Tak więc opierając się na pkt. IV.A.11 regulaminu DMP, w związku ze startem za- wodnika nieuprawnionego w barwach AZS AJD Częstochowa, postanowiono odjąć temu klu- bowi 500 pkt. od wyniku końcowego. Tyle oficjalnego komunikatu. W dniu dzisiejszym swój komentarz do tej sprawy nadesłał Prof. zw. dr hab. Wiesław Pilis, na co dzień Kie- rownik Zakładu Nauk Biologicznych i Medycznych Wydziału Pedagogicznego Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie a jednocześnie jeden z największych autorytetów z dziedzi- ny fizjologii sportu i wysiłku fizycznego w Polsce. Poniżej pełny jego tekst…


Pogubiłem się całkowicie w regułach gry PZPC, może i to dobrze dla mojego zdro- wia psychicznego. Rzecz dotyczyła zmiany barw klubowych przez zawodnika Szymona Rotnickiego z GKS Zamek Gołańcz do KU AZS AJD Częstochowa. Zawodnik Szymon Rotnicki przeszedł do KUAZS AJD zgodnie z prawem, klub ten go obecnie szkoli i ponosi inne zobowiązania a zawodnik w lidze startuje dla UKS Impuls Warszawa, gdyż w marcu 2016 roku został wypożyczony do tego klubu. Jednak w pierwszych 2 rzutach ligi nie wystartował. W tym właśnie momencie odbyła się wspomniana zmiana barw klubowych a dopełniający kwestii formalnych Pan Rafał Grążawski nie wspomniał słowem o tym, że zawodnik Rotnicki nie może w rozgrywkach ligowych w 2016 roku wystartować w barwach KU AZS AJD Częstochowa. W konsekwencji w dniu 27 sierpnia 2016 r Szymon Rotnicki wystartował w drużynie KU AZS AJD Częstochowa w Opolu a sędziowie bez żadnych wątpliwości do tego startu zawodnika dopuścili. Następnie w dniu 1 września 2016 roku zadzwonił do mnie trener UKS  Impuls Warszawa Pan Arkadiusz Strzelczyk, informując o tym, że w kolejnym rzucie ligowym w dniu 10 września 2016r Szymon Rotnicki wystartuje w drużynie warszawskiej. Zaskoczyło mnie to zdarzenie, gdyż zawodnik Szymon Rotnicki, był w tym czasie na zgrupowaniu z klubem częstochowskim w Kaszewcu. Po licznych telefonach i nakazie Pana Rafała Grążawskiego zgodziłem się na to by Szymon Rotnicki wystartował w drużynie warszawskiej a decyzję o przydziale punktów pozostawiliśmy do rozstrzygnięcia przez PZPC. Skoro punkty za start za- wodnika Rotnickiego przydzielono dla UKS Impuls Warszawa a klub częstochow- ski ukarano odjęciem 500 punktów to dalszy start ligowy stracił sens. Zapytuję w tym miejscu, kto zapłaci za szkolenie Szymona Rotnickiego: PZPC czy może UKS Impuls Warszawa ? Jak na razie nie słychać nic w tym względzie, tym bardziej, że wspomniane powyżej wcześniejsze wypożyczenie zawodnika budziło liczne wątpli- wości.   

Zbliżoną sytuację przetrenował wcześniej PZPC z zawodnikiem Franczykiem Adrianem z LKS Polwica Wierzbno Domaniów do KS Budowlani Opole, orzekając, że gdy zawodnik zmienił barwy klubowe to klamka zapadła i w lidze w swoim “starym” klubie startować nie może, bo jego właściwym klubem stał się KS Budowlani Opole i on miał prawo dysponowania zawod- nikiem. I słusznie, gdyż zawodnik tam był już szkolony. Dane te usłyszałem z ust trenera Krzysztofa Michalskiego i mam nadzieję, że faktów nie pomyliłem. Rozumując analogicznie, zawodnik Szymon Rotnicki będąc w KU AZS AJD Częstochowa miał w całości obo- wiązek reprezentowania właśnie tego klubu, gdyż zmiana barw klubowych anulo- wała fakt wypożyczenia !!!

Sytuację z zamieszaniem wokół zawodnika Szymona Rotnickiego traktuję z pewnym pobłaża- niem, gdyż jest ona jednorazowa, ale układanie kalendarza ligi w PZPC nie jest profesjonalne. Rok ma 52 tygodnie, kto więc planuje starty ligowe co 2 tygodnie a w roku startów tych jest aż 4 z czego 3 przypadły w miesiące wakacyjne. KU AZS AJD kopnięty został kolejny raz przez PZPC z innej strony. Jak wiadomo jest to klub akademicki i banku ani bo- gatych sponsorów nie ma, więc studenci ażeby móc w roku akademickim treno- wać muszą w wakacje popracować. Jadą więc w lipcu, sierpniu czy nawet we wrześ- niu za chlebem i startować w lidze w tym czasie nie mogą. Podobna sytuacja zapewne jest w AZS AWF Biała Podlaska a niebawem pojawi się w nowo zgłoszonym klubie AZS UMCS Lublin. Zatem ku uldze zmęczonym sportowcom i działaczom akademickim prosimy na przyszłość decydentów centrali o rozwagę (Wiesław Pilis)

SZANOWNY PANIE PROFESORZE !

