Marek Drzewowski  tel. 602 213 952  gg: 1961590  e-mail:baleno@poczta.onet.pl Łukasz Paliœświat  tel: 608 472 689     e-mail:lukaszpaliswiat@gmail.com
www.polska-sztanga.pl
SZUKAJ:
Fax: +48 (58)77 80 241

MENU

ZOBACZ RÓWNIEŻ
    

   



*************************






GALERIE

DTMWierzbno.jpg
DTMWierzbno.jpg


Bialogard17.jpg
Bialogard17.jpg


ilyin17.jpg
ilyin17.jpg


mrocza17a.jpg
mrocza17a.jpg


talakhadze257.jpg
talakhadze257.jpg


talakhadze220anaheim.jpg
talakhadze220anaheim ...


anaheim105+M.jpg
anaheim105+M.jpg


anaheim90+Ka.jpg
anaheim90+Ka.jpg


anaheim90+K.jpg
anaheim90+K.jpg


polka2.jpg
polka2.jpg



ONLINE
Witaj, Anonim
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: magda
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 3

Na stronie:
Gości: 328
Użytkowników: 0
Razem: 328

AKTUALIZACJE



Darmowe liczniki

stat4u


KALKULATOR SINCLAIR'A

ZAPRZYJAŹNIONE STRONY




ZAGRANICZNE STRONY KLUBOWE

Z Litwy: MISTRZOSTWA LITWY SENIORÓW & GRAND PRIX KŁAJPEDY !
Z Litwy
W dn. 09-10.06.br w Kłajpedzie (LTU) odbyły się „XV Mistrzostwa Litwy Kobiet i LXXXXI Mężczyzn”, połączone z „Akademickimi Mistrzostwami Litwy” i „Grand Prix Kłajpedy 2017” w których wystąpiło ogółem 75 kobiet i 260 męż- czyzn z Białorusi, Estonii, Litwy, Łotwy, Rosji i Polski. Podczas zawodów padły m.in. 3 rekordy Litwy kobiet (*) a najlepsze wyniki uzyskali: Lijana JAKAITE (98, LTU; 65,0) – 176* (80*+96*) – 226,4 pkt., Brazaite GINTARE (92, LTU; 73,3) – 160 (75+85) – 192,8 pkt. i Danute SAUDARGAITE (98, LTU; 75,4) – 161 (74+87) – 191,3 pkt. oraz Sergej LICHOVOJ (93, LTU; 103,0) – 346 (160+186) – 379,6 pkt., Tomas LI CIN CHAI (93, LTU; 93,7) – 333 (153+180) – 378,7 pkt., Martynas SASNAUSKAS (92, LTU; 81,0) – 303 (135+168) – 368,3 pkt. i Irmantas KACINSKAS (92, LTU; 84,5) – 307 (142+165) – 365,5 pkt. podczas „Mistrzostw Litwy” a także Paulina RUTKOWSKA (01, CLKS Mazovia Ciechanów/POL; 59,3) – 162 (73+89) – 220,5 pkt. i Daniela IVANOVA (02, Ventspils/LAT; 51,0) – 145 (63+82) – 219,3 pkt. oraz Aurimas DIDZBALIS (91, Klaipeda/LTU; 93,7) – 385 (175+210) – 437,8 pkt. i Patryk BĘBEN (00, CLKS Mazovia Ciechanów/POL; 75,9) – 295 (135+160) – 371,1 pkt. podczas „Grand Prix” > WYNIKI: Mistrzostwa Litwy Kobiet i Mężczyzn, Akademickie Mistrzostwa Litwy, Grand Prix Kłajpedy (pdf)



Najlepszy zawodnik imprezy... Aurimas DIDZBALIS (91, Klaipeda/LTU)
podczas udanej próby rwania na 165 kg !

Wysłany przez autor dnia @29-06-2017 o godz. 19:48:00 @ (189 odsłon)
(Czytaj więcej... | Wynik: 0)

Z Litwy: MISTRZOSTWA LITWY JUNIORÓW U17, U20 & U23 !
Z Litwy
W dn. 21-22.04.br w Kłajpedzie (LTU) odbyły się „Mistrzostwa Litwy Juniorów do lat 17 i 20 oraz młodzieży do lat 23”, w których wystąpiło ogółem 181 za- wodników. Podczas zawodów najlepsze wyniki uzyskali: Povilas VALSKIS (01; 66,7) – 238 (108+130) – 323,1 pkt. i Darius GALDIKAS (00, Klaipeda; 88,35) – 254 (113+141) – 296,2 pkt. wśród juniorów U17, Lukas KORDUSAS (99, Silute; 85,0) – 275 (120+155) – 326,5 pkt. i Vincentas SKIRKA (99, Klaipeda; 72,3) – 244 (110+134) – 315,5 pkt. w U20 oraz Bakunas RADVILAS (95, Marijampole; 98,4) – 310 (140+170) – 345,8 pkt. i Laurynas ANTANAITIS (95, Klaipeda; 89,7) – 292 (132+160) – 338,3 pkt. w U23. Wyniki i zdjęcie nadesłał Sekretarz Generalny Litewskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów – Vytautas Stasinskas, dziękujemy > WYNIKI: juniorzy U17, juniorzy U20 & U23 (pdf)



Povilas VALSKIS (01, Klaipeda) był najlepszym zawodnikiem rywalizacji
juniorów U17, na zdjęciu... w najlepszej próbie podrzutu na 125 kg !