WYPOŻYCZYŁEM ZAWODNIKA SZYMONA ROTNICKIEGO W CZASIE OKNA TRANSFEROWEGO DMP. JEGO ÓWCZESNY KLUB MACIERZYSTY ZAMEK GOŁAŃCZ WYRAZIŁ NA TO ZGODĘ, JAK I SAM ZAWODNIK. ZGODNIE Z REGULAMINEM DMP ZAWODNIK MOŻE W DANYM SEZONIE REPREZENTOWAĆ JEDEN KLUB A ZGODA NA WYPOŻYCZENIE JEST RÓWNIEŻ DEKLARACJĄ NA REPREZENTOWANIE KLUBU PRZEZ CAŁY SEZON W ZWIĄZKU Z TYM ZAWODNIK POWINIEN STARTOWAĆ W UKS IMPULS-WARSZAWA. WYSTAWILIŚCIE NIEUPRAWNIONEGO ZAWODNIKA DO ROZGRYWEK O CZYM POINFORMOWAŁEM PZPC TUŻ PO JEGO STARCIE. Z MOJEJ WIEDZY WYNIKA, ŻE WIEDZIELIŚCIE, IŻ SZYMON JEST WYPOŻYCZONY, O CZYM INFORMOWAŁ SAM ZAWODNIK I JEGO TRENER KLUBOWY. NAJPROŚCIEJ BYŁOBY PRZECZYTAĆ INFORMACJĘ WYSŁANĄ PRZEZ PZPC TUŻ PRZED PIERWSZYM RZUTEM EKSTRAKLASY, GDZIE BYŁA ZAŁĄ- CZONA LISTA ZAWODNIKÓW WYPOŻYCZONYCH NA SEZON 2016, KTÓRĄ DOŁĄCZAM DO LISTU. PONADTO MÓGŁ PAN BYĆ NA POSIEDZENIU ZARZĄDU I ARGUMENTOWAĆ SWOJE STANOWISKO W TEJ SPRAWIE. KLUB UKS IMPULS NIE ZWRACAŁ SIĘ Z PROŚBĄ O WYSZKOLENIE ZAWODNIKA, NIE USTALAŁ WARUNKÓW SZKOLENIA I NIE POCZUWA SIĘ DO PONOSZENIA JAKICHKOLWIEK KOSZTÓW Z TEGO TYTUŁU. WYPŁACILIŚMY GRATYFIKACJĘ ZA START ZAWODNIKOWI ZGODNIE Z UMOWĄ

PREZES UKS IMPULS WARSZAWA – ARKADIUSZ STRZELCZYKWysłany przez autor dnia @28-09-2016 o godz. 19:49:41 @ (361 odsłon)
(komentarze? | PS Informuje | Wynik: 0)

PS Informuje

ZYGMUNT SMALCERZ KANDYDATEM NA PREZESA PZPC !?!
PS Informuje
Kilka tygodni temu „PSz” zaprezentowała pełen tekst wywiadu, jakiego red. Kamilowi Wolnickiemu udzielił dotychczasowy trener amerykańskiej kadry narodowej, mistrz olimpijski z Monachium (1972) oraz 2-krotny mistrz świata z Limy (1971) i Moskwy (1975) – Zygmunt Smalcerz (41). Dał on w nim wów- czas bardzo wyraźny sygnał, że pomimo 75 lat chciałby kontynuować swoje dal- sze, nad wyraz aktywne życie w roli… działacza, być może na stanowisku Prezesa lub Wicepre- zesa PZPC ! I oto teraz, jak dowiaduje się „PSz” Zygmunt Smalcerz z niecierpliwoś- cią oczekuje już na terminy niektórych „Okręgowych Zebrań Sprawozdawczo-Wy- borczych”, gdzie chciałby przyjechać, porozmawiać, przedstawić swoje przemyśle- nia i propozycje, omówić najistotniejsze problemy występujące w polskich cięża- rach a jednocześnie prosić o… ewentualne poparcie w wyborach ! Planuje również odbyć szereg prywatnych spotkań z ważnymi i uznanymi autorytetami naszej dys- cypliny sportu. Największe nadzieje wiąże rzecz jasna z okręgiem mazowieckim, którego aktywnym członkiem był niegdyś przez wiele lat. Czas pokaże, czy zdoła przekonać do swoich pomysłów przyszłych delegatów na „Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zgromadzenie Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów” a tym samym zyskać ich poparcie w walce o fotel Prezesa PZPC !?! Z informacji, jakie docierają do „PSz” wynika, że potencjalnymi „rywala- mi” do tej zaszczytnej funkcji będą prawdopodobnie… aktualni wiceprezesi PZPC: Jerzy Nowak i Mariusz Jędra. Jak jednak mówi znane przysłowie… „gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta”, czy będzie ono miało swoje potwierdzenie także i tym razem ? Chyba, że zupełnie niespodziewanie, w „grze” pojawi się ktoś jeszcze… Co by nie mówić, czeka nas wyjątkowo gorąca, pełna wyborczych emocji „ciężarowa” jesień !

Terminy Okręgowych Zebrań Sprawozdawczo-Wyborczych !

Zachodniopomorski OZPC (08.10.br w Białogardzie o godz. 12:00) - 3 mandaty !
Warmińsko-Mazurski OZPC (15.10.br w Kurzętniku o godz. 11:00) - 2 mandaty !
Kujawsko-Pomorski OZPC (18.10.br w Bydgoszczy o godz. 17:00) - 11 mandatów !Czy Zygmunt Smalcerz okaże się „czarnym koniem” tegorocznych wyborów
na Prezesa Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów ?

Wysłany przez autor dnia @27-09-2016 o godz. 19:52:05 @ (1237 odsłon)
(Czytaj więcej... | 3 komentarze | PS Informuje | Wynik: 0)

PS Informuje

WYBORY W OKRĘGACH ROZPOCZNIE… ZACHODNIOPOMORSKIE !
PS Informuje
Jak wiadomo, w dn. 17.12.br w Sali Konferencyjnej Polskiego Komitetu Olimpij- skiego w Warszawie przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 odbędzie się „Sprawozdaw- czo-Wyborcze Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Związku Pod- noszenia Ciężarów”, podczas którego zostaną podsumowane minione 4 lata w polskich ciężarach, jak również przeprowadzone wybory nowych władz PZPC. Zgodnie z informacją, jaka pojawiła się już swego czasu na witrynie PZPC, zgłoszenia dele- gatów na Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zgromadzenie Delegatów będą przyjmowane do dn. 08.11.br, natomiast zgłaszanie kandydatów na funkcję Prezesa Zarządu PZPC, Członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej PZPC do dn. 17.11.br (w obu przypadkach obowiązuje data wpłynięcia dokumentów do biura PZPC). Jako pierwsze, do wyborów w okręgach przys- tąpią Zachodniopomorski OZPC (w dn. 08.10.br w Białogardzie o godz. 12:00) – 3 mandaty i Kujawsko-Pomorski OZPC (w dn. 18.10.br w Bydgoszczy o godz. 17:00) – 11 mandatów ! Zachęcamy też potencjalnych kandydatów na Prezesa PZPC do przedstawiania swoich programów wyborczych, co z całą pewnością może ułatwić dobór ludzi, spośród których zostaną później wybrane nowe władze związku na lata 2017-2020 ! W dalszym ciągu prosimy o nadsyłanie informacji o terminach ko-lejnych Zebrań Sprawozdawczo-Wyborczych w OZPC a następnie o wynikach ich wyborów wraz z naz- wiskami potencjalnych delegatów na grudniowy Zjazd PZPC. Poniżej przypominamy podział mandatów na poszczególne Okręgi, opracowany zgodnie z §25 Statutu PZPC.
 

Wysłany przez autor dnia @26-09-2016 o godz. 19:43:04 @ (486 odsłon)
(Czytaj więcej... | 1 komentarz | PS Informuje | Wynik: 0)

PS Informuje

RANKING PODNOSZENIA CIĘŻARÓW NA ŚWIECIE – EDYCJA VIII
PS Informuje
„PSz” prezentuje najnowszą edycję tegorocznego „Rankingu podnoszenia ciężarów na świecie w 2016 rokuwg stanu na dzień 26.09.br, w którym znalazło się blisko 1600 zawodniczek i zawodników z ponad 100 państw świata. W porównaniu z poprzednim notowaniem z dn. 17.08.br, wśród liderów sezonu nie zaszły jakiekolwiek zmiany i w dalszym ciągu w 9 przypadkach pochodzą oni z CHIN (5K+4M), 2 z Iranu (M) oraz po 1 z Tajlandii (K), KRLD (K), Uzbekistanu (M) i Gruzji (M). Z reprezentantów Polski najwyżej klasyfikowane są Joanna Łochowska (88) w 58 kg i Patrycja Piechowiak (92) w 69 kg – odpowiednio na XXXVI i XXXIX miejscu wśród pań oraz Arkadiusz Michalski (90) w 105 kg na XIII i Jarosław Samoraj (94) w 105 kg na XIV miejscu wśród panów > 2016 WORLD RANKING LIST (pdf)Wysłany przez autor dnia @26-09-2016 o godz. 19:17:54 @ (209 odsłon)
(komentarze? | PS Informuje | Wynik: 0)

PS Informuje

COMMONWEALTH RANKING LIST 1998-2016 !
PS Informuje
„Polska Sztanga” przedstawia najnowszą wersję rankingu podnoszenia ciężarów „Commonwealth Ranking List 1998-2016”. To dość unikalne zestawienie zo- stało opracowane we współpracy z Michaelem Noonanem (AUS) i zawiera nazwiska ponad 570 zawodniczek i zawodników, reprezentujących 27 państw tzw. „Wspólnoty Brytyjskiej”, w tym: 3 z Europy (Anglia, Cypr, Walia), 4 z Azji (Indie, Malezja, Pakistan, Sri Lanka), 7 z Afryki (Ghana, Kamerun, Mauritius, Nigeria, RPA, Seszele i Uganda), 2 z Ameryki (Barbados i Kanada) oraz 11 z Oceanii (Australia, Fidżi, Kiri- bati, Nauru, Niue, Nowa Zelandia, Papua Nowa Gwinea, Samoa Zachodnie, Tuvalu, W-y Cooka i W-y Solomona) > RANKING (pdf)Wysłany przez autor dnia @12-09-2016 o godz. 18:37:11 @ (236 odsłon)
(komentarze? | PS Informuje | Wynik: 0)