Wysłany przez autor dnia @26-04-2017 o godz. 17:45:11 @ (109 odsłon)
(Czytaj więcej... | Wynik: 0)

Z Litwy: PUCHAR NIEPODLEGŁOŚCI LITWY !
Z Litwy
W dn. 10-11.03.br w Telsiai (LTU) odbył się „Puchar Niepodległości Litwy” w podnoszeniu ciężarów, w którym wystąpiło ogółem 10 kobiet i 71 mężczyzn. Pod- czas zawodów najlepsze wyniki uzyskali: Lijana JAKAITE (98; 64,0) – 163 (75+ 88) – 211,6 pkt. i Danute SAUDARGAITE (98, obie – Gargzdai; 75,9) – 165 (76+ 89) – 195,4 pkt. wśród pań oraz Aurimas DIDZBALIS (91; 97,40) – 365 (165+200) – 408,8 pkt., Sergej LICHOVOJ (93; 105,5) – 350 (160+190) – 380,9 pkt. i Arnas SIDISKIS (90, wszyscy – Klaipeda; 104,5) – 345 (155+190) – 376,7 pkt. wśród panów > WYNIKI (pdf)

Wysłany przez autor dnia @20-03-2017 o godz. 19:18:16 @ (150 odsłon)
(Czytaj więcej... | Wynik: 0)

Z Litwy: GRAND PRIX KLAJPEDY 2016 !
Z Litwy
W dn. 18-19.11.br w Kłajpedzie (LTU) rozegrano tradycyjne „Grand Prix 2016”, w którym wystąpiło ogółem 13 dziewcząt i 43 chłopców do lat 16 z Cypru, Izraela, Estonii, Litwy, Łotwy, Polski i Uzbekistanu. W poszczególnych grupach wieku naj- lepsze wyniki uzyskali: Daniela IVANOVA (02, Ventspils/LAT; 50,65) – 143 (63+ 80) – 223,9 pkt. wśród dziewcząt U16, najlepsza z Polek… Paulina RUTKOWSKA (01, Mazovia Ciechanów/POL; 58,35) – 144 (63+81) – 201,8 pkt. była ostatecznie IV, Aivaras ZUKAUSKAS (04, Klaipeda/LTU; 47,85) – 113 (50+63) – 201,2 pkt. wśród chłopców U12, na VIII miejscu... Szymon ZIÓŁKOWSKI (04, Mazovia/POL; 77,7) – 120 (52+68) – 150,4 pkt., Asadbek NARIMANOV (02, UZB; 58,0) – 203 (93+110) – 308,4 pkt. w grupie chłopców U14 i Artjoms GRISCENKO (01, Ventspils/LAT; 66,8) – 243 (109+134) – 333,9 pkt. w U16, tuż zanim uplasował się Jakub ZAWADKA (00, Mazovia Ciechanów/POL; 78,9) – 247 (111+136) – 306,9 pkt., a na IV miejscu ukończył rywalizację Karol DOLESZCZAK (00, WLKS Siedlce /POL; 69,0) – 215 (90+125) – 289,2 pkt. > WYNIKI (pdf)


Wysłany przez autor dnia @28-11-2016 o godz. 19:24:10 @ (137 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

Z Litwy: INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA LITWY KOBIET I MĘŻCZYZN !
Z Litwy
W dn. 14-15.10.br w Kłajpedzie (LTU) rozegrano „Indywidualne Mistrzostwa Litwy Kobiet i Mężczyzn”, w których wystąpiło ogółem 29 pań i 167 panów ze wszystkich regionów kraju. Podczas zawodów padł 1 rekord Litwy seniorek i U20 (*) a najlepsze wynki uzyskali: Gintare BRAZAITE (92, Anyksciai; 72,0) – 180 (80+100) – 220,4 pkt. i Lijana JAKAITE (98, Gargzdai; 64,45) – 168 (78*+90) – 219,9 pkt. oraz Zygimantas STANULIS (93; 97,6) – 370 (170+200) – 415,6 pkt., Sergej LICHO- VOJ (93, obaj – Klaipeda; 103,8) – 352 (162+190) – 386,3 pkt., Arnas SIDISKIS (90, Anyks- ciai; 103,5) – 348 (163+185) – 382,3 pkt., Martynas SASNAUSKAS (92; 76,05) – 299 (132+ 167) – 379,2 pkt. i Irmantas KACINSKAS (92, obaj – Klaipeda; 84,3) – 315 (145+170) – 378,1 pkt. > WYNIKI (pdf)



Zygimantas STANULIS (93, LTU) był najlepszym zawodnikiem „Indywidualnych
Mistrzostw Litwy Kobiet i Mężczyzn
”. Poniżej, pamiątkowe zdjęcie męskiej
kadry narodowej Litwy oraz trenerzy: Bronius Vysniauskas - po prawej i jego
syn oraz były zawodnik - Ramunas Vysniauskas - po lewej (foto: lsaf.lt)





Wysłany przez autor dnia @20-10-2016 o godz. 17:45:59 @ (160 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

Z Litwy: XIV MISTRZOSTWA LITWY KOBIET I LXXXX MĘŻCZYZN !
Z Litwy
W dn. 03-04.06.br w Kłajpedzie (LTU) odbyły się „XIV Mistrzostwa Litwy Kobiet i LXXXX Mężczyzn” połączone z „Mistrzostwami Litwy U23 i U20”. Podczas zawodów, w których wystąpiło ogółem 45 kobiet i 296 mężczyzn najlepsze wyniki uzyskali: Aleksandra STEPANOVA (91, Klaipeda; 51,5) – 145 (64+81) – 223,8 pkt. i Lijana JAKAITE (98, Gargzdai; 64,3) – 166 (76+90) – 217,7 pkt. wśród pań oraz Auri- mas DIDZBALIS (91, Klaipeda; 94,0) – 395 (177+218) – 450,6 pkt., Sergej LICHOVOJ (93, Klaipeda; 105,2) – 332 (147+185) – 362,6 pkt., Arnas SIDISKIS (90, Anyksciai; 104,9) – 330 (150+180) – 360,8 pkt. i Tomas LI CIN CHAI (93, Klaipeda-Silute; 91,45) – 307 (142+165) – 354,5 pkt. wśród panów. Wyniki nadesłał Sekretarz Generalny Litewskiej Federacji Podnosze- nia Ciężarów – Vytautas Stasinskas, dziękujemy > WYNIKI: kobiety, mężczyźni, mło- dzież U23, juniorzy U20 (pdf)



Podium medalistów w kategorii wagowej do 94 kg M. Na najwyższym stopniu podium...
najlepszy zawodnik mistrzostw – Aurimas DIDZBALIS (91, LTU) – 450,6 pkt.

Wysłany przez Autor dnia @19-06-2016 o godz. 08:18:33 @ (208 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

Z Litwy: MISTRZOSTWA LITWY MŁODZIKÓW U15 !
Z Litwy
W dn. 18-19.03.br w Simnas odbyły się „Mistrzostwa Litwy Młodzików do lat 15”, w których wystąpiło ogółem 213 chłopców z 19 klubów. Podczas zawodów padło 9 nowych rekordów Litwy U15 (*) a najlepsze wyniki uzyskali: Povilas VALSKIS (01, Klaipeda; 60,2) – 198* (90*+108*) – 292,5 pkt. w 62 kg, Karolis STONKUS (01, Gargzdai; 92,65) – 228* (98*+130*) w +76 kg, Zilvinas ZILINSKAS (01, Marijampol; 53,30) – 158* (70*+88*) – 256,6 pkt. w 54 kg i Domantas SATAVICIUS (01, Marijampol; 79,90) – 192 (87+105) – 236,9 pkt. w +76 kg. Klasyfikację klubową wygrał MA- RIJAMPOL – 286 pkt. przed Klaipedą – 274,5 pkt. i Kretingą – 254 pkt. Wyniki zawodów na- desłał Vytautas Stasinskas – Sekretarz Generalny Litewskiej Federacji Podnoszenia Cięża- rów, dziękujemy > WYNIKI (pdf)

Wysłany przez Autor dnia @29-03-2016 o godz. 18:23:23 @ (183 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