PS Informuje

XXI MEMORIAŁ WALDEMARA MALAKA… TYM RAZEM BEZ GWIAZD !
PS Informuje
Już w najbliższą sobotę, na obiekcie MKS Atleta Gdańsk zostaną rozegrane „Bal- tic Cup Championships”, połączone z XXI edycją „Memoriału Waldemara Malaka”. W tej pierwszej imprezie wystąpią kilkuosobowe reprezentacje zaled- wie 3 państw nadbałtyckich: Estonii, Finlandii i Polski, natomiast rywalizację memoriałową podejmie 7 krajowych zawodników. Początek zawodów już o godz. 12:00 ! Przed laty żaden „Memoriał Waldemara Malaka” nie odbył się bez „Polskiej Sztangi”, ale cóż… wówczas i obsada zawodów była zupełnie inna... Niestety, „PSz” już od 2 lat nie jest już zapraszana na zawody Pomorskiego OZPC, więc nie będzie jej także i tym razem. Przykre to, ale na ocenę tej sytuacji przyjdzie jeszcze czas, zapewne podczas najbliższych wyborów w Pomorskim OZPC... Listę startową w imieniu organizatorów nadesłał Dawid Suprynowicz, dziękujemy > LISTA STARTOWA (jpg)


Transmisja video „LIVE” Leszka Kołeckiego !Wysłany przez autor dnia @31-08-2016 o godz. 20:17:31 @ (296 odsłon)
(komentarze? | PS Informuje | Wynik: 0)

PS Informuje

NASTAŁ CZAS WYBORÓW... PÓKI CO W OKRĘGACH !!!
PS Informuje
W grudniu br dobiegnie końca 4-letnia kadencja obecnych władz PZPC. Zarząd PZPC, działając na podstawie Statutu Związku postanowił zwołać Sprawozdawczo -Wyborcze Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, jakie odbędzie się w dn. 17.12.br w Sali Konferencyjnej Polskiego Ko- mitetu Olimpijskiego w Warszawie przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4. Na ocenę działalności obecnych władz związku w latach 2012-2016 z całą pewnością przyj- dzie jeszcze czas, tym niemniej już dzisiaj nadszedł moment organizacji Zebrań Sprawozdawczo-Wyborczych w Okręgowych Związkach Podnoszenia Ciężarów, na których wybrani zostaną delegaci na Zjazd PZPC a tym samym potencjalni kandy- daci na nowego Prezesa PZPC, do Zarządu i Komisji Rewizyjnej. Zgodnie z informacją, jaka pojawiła się na witrynie PZPC, zgłoszenia delegatów na Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zgromadzenie Delegatów będą przyjmowane do dn. 08.11.br (obowiązuje data wpłynięcia dokumentów do biura PZPC), natomiast zgłaszanie kandydatów na funkcję Prezesa Zarządu PZPC, Członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej PZPC będą przyjmowane przez PZPC do dn. 17.11.br (obowiązuje data wpłynięcia dokumentów do biura PZPC). Mając na uwadze po- wyższe, „Polska Sztanga” już dziś udostępnia swe łamy tym wszystkim, którzy będą chcieli przedstawić swoje opinie za mijający okres czasu (2012-2016), jak również nakreślić ewentualny program „odnowy” i rozwoju ciężarów w Polsce na kolejne lata. Prosimy jednocześnie o nadsyłanie informacji o terminach Zebrań Sprawozdawczo-Wyborczych w poszczególnych Okręgowych Związkach Podnosze- nia Ciężarów a następnie o wynikach ich wyborów wraz z nazwiskami potencjal- nych delegatów na grudniowy Zjazd PZPC. Poniżej podział mandatów na poszczególne Okręgi, opracowany zgodnie z paragrafem 25 Statutu Polskiego Związku Podnoszenia Cięża- rów (źródło: pzpc.pl)

Prof. zw. dr hab. Wiesław Pilis (zdjęcie: Pałac Sulisław)

Jako pierwszy, głos w naszej dyskusji zabrał Prof. zw. dr hab. Wiesław Pilis - Kierownik Zakładu Nauk Biologicznych i Medycznych Wydziału Pedagogicznego Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie:

POLSKIE CIĘŻARY !

Przez podnoszenie ciężarów przelała się fala krytyki. Ciężarom, również polskim, dostało się za doping chyba również przez inne dyscypliny sportu. W ostatnim czasie ku uzdrowieniu polskich ciężarów publicznie jako jedyni z tego środowiska zabrali głos „były prezes” PZPC Szymon Kołecki i trener Waldemar Ostapski. Propozycje i wynurzenia obydwu Panów są dziwne i zawsze dotyczą  dopingu, który jak wiadomo w sporcie jest szkodliwy.