Z Litwy: DWA MEDALE POLAKÓW NA KONIEC MISTRZOSTW W KŁAJPEDZIE !
Z Litwy
W Kłajpedzie (LTU) kończą się powoli „Mistrzostwa Europy Juniorów U20 i Młodzieży U23”. W dzisiejszych kategoriach wagowych medale wywalczyli, w +75 kg K23: Andrea AANEI (93, ROM; 112,30) – 247 (111+136) – 254,5 pkt., Kseniya PASHKINA (94, RUS; 96,80) – 237 (102+135) – 254,3 pkt., brąz dla Aleksandry MIERZEJEWSKIEJ (92, POL; 131,15) – 228 (101+127) – 229,3 pkt.; +105 kg K20: Antoniy SAVCHUK (95, RUS; 139,25) – 395 (175+220) – 402,0 pkt., Iurii AKHMEDIA- NOV (97, RUS; 137,45) – 376 (168+208) – 383,4 pkt. i Tamas KAJDOCI (97, SRB; 139,50) – 373 (163+210) – 379,5 pkt., Julian FALKOWSKI (95, POL; 109,4) – 330 (150+180) – 355,7 pkt. ostatecznie na VII miejscu oraz w +105 kg M23: Arturs PLESNIEKS (92, LAT; 107,60) – 396 (176+220) – 428,4 pkt., srebro - Przemysław BUDEK (92, POL; 117,30) – 375 (170+205) – 395,4 pkt. i Oleksii BIBIK (93, UKR; 108,60) – 371 (172+199) – 400,2 pkt., drugi z naszych zawodników… Bartosz ŁOZIŃSKI (94, POL; 129,75) – x (165x+x) doznał kontuzji braku i wycofał się z rywalizacji. Klasyfikację medalową za dwubój (K+M U20/ 23) wygrała ROSJA (6-5-6), przed Turcją (3-2-3), Azerbejdżanem (3-0-1), Armenią i Rumu- nią (2-3-2), Włochami, Wielką Brytanią i Łotwą (2-1-0), Ukrainą (1-5-3), Polską (1-2-2), Hiszpanią (1-2-0), Bułgarią i Białorusią (1-1-2), Litwą (1-1-1), Węgrami i Słowacją (1-0-0), Gruzją (0-2-2) oraz Izraelem, Francją, Niemcami i Serbią (0-0-1). Klasyfikację punktową mężczyzn U20 wygrała UKRAINA – 510 pkt. (8) przed Rosją – 480 pkt. (8), Armenią – 415 pkt. (6), Polską 391 pkt. (7), Gruzją – 375 pkt. (6) i Turcją – 373 pkt. (6), kobiet U23 wygrała TURCJA – 437 pkt. (7) przed Polską – 414 pkt. (6), Rosja – 376 pkt. (5), Rumunią – 295 pkt. (4), Ukrainą – 203 pkt. (3) i Hiszpanią – 142 pkt. (2), mężczyzn U23: ROSJA – 493 pkt. (7) przed Litwą – 474 pkt. (8), Turcją – 427 pkt. (7), Polską – 390 pkt. (8), Hisz- panią – 286 pkt (4) i Ukrainą – 281 pkt. (5) > WYNIKI: Pełne wyniki U20, Pełne wyniki U23 (pdf), Transmisja Video-LIVE (html)



Podium medalistów w kategorii wagowej +105 kg M23, na II miejscu... Przemysław
BUDEK
(92, POL), poniżej dekoracja najlepszych zawodniczek w +75 kg U23, gdzie
 brązowy medal wywalczyła Aleksandra MIERZEJEWSKA (92, POL)
(foto: facebook.com/PZPC)





Reprezentanci Azerbejdżanu wygrali trzy z czterech klasyfikacji Sinclaira,
od lewej... Mirosław Choroś - trener kadry narodowej tego kraju, Anastassiya
IBRAHIMLI
(93) - 284,3 pkt. najlepsza zawodniczka wśród kobiet U23, Firidun
GULIYEV
(94) - 446,1 pkt. wśród mężczyzn U23 i Dadash DADASHBAYLI (96)
- 429,9 pkt. wśród juniorów U20 !

Wysłany przez Autor dnia @10-10-2015 o godz. 12:59:42 @ (348 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

Z Litwy: JAROSŁAW SAMORAJ WICEMISTRZEM EUROPY U23 !
Z Litwy
W Kłajpedzie (LTU) trwają „Mistrzostwa Europy Juniorów U20 i Młodzieży U23”. W dzisiejszych kategoriach wagowych medale wywalczyli, w 75 kg K23: Lyaysan MAKHIYANOVA (93, RUS; 74,95) - 235 (110+125) - 281,5 pkt., Gin- tare BRAZAITE (92, LTU; 73,80) - 210 (96+114) - 253,6 pkt. i Assiya IPEK (93, TUR; 69,20) - 203 (90+113) - 254,3 pkt.; +75 kg K20: Mercy BROWN (96, GBR; 88,20) – 227 (104+123) – 252,0 pkt., Iryna DEKHA (96, UKR; 76,90) – 226 (108+118) – 267,1 pkt. i Alena KOLAS (96, BLR; 104,25) – 217 (93+124) – 227,7 pkt., Kinga KACZMARCZYK (97, POL; 77,95) – 186 (80+106) – 218,3 pkt. na V miejscu; 94 kg M23: Zygimantas STANULIS (93, LTU; 93,80) – 369 (171+198) – 421,4 pkt., Georgii KUPTSOV (94, RUS; 92,30) – 365 (165+200) – 419,7 pkt. i Egor KLIMONOV (92, RUS; 93,25) – 356 (156+200) – 407,5 pkt., reprezentanci Polski: Mateusz KASINA (93, POL; 93,95) – 327 (145+182) – 373,1 pkt. i Adam ZASŁONKA (93, POL; 90,85) – 326 (145+181) – 377,5 pkt. odpowiednio na IX i X miejscu; 105 kg M20: Dadash DADASHBAYLI (96, AZE; 97,15) – 382 (176+206) – 429,9 pkt., Gorgi CHKHEIDZE (97, GEO; 104,50) – 365 (164+201) – 399,6 pkt. i Vladyslav SHYM- CHENKO (95, UKR; 104,90) – 347 (151+196) – 379,4 pkt. oraz w 105 kg M23: Matej KOVAC (92, SVK; 103,95) - 386 (170+216) - 423,4 pkt., srebro dla Jarosława SAMORAJA (94, POL; 102,20) - 385 (175+210) - 424,9 pkt., III był Soslan DZAGOEV (93, RUS; 95,70) - 360 (166+ 194) - 407,6 pkt., Sebastian HOIM (94, POL; 99,35) - x (163+x) doznał kontuzji w rwaniu i nie przystąpił już do podrzutu. W klasyfikacji medalowej za dwubój (K+M20/23 razem), po XXVII kat. wag. na prowadzenie wróciła ROSJA (5-3-6), przed Turcją (3-2-3), Azerbej- dżanem (3-0-1), Armenią (2-3-2), Włochami i Wielką Brytanią (2-1-0), Ukrainą (1-5-2), Rumunią (1-3-2), Hiszpanią (1-2-0), Bułgarią i Białorusią (1-1-2), Litwą i Polską (1-1-1), Łotwą (1-1-0), Węgrami i Słowacją (1-0-0), Gruzją (0-2-2) oraz Izraelem, Francją i Niemcami (0-0-1). Klasyfikację punktową kobiet U20 wygrała ROSJA – 494 pkt. (7) przed Ukrainą – 445 pkt. (6), Polską – 364 pkt. (6), Turcją – 270 pkt. (4), Bułgarią – 237 pkt. (4) i Węgra- mi – 225 pkt. (4) > WYNIKI: 75 kg K23, +75 kg K20, 94 kg M23, 105 kg M20, 105 kg M23 (pdf), Transmisja Video-LIVE (html)



Podium medalistów w kategorii wagowej do 105 kg M23, pierwszy od lewej... nieco
zasmucony - Jarosław SAMORAJ (94, POL), który wywalczył srebrny medal
w dwuboju i małe złoto za rwanie (foto: facebook.com/PZPC)

Wysłany przez Autor dnia @09-10-2015 o godz. 17:19:45 @ (266 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

Z Litwy: PATRYCJA PIECHOWIAK BRĄZOWĄ MEDALISTKĄ ME U23 !
Z Litwy
W Kłajpedzie (LTU) trwają „Mistrzostwa Europy Juniorów U20 i Młodzieży U23”. W dzisiejszych kategoriach wagowych medale wywalczyli, w 75 kg K20: Mariya PETROVA (95, RUS; 74,65) – 240 (110+130) – 288,1 pkt., Sona POG- HOSYAN (98, ARM; 73,20) – 213 (95+118) – 258,4 pkt. i Tebea TABEL (96, GER; 73,55) – 206 (92+114) – 249,3 pkt., nasze zawodniczki: Jolanta WIÓR (95, POL; 70,65) – 203 (92+111) – 251,2 pkt. na VI a Dorota KUBICA (96, POL; 69,85) - 165 (73+92) - 206,8 pkt. na VIII miejscu; 94 kg M20: Samvel GASPARYAN (97, ARM; 91,50) – 350 (155+ 195) – 404,0 pkt., Karush GHUKASYAN (95, ARM; 93,10) – 350 (158+192) – 401,0 pkt. i Logi- noz BREGVADZE (95, GEO; 93,05) – 349 (157+192) – 399,9 pkt., Barłomiej BARTH (96, POL; 89,10) – 324 (146+178) – 378,5 pkt. był ostatecznie V-ty; 69 kg K23: Anastasiya IBRAHIMLI (93, AZE; 68,70) – 226 (99+127) – 266,9 pkt., Mariya KHLYAN (92, UKR; 68,75) – 225 (100+125) – 266,5 pkt. i na III miejscuPatrycja PIECHOWIAK (92, POL; 68,75) – 210 (94+116) – 247,9 pkt. oraz w 85 kg M23: Maksim MUDREUSKI (94, BLR; 84,25) – 350 (160+190) – 420,1 pkt., Marin GOLOGAN (93, ROM; 84,00) – 340 (155+185) – 408,7 pkt. i Irmantas KACINSKAS (92, LTU; 83,90) – 323 (145+178) – 388,5 pkt., na VII miejscuKa- mil SZCZEPANIK (93, POL; 84,60) – 309 (139+170) – 370,1 pkt. W klasyfikacji medalowej za dwubój (K+M20 /23 razem), po XXII kat. wag. prowadzi cały czas ROSJA (4-2-4), przed Turcją (3-2-2), Armenią (2-3-2), Włochami (2-1-0), Azerbejdżanem (2-0-1), Ukrainą (1-4-1), Rumunią (1-3-2), Hiszpanią (1-2-0), Bułgarią (1-1-2), Białorusią (1-1-1), Łotwą i Wielką Brytanią (1-1-0), Polską (1-0-1), Węgrami (1-0-0), Gruzją (0-1-2) oraz Izraelem, Francją, Niemcami i Litwą (0-0-1) > WYNIKI: 69 kg K23, 75 kg K20, 85 kg M23, 94 kg M20 (pdf), Transmisja Video-LIVE (html)



Pamiątkowe zdjęcie Patrycji Piechowiak z trenerami... Jackiem Mazurem,
Markiem Sachmacińskim i Mateuszem Błachowiczem (foto: pzpc.pl)

Wysłany przez Autor dnia @08-10-2015 o godz. 20:19:00 @ (257 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