Szanowni Panowie – trening podnoszenia ciężarów to nie tylko doping. Można spojrzeć na mistrzów innych dyscyplin sportu już nawet w Polsce, którzy zbudowali wokół siebie sztaby treningowo-szkoleniowe. W polskim podnoszeniu ciężarów centralną i jedyną postacią procesu treningowego obok zawodnika jest trener, czasem lekarz. Jaką rolę odgrywa fizjolog, die- tetyk, psycholog, biomechanik, trener personalny, fizjoterapeuta, manager - żad- ną, gdyż albo ich nie ma, albo jak to było w kadrze narodowej ciężarowców byli to w większości ludzie bardzo wątpliwej proweniencji edukacyjnej. Jako długoletni pro- fesor o specjalności fizjologii sportu mogę wyrazić tak krytyczną opinię, gdyż widząc wystą- pienia tych specjalistów na konferencjach szkoleniowych PZPC mogłem natychmiast określić  ich możliwości intelektualne i warsztatowe. To dziwne, gdyż wielokrotnie odbywałem bezowocne rozmowy z Panem Prezesem Zygmuntem Wasielą i Panem Prezesem Szymonem Kołeckim na temat organizacji takich sztabów treningowo-szkolenio- wych, ponieważ posiadam stosowne laboratorium badawcze i przez wiele lat funkcjonowałem w różnych zespołach naukowo-badawczych w sporcie wyczynowym. Podnoszenie ciężarów jest mi ponadto bliskie ponieważ stworzyłem od podstaw sekcję podnoszenia ciężarów w Częstochowie, która jak na polskie warunki funkcjonuje całkiem nieźle. Uważam że mógłbym wejść w skład takiego sztabu treningowo-szkoleniowego.

Sądzę, że w tej dramatycznej sytuacji w jakiej znalazło się polskie podnoszenie ciężarów nie wolno wewnętrznie toczyć bojów i obwiniać się nawzajem. Nie popieram również tworzenia dodatkowych wewnątrzzwiązkowych  kontroli. W ten sposób możemy stworzyć łańcuch wielopoziomowej kontroli, który łatwo może przerodzić się w donosicielstwo a to jak wykazały totalitarne doświadczenia poli- tyczne nie jest drogą do rozwoju. Uważam, że tylko sami w ciężarowym związku możemy sobie pomóc.  Skromne osiągnięcia polskich sportowców na kilku ostatnich Igrzyskach Olimpijskich wykazały, że tworzone przez poprzednich Ministrów Sportu w Polsce systemy organizacji sportu nie były skuteczne. Powoływanie przy ministrze sportu doradców, głównie trenerów, sporadycznie tylko naukowców nie dało postępu w sporcie wyczynowym. Sądzę, że zarząd PZPC powinien zbudować zespół naukowo-trenerski, który współpracowałby z radą trenerów i  trenerami kadry narodowej, nie oglądając się na ministerialne uwarunkowania. Na czele takiego zespołu powinien stanąć Profesor mający za- plecze badawcze i doświadczenie zawodowe związane ze sportem wyczynowym. Zespoły takie w czasach poprzedniego ustroju w Polsce funkcjonowały w latach 70. i 80. XX wieku przy Akademiach Wychowania Fizycznego i specjalizowały się w określonych dyscy- plinach sportu a trenerzy kadr narodowych w dużej części wypełniali zalecenia takich zes- połów, które odgrywały istotną rolę w wysokich osiągnięciach sportu wyczynowego w Polsce. Na czele każdego zespołu naukowo-trenerskiego stał wybitny profesor (np. prof. Kazimierz Fidelus czy prof. Lechosław Dec) a inni wybitni profesorowie a w tym prof. Włodzi- mierz Misiuro czy prof. Stanisław Kozłowski podejmowali liczne badania w sporcie również poza takimi zespołami. Obecnie zespołów takich nie ma a istniejący Instytut Sportu w Warszawie znaczącą część swojej działalności zawęża do kontroli antydopingowej i nieomal nie zatrudnia kadry profesorskiej.

Również funkcjonujące projekty naukowo-badawcze stworzone przez Ministerstwo Sportu i Turystyki wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach „rozwoju sportu akademickiego” nie spełniają utylitarnej roli doradczej dla sportu wyczynowego. Dobrym byłoby aby przyszły prezes PZPC rozumiał rolę i potrzebę nauki w sporcie wyczynowym i powinien otoczyć się ludźmi z tego środowiska nie negując oczywiście doświadczeń trenerskich. Nie do przyjęcia jest aby czołowi zawodnicy podnoszenia ciężarów trenowali wraz ze swoimi trenerami poza kadrą narodową, gdzieś w stepach Osetii czy w innych  tajemniczych miejscach. Czas jest bardzo zły i bardzo dobry zarazem dla polskich ciężarów, można bowiem pozbyć się szczególnie tre- nerów i działaczy o bardzo wąskim i jednostronnym widzeniu tego sportu. Grunt jednak jest grząski i należy z tym procesem wymiany kadr postępować bardzo ostrożnie, gdyż tych ludzi skupionych wokół polskiego podnoszenia ciężarów jest bardzo mało a nie wiem czy będzie ich można wymienić na lepszych, gdyż ich po prostu może nie być. Jednak w tych trudnych warunkach działać trzeba, co podkreśla Pan Prezes Szymon Kołecki. Szansę w rozwoju podnoszenia ciężarów upatruję w rosnącej popu- larności crossfit, który również uczy techniki podnoszenia sztangi. Wydaje się, że taka zdrowa synergia crossfit i podnoszenia ciężarów zarysowała się w Poznaniu, gdzie Adrian Pawlicki próbuje w ten sposób reaktywować  podnoszenie ciężarów. Tak czy inaczej podnoszenie cięża- rów istnieć będzie zawsze, ponieważ człowiek zawsze chciał mierzyć swoje możliwości siłowe i ta naturalna forma aktywności ruchowej jest również popularna we współczesnych rozwinię- tych społeczeństwach.  