Z Litwy: MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW U20 & U23 – DZIEŃ V
Z Litwy
W Kłajpedzie (LTU) trwają „Mistrzostwa Europy Juniorów U20 i Młodzieży U23”. W dzisiejszych kategoriach wagowych medale wywalczyli, w 69 kg K20: Florina Sorin HULPAN (97, ROM; 66,75) – 222 (100+122) – 284,3 pkt., Rebe- kah TILER (99, GBR; 67,40) – 219 (94+125) – 278,7 pkt. i Ani SARGSIAN (95, RUS; 68,60) – 215 (93+122) – 270,7 pkt.; 63 kg K23: Sarah DAVIES (92, GBR; 62,65) – 201 (88+113) – 268,1 pkt., Ionita Mihaela BIANCA (94, ROM; 62,60) – 192 (83+109) – 256,2 pkt. i Mariana DUMITRACHE (94, ROM; 61,50) – 186 (83+103) – 251,2 pkt., tuż za podium uplasowała się Aleksandra MICHALSKA (94, POL; 60,25) – 180 (82+98) – 246,6 pkt. oraz w 85 kg M20: Antonio PIZZOLATO (96, ITA; 84,90) – 348 (158+190) – 416,2 pkt., Ihor KONOTOP (95, UKR; 84,90) – 336 (155+181) – 401,8 pkt. i Romain IMADOUCHENE (95, FRA; 82,60) – 321 (140+181) – 389,2 pkt., reprezentanci Polski: Mariusz PETKA (95, POL; 84,85) – 318 (145+173) – 380,4 pkt. i Daniel GOLJASZ (97, POL; 83,00) – 317 (137+180) – 383,4 pkt. na odpowiednio V i VI miejscu. W klasyfikacji medalowej za dwubój (K+M20/23 razem), po XVIII kat. wag. na prowadzeniu wciąż ROSJA (3-2-4), przed Turcją (3-2-2), Włochami (2-1-0), Ukrainą (1-3-1), Rumunią (1-2-2), Hiszpanią (1-2-0), Bułgarią i Armenią (1-1-2), Łotwą i Wielką Brytanią (1-1-0), Azerbejdżanem (1-0-1), Polską i Węgrami (1-0-0), Białorusią i Gruzją (0-1-1) oraz Izraelem i Francją (0-0-1) > WYNIKI: 69 kg K20, kobiety U23, męż- czyźni U20 (pdf), Transmisja Video-LIVE (html)

Wysłany przez Autor dnia @07-10-2015 o godz. 20:53:20 @ (268 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

Z Litwy: MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW U20 & U23 – DZIEŃ IV
Z Litwy
W Kłajpedzie (LTU) trwają „Mistrzostwa Europy Juniorów U20 i Młodzieży U23”. W dzisiejszych kategoriach wagowych medale wywalczyli, w 58 kg K20: Izabella YAYLYAN (95, ARM; 57,4) - 194 (88+106) - 275,2 pkt., Veronika IVA- SIUK (95, UKR; 56,9) - 193 (89+104) - 275,6 pkt. i Irina BAYMULKINA (95, RUS; 54,45) - 186 (85+101) - 274,7 pkt., Agata ROK (96, POL; 57,6) - 173 (77+96) - 244,8 pkt. ostatecznie na VI miejscu; 63 kg K20: Anastasiya PETROVA (97, RUS; 62,5) - 204 (90 +114) - 272,6 pkt., Olena KOKHANENKO (95, UKR; 62,8) - 204 (91+113) - 271,7 pkt. i Alyona SHEVKOPLYAS (98, UKR; 62,9) - 199 (91+108) - 264,7 pkt.; 69 kg M20: Ahmer Turan OKYAY (96, TUR; 68,75) - 300 (138 +162) - 404,5 pkt., Ritvars SUHAREVS (99, LAT; 68,4) - 297 (137+160) - 401,8 pkt. i Celil ERDOGLU (97, TUR; 68,65) - 293 (131+162) - 395,5 pkt., Piotr PONIEDZIAŁEK (95, POL; 66,95) - 270 (121+149) - 370,4 pkt. ukończył rywalizację na IX miejscu; 77 kg M20: Bozhidar ANDREEV (97, BUL; 75,95) - 317 (141+176) - 400,6 pkt., Ilie Stoian DORU (96, ROM; 76,95) - 317 (146+171) - 397,7 pkt. i Norayr AVETISYAN (96, ARM; 76,65) - 315 (140+175) - 396,0 pkt., na XI miejscu uplasował się Mateusz SZAT- KOWSKI (96, POL; 76,25) - 299 (133+166) - 377,0 pkt. W klasyfikacji medalowej za dwubój (K+M20 /23 razem), po XV kat. wag. na prowadzenie wróciła ROSJA (3-2-3), przed Turcją (3-2-2), Ukrainą (1-2-1), Hiszpanią (1-2-0), Bułgarią i Armenią (1-1-2), Włochami i Łotwą (1-1-0), Azerbejdżanem (1-0-1), Polską i Węgrami (1-0-0), Białorusią, Gruzją i Rumunią (0-1-1) oraz Izraelem (0-0-1) > WYNIKI: kobiety U23, mężczyźni U23 (pdf), Transmisja Video- LIVE (html)

Wysłany przez Autor dnia @06-10-2015 o godz. 20:22:13 @ (234 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

Z Litwy: MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW U20 & U23 – DZIEŃ III
Z Litwy
W Kłajpedzie (LTU) trwają „Mistrzostwa Europy Juniorów U20 i Młodzieży U23”. W dzisiejszych kategoriach wagowych medale wywalczyli, w 53 kg K23: Sema ACARTURK (93, TUR; 52,7) – 183 (80+103) – 277,3 pkt., Giorgia RUSSO (93, ITA; 52,55) – 179 (78+101) – 271,9 pkt. i Olga GOLOVANOVA (92, RUS; 52,8) – 179 (77+102) – 270,8 pkt.; 58 kg K23: Mariya LYUBINA (93, RUS; 57,45) – 190 (85+105) – 269,4 pkt., Mouna SKANDI (92, ESP; 57,55) – 188 (84+104) – 266,2 pkt. i Lore- dana HEGHIS (93, ROM; 57,9) – 185 (83+102) – 260,8 pkt., V miejsce zajęła Katarzyna KRASKA (93, POL; 57,5) – 177 (80+97) – 250,8 pkt.; 62 kg M23: Gergely SOOKY (93, HUN; 61,9) – 267 (120+147) – 384,2 pkt., Ramini SHAMILISHVILI (94, GEO; 61,7) – 262 (120+142) – 377,9 pkt. i Lewi BAR (93, ISR; 61,7) – 237 (109+128) – 341,8 pkt.; 69 kg M23: Firidun GULIYEV (94, AZE; 67,85) – 328 (144+184) – 446,1 pkt., Daniyar ISMAYILOV (92, TUR; 68,8) – 328 (153+175) – 442,1 pkt. i Sergei PETROV (94, RUS; 68,65) – 308 (143+165) – 415,7 pkt. oraz w 77 kg M23: Razmik UNANYAN (94, RUS; 76,8) – 338 (150+188) – 426,3 pkt., Eduardo Mata ANDRES (92, ESP; 76,65) – 333 (145+188) – 420,4 pkt. i Giorgi LOMTADZE (92, GEO; 76,8) – 322 (147+175) – 406,1 pkt., tuż za podium, z dwoma zaliczonymi podej- ściami uplasował się Patryk SŁOWIKOWSKI (94, POL; 76,9) – 310 (142+168) – 390,7 pkt. W klasyfikacji medalowej za dwubój (K+M20/23 razem), po XI kat. wag. na prowadzenie wy- szła ROSJA (2-2-2) przed Turcją (2-2-1), Hiszpanią (1-2-0), Włochami (1-1-0), Azerbej- dżanem (1-0-1), Polską, Ukrainą, Łotwą i Węgrami (1-0-0), Bułgarią (0-1-2), Armenią, Bia- łorusią i Gruzją (0-1-1) oraz Rumunią i Izraelem (0-0-1) > WYNIKI: kobiety U23, męż- czyźni U23, 77 kg M23 (pdf), Transmisja Video-LIVE (html)

Wysłany przez Autor dnia @05-10-2015 o godz. 20:27:22 @ (264 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

Z Litwy: MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW U20 & U23 – DZIEŃ II
Z Litwy
W Kłajpedzie (LTU) trwają „Mistrzostwa Europy Juniorów U20 i Młodzieży U23”. W dzisiejszych kategoriach wagowych medale wywalczyli, w 48 kg K20: Nadiya YEFIMCHUK (94, UKR; 47,5) – 155 (67+88) – 256,4 pkt., Gamze KARA- KOL (98, TUR; 47,2) – 153 (69+84) – 254,6 pkt. i Alena LYAKHAVETS (95, BLR; 40,35) – 152 (69+83) – 293,6 pkt., na VI miejscu uplasowała się Agnieszka KUCZMA- SZEWSKA (95, POL; 47,65) – 142 (67+75) – 234,3 pkt.; 53 kg K20: Rebeka KOHA (98, LAT; 52,6) – 190 (85+105) – 288,4 pkt., Daria RYZHOVA (96, RUS; 50,4) – 163 (75+88) – 256,2 pkt. i Atanaska ILIEVA (00, BUL; 52,05) – 158 (69+89) – 241,8 pkt., IV miejsce... z małym brązem za rwanie zajęła Marlena POLAKOWSKA (95, POL; 52,25) – 154 (74+80) – 235,0 pkt.; 56 kg M20: Mirco SCARANTINO (95, ITA; 55,85) – 249 (113+136) – 389,5 pkt., Oleg MUSOKHRONOV (95, RUS; 55,85) – 245 (110+135) – 383,2 pkt. i Marzpet MINAS- YAN (97, ARM; 55,75) – 227 (107+120) – 355,5 pkt.; 62 kg M20: Emrah AYDIN (97, TUR; 61,6) – 266 (120+146) – 384,1 pkt., Stilya GROZDEV (99, BUL; 61,45) – 261 (118+143) – 377,5 pkt. i Allahyar ABISHOV (95, AZE; 61,5) – 261 (118 +143) – 377,3 pkt., Dariusz JA- NUŚ (97, POL; 61,85) – 248 (110+138) – 357,1 pkt. na VI miejscu. W klasyfikacji medalo- wej za dwubój (K+M20/23 razem), po VI kat. wag. prowadzi: TURCJA (1-1-1) przed Polską, Hiszpanią, Ukrainą, Włochami i Łotwą (1-0-0), Rosją (0-2-0), Bułgarią (0-1-2), Armenią i Białorusią (0-1-1) oraz Azerbejdżanem (0-0-1) > WYNIKI: 48 kg K20, 53 kg K20, juniorzy U20 (pdf), Transmisja Video-LIVE (html)