Z wyrazami szacunku
Prof. zw. dr hab. Wiesław Pilis
Kierownik Zakładu Nauk Biologicznych i Medycznych
Instytut Wychowania Fizycznego Turystyki i Fizjoterapii
Wydział Pedagogiczny Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie

Wysłany przez autor dnia @30-08-2016 o godz. 18:30:02 @ (1505 odsłon)
(Czytaj więcej... | 4 komentarze | PS Informuje | Wynik: 0)

PS Informuje

NIE MUSZĘ TEGO ROBIĆ JA… BIERZCIE SIĘ OSTRO DO ROBOTY !!!
PS Informuje
Nie ustają echa po niedzielnym piśmie byłego Prezesa PZPC – Szymo- na Kołeckiego do członków Zarządu PZPC. Jak już wiadomo trafiło ono nie tylko do mediów, ale i… Ministerstwa Sportu. W dniu wczorajszym członkowie Zarządu otrzymali kolejne pismo Szymona Kołeckiego, któ- rego treść publikujemy poniżej. Z jego treści wynika dość jednozna- cznie, że tylko byłemu Prezesowi PZPC leży na sercu walka z dopingiem w polskich ciężarach, co chyba nie do końca jest prawdą. Części środowiska, o którym wspo- mina też Szymon Kołecki chodzi jednak o to, by ludzie, którzy będą odpowiadali za realizację uchwał, związanych z polityką antydopingową związku zostali w jakiś sensowny sposób „wybrani” oraz, że będą to osoby o tzw. „nieposzlakowanej opi- nii”, bez jakiejkolwiek dopingowej przeszłości. Dotyczy to zarówno potencjalnych byłych zawodników, jaki i trenerów (dzisiejszych działaczy), którzy mogliby wejść w skład takiego „zespołu”. Nie ma chyba wątpliwości, że takie osoby w polskich ciężarach istnieją i wciąż funkcjonują. Inna sprawa, czy wynagradzanie członków takiego „zespołu” winno się odbywać z budżetu państwa (pieniędzy podatników) ? Co więcej, Szymon Kołecki ciągle powtarza, że złożył oficjalną rezygnację z funkcji Prezesa PZPC, czego nie potwierdza jednak sekretarz generalna PZPC - Halina Pikuła, która do grud- nia ma kierować pracami związku… „Nie kryję, że jestem trochę zaskoczona. Szymon Kołecki od kilku dni w siedzibie związku nie bywa, a do poniedziałku nie otrzymałam od niego na piśmie nawet oficjalnej rezygnacji…” - powiedziała dziennikarzowi TVN 24 !

Szanowni Panowie, Pani Sekretarz,

Chcę państwu napisać że moja wczorajsza oferta jest już nieaktualna. Spodziewa- łem się że części Zarządu PZPC nie na rękę będzie realizowanie ostrej polityki walki z dopingiem i brakiem dyscypliny dlatego mój wczorajszy mail ktoś z panów przetworzył i wysłał do mediów i Ministerstwa Sportu. Wszyscy którym zależy na wyjściu z tej trudnej sytuacji wiedzą, że podjęte uchwały muszą być realizowane ale nie muszę tego robić ja. Zostawiam panów z przemyśleniem tematu do następ- nego zabrania Zarządu PZPC. Jeżeli dojdziecie do wniosku że to trzeba realizować i mam to robić ja wówczas to rozważę jednak lepiej żeby to był ktoś inny
.

Proszę też nie myśleć że złożyłem panom ofertę z pobudek finansowych. Na życie mojej rodziny spokojnie zarabia moja firma, dodatkowo mam kilka mieszkań na których wy- najmie zarabiam pieniądze i od 12 października przechodzę na emeryturę sportową więc pieniędzy mi nie brakuje. Prawda jest też taka że nie na rękę było dla mnie realizowanie tego bardzo trudnego zadania ponieważ od 15 października rozpoczynam treningi w ilości 9 w tygodniu + odnowa biologiczna więc mocno by mi to destabilizowało przygotowania.  

Dodatkowo słyszałem że pan Ratajczak jednak wycofuje swoją rezygnacje z Za- rządu PZPC. Musicie panowie w tej sytuacji uważać bo zaraz również swoją rezy- gnację może wycofać pan Ostapski, przecież nie ma terminów na cofnięcie rezy- gnacji. Mam nadzieję że Zarząd po raz kolejny nie podejmie kompromitującej decyzji i nie cofnie uchwały o nie otwieraniu OSSM w Bydgoszczy bo słyszałem że i takie są wnioski.

Panowie jutro zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z panią Sekretarz zamykam swoje sprawy związane z rezygnacją (ja swojej nie cofam) jeśli będziecie mieli panowie dla mnie konkretne zadania to jestem gotów je rozważyć choć w tej sy- tuacji bardzo niechętnie. Jednak bez względu na to czy ze mną czy bez bierzcie się ostro do roboty bo zaraz się wszystko rozejdzie, przycichnie i nie wprowadzicie planu który może uratować dyscyplinę. Pozdrawiam, Szymon Kołecki !Przegląd Sportowy z dn. 24.08.2016 roku !

Wysłany przez autor dnia @23-08-2016 o godz. 20:45:11 @ (1434 odsłon)
(Czytaj więcej... | 4 komentarze | PS Informuje | Wynik: 1)

PS Informuje

BYŁY JUŻ PREZES PZPC CHCE ZAJĄĆ SIĘ WALKĄ Z DOPINGIEM !!!
PS Informuje
Od wczesnych godzin rannych środowisko podnoszenia ciężarów w Polsce zbulwersowane jest pismem, jakie wczoraj wieczorem, były już Prezes PZPC - Szymon Kołecki wystosował do członków Zarządu PZPC. Jak już informowaliśmy, w miniony wtorek, na posiedzeniu Zarządu Szymon Kołec- ki złożył oficjalną rezygnację z funkcji Prezesa PZPC. Zarząd postanowił natomiast, że jego obowiązki, do czasu grudniowego zjazdu, przejmie sekretarz generalna - Halina Pikuła. Jak się jednak okazuje, pożegnanie byłego już Prezesa PZPC z cię- żarami było pozorne, gdyż ten nie zamierza wcale rozstawać się ze sportem, co więcej, chce zająć się realizacją uchwał PZPC, związanych z przyjętą w miniony wtorek polityką antydopingową Związku !!! Bynajmniej już nie społecznie (jak w przypadku prezesury), ale za konkretnie pieniądze i apanaże. Jeśli członkowie Zarzą- du wyrażą zgodę na propozycję Szymona Kołeckiego (do jutra, do godz. 15:00), mógłby on rozpocząć pracą od 1 września br w ramach umowy - zlecenia ! Oprócz samej propo- zycji, niemniej bulwersujące są też inne fragmenty listu, który cytujemy w całości poniżej.

Szymon Kołecki: będę kontrolerem sztangistów
(eurosport.onet.pl; 22.08.br; 20:01)

​Szymon Kołecki chce kierować zespołem,
który ma walczyć z dopingiem wśród ciężarowców

(rmf24.pl, Patryk Serwański; 22.08.br; 20:03)

Szymon Kołecki, zapytany przez PAP, czym się kierował składając taką ofertę zarządowi związku, w którym - jak wcześniej zapewniał - zakończył działalność, wyjaśnił... „Nigdy całkowicie nie rezygnowałem z pracy w PZPC, złożyłem tylko rezygnację ze stanowiska prezesa. A moje motywy są jasne - chcę zacząć realizować uchwałę zarządu dotyczącą natychmiastowego zintensyfikowania walki z dopingiem. Ktoś się musi za to zabrać, dlatego się zgłaszam. Nie robię tego dla pieniędzy, mam wiele innych zajęć, moja rodzina ma zapewniony byt. Wiem natomiast jedno - mogę szybko stać się najbardziej znienawidzonym człowiekiem w środowisku...”. Dodał jednocześnie, że dochodzą do niego głosy, iż są w ciężarach osoby, którym nie zależy w stu procentach na wyplenieniu tej zarazy z dyscypliny... „Obawiam się, że sprawa może zostać rozmyta. Rozłożona w czasie będzie przechodziła do historii. A na to nie można pozwolić. Ja wiem, co się dzieje, wiem, co można zamówić w internecie. I wcale nie będą to środki z listy zabronionych! Alkohol i używki także są w sporcie, nie tylko w ciężarach. To tajemnica poliszynela. Ja chcę z tym walczyć, dlatego złożyłem ofertę. Jeżeli nie zostanie  przyjęta, nie będę płakał, obawiam się tylko, że trudno będzie znaleźć do tego człowieka tak zdeterminowanego jak ja...” - zakończył (przegladsportowy.pl; 22.08.br, 20:09)

Nienawiść części środowiska wezmę na siebie
(tvn24.pl; 23.08.br; 14:29)


Szanowni Panowie,

Czas mija bardzo szybko. Już dziś skończyły się Igrzyska Olimpijskie dlatego uwaga mediów za chwilę wróci na nasze krajowe podwórko. Do wtorku w odbiorze opinii społecznej jako PZPC wypadaliśmy nie całkiem źle. Udało nam się przekazać Polakom, że PZPC ma niewiele wspólnego z wpadkami braci Zielińskich i Krzysztofa Szramiaka,  jednak za chwilę zaczną się pytania na jakim etapie są postępowania dyscyplinarne wspom- nianych sportowców i czy tak szumnie zapowiedziana walka z dopingiem i niesu- bordynacją w PZPC już się rozpoczęła. O to samo będą pytali również Ministrowie. W tym mailu chcę się skupić na tej drugiej części.

Podczas ostatniego zebrania Zarząd PZPC podjął kilka ważnych uchwał, które jednak zostaną pustymi uchwałami bez odpowiedniego narzędzia jakim jest kontrola i w tym momencie chce zaproponować Zarządowi PZPC swoje działania. Chciałbym kierować zespołem odpowie- dzialnym za realizację podjętych ostatnio przez Zarząd PZPC uchwał. Wspólnie przeze mnie pracowników biura PZPC - Rafała Grążawskiego i Kierownika Wyszkolenia PZPC na pod- stawie zatwierdzonych planów szkolenia kontrolowane byłyby akcje szkoleniowe w kadrach i OSSM. Przedmiotem kontroli byłoby:

- czy osoby przebywające na zgrupowaniu są zgodne z programem zgrupowania,
- przestrzeganie regulaminu zgrupowania lub OSSM,
- posiadanie zakazanych przez prawo i KdZDwS substancji,
- posiadanie substancji na które PZPC nie wyraziło zgody,
- obecność alkoholu i narkotyków w organizmie,
- ważne badania lekarskie,
- inne aspekty zlecone przez Zarząd PZPC

Aby móc to realizować Zarząd podjąłby uchwałę pozwalającą mi na dokonywanie kontroli oraz uchwałę pozwalającą na usunięcia z akcji Szkoleniowej lub OSSM osoby, która odmówi poddania się kontroli lub w jej organizmie zostanie wykryty alkohol lub narkotyki oraz jeśli będzie w posiadaniu substancji zabronionych przez KdZDwS
. Jeżeli ktoś będzie w posiadaniu substancji dozwolonej przez KdZDwS ale na którą PZPC nie wyraziło zgody wówczas wręczę tej osobie pismo z informacją że ma 72 godziny na zapłacenie mandatu na rzecz PZPC  w wysokości 200 zł pierwszy mandat i o 100 zł zwiększany każdy kolejny. Jeżeli będą to substancje zabronione przez KdZDwS  wówczas skieruję sprawę do panelu dyscyplinarnego, jeżeli będzie podejrzenie, że są to substancje zakazane w prawie wówczas wezwę policję.

Możliwość przeprowadzania takich kontroli będzie dawała umowa podpisywana pomiędzy PZPC a członkiem Kadry (w przypadku nieletnich rodziców i sportowca). W ramach wykonywanych działań przygotuje dla Zarządu projekt Umowy zawodnik - PZPC, skonsultowany z prawnikiem oraz wszystkie potrzebne do działania uchwały dla Zarządu PZPC. Poza mną i pracownikami biura PZPC w kontroli uczestniczył będzie główny trener akcji szkoleniowej lub szef OSSM. Każda kontrola zakończy się podpisaniem przez wskazane 4 osoby protokołu. Bezpośrednio po każdej kontroli będzie składana w PZPC dokumentacja z przeprowadzonej kontroli, a raz w miesiącu przedstawiany raport Zarządowi PZPC.

Ostanie 3,5 roku pracowałem w PZPC bez pobierania wynagrodzenia dlatego jeżeli panowie powierzycie mi to zadanie od 1 września wówczas chcę w ramach umowy zlecenie otrzymywać 4500 zł brutto plus zwroty kosztów przejazdów. Całość środ- ków byłaby rozliczona z dotacji z Budżetu Państwa. Zapewniam państwa że po os- tatnich wpadkach są  tam rezerwy i można takie kwoty wpisać do składanego do MSIT do końca sierpnia planu po zmianach. Jedyny koszt PZPC to zakup alkomatu i testów na obecność narkotyków w organizmie, a i z tym możemy sobie poradzić. Takie rozwiązanie jest dla panów bardzo korzystne ponieważ całą nienawiść części środowiska wezmę na siebie, a panowie nie będą obwiniani za prowadzone kon- trole. Dodatkowo odpowiadałbym przez Zarządem za realizacje pozostałych uchwał, które zostaną podjęte w zakresie walki z dopingiem.

Jeżeli wyrażą panowie zgodę na moją propozycję to proszę odpisać akceptacje na mojego maila do mnie do wtorku do godziny 15, wówczas będąc w biurze PZPC po- wiem pani Sekretarz aby w niedługim terminie zwołała zebranie Zarządu PZPC abym mógł przedstawić szczegółowo mój plan działań. Jednocześnie jest wiele spraw, które musicie panowie dopracować i podjąć decyzję, a tak jak wspomniałem wcześniej czas biegnie bardzo szybko i nie możemy stracić ani chwili aby uratować dyscyplinę na kolejne lata. Pozdrawiam, Szymon Kołecki (21.08.br, 19:36)

Wysłany przez autor dnia @22-08-2016 o godz. 20:12:06 @ (2405 odsłon)
(Czytaj więcej... | 6 komentarze | PS Informuje | Wynik: 0)Marek Drzewowski tel. 602 213 952 GG 1961590 e-mail: baleno@poczta.onet.pl
Łukasz Paliświat tel: 608 472 689 e-mail: lukaszpaliswiat@gmail.com


Administracja

Tworzenie strony: 0.09 sekund :: Zapytania do SQL: 188