Wysłany przez Autor dnia @04-10-2015 o godz. 19:51:35 @ (236 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

Z Litwy: PIERWSZE ZŁOTO W KŁAJPEDZIE DLA… POLSKI !!!
Z Litwy
Dzisiaj w Kłajpedzie (LTU) rozpoczęły się „Mistrzostwa Europy Juniorów U20 i Młodzieży U23”. W pierwszej kategorii wagowej do 48 kg K23 złoty medal wywalczyłaAgnieszka ZACHAREK (92, POL; 47,6) – 155 (70+85) – 256,0 pkt., srebro – Yuliya ASAYONOK (94, BLR; 48,0) – 152 (66+86) – 249,2 pkt. a brąz – Daniela PANDOVA (94, BUL; 47,5) – 151 (66+85) – 249,8 pkt., dopiero na IV miejscu uplasowała się dość niespodziewanie Wioleta JASTRZĘBSKA (92, POL; 47,95) – 151 (67+84) – 247,8 pkt. W kolejnej kategorii do 56 kg M23 zwyciężył Josue BRACHI (92, ESP; 55,7) – 255 (117+138) – 399,7 pkt., II miejsce zajął Smbat MARGARYAN (93, ARM; 55,95) – 241 (102+139) – 376,4 pkt. a III – Furkan GOVDELLI (94, TUR; 55,75) - 240 (104+136) - 375,9 pkt. Jak na razie, od strony medialnej zawodzą organizatorzy mistrzostw, którzy dopiero wieczorem zaprezentowali ostateczne listy startowe, co więcej nie prowadzą bez- pośredniej relacji wynikowej LIVE, jaką przeprowadzała zwykle włoska firma „EasyWL”. Pozostaje transmisja VIDEO LIVE, którą przeprowadza z Kłajpedy – Leszek Kołecki > WYNIKI: 48 kg K23, 56 kg M23 (pdf), LISTA STARTOWA (pdf)



Pierwsza kategoria wagowa „Mistrzostw Europy Juniorów U20 i Młodzieży U23” 
i od razu... pierwszy złoty medal dla Polski ! W 48 kg K23 na najwyższym
stopniu stanęła Agnieszka ZACHAREK (92, POL), która z całą pewnością
nie była główną kandydatką do I miejsca... a jednak ! Gratulujemy !



TERMINARZ ZAWODÓW (wg czasu polskiego)

03.10.br (sobota):
16:00 – 48 kg K23 (Wioleta JASTRZĘBSKA/92/160/I-II, Agnieszka ZACHAREK/92/160/I-II)
18:30 – 56 kg M23

04.10.br (niedziela):
12:00 – 56 kg M20
14:00 – 48 kg K20 (Agnieszka KUCZMASZEWSKA/95/145/V-VI)
16:00 – 62 kg M20 (Dariusz JANUŚ/97/V-VI)
18:00 – 53 kg K20 (Marlena POLAKOWSKA/95/160/III-IV)

05.10.br (poniedziałek):
10:30 – 53 kg K23
12:00 – 62 kg M23
14:00 – 58 kg K23 (Katarzyna KRASKA/93/180/V-VI)
16:00 – 69 kg M23
18:00 – 77 kg M23 (Patryk SŁOWIKOWSKI/94/320/III-V)

06.10.br (wtorek):
11:00 – 58 kg K20 (Agata ROK/96/180/VI)
13:00 – 69 kg M20 (Piotr PONIEDZIAŁEK/95/280/X)
15:00 – 63 kg K20
17:00 – 77 kg M20 (Mateusz SZATKOWSKI/96/310/IV-VIII)

07.10.br (środa):
14:00 – 63 kg K23 (Aleksandra MICHALSKA/94/180/IV)
16:00 – 85 kg M20 (Mariusz PETKA/95/320/III-V, Daniel GOLJASZ/97/310/VI-VII)
18:00 – 69 kg K20

08.10.br (czwartek):
12:00 – 94 kg M20 (Bartłomiej BARTH/96/320/VI)
14:00 – 75 kg K20 (Jolanta WIÓR/95/200/IV-VI, Dorota KUBICA/96/175/IX)
16:00 – 85 kg M23 (Kamil SZCZEPANIK/93/320/IV)
18:00 – 69 kg K23 (Patrycja PIECHOWIAK/92/210/II-III)

09.10.br (piątek):
10:00 – 105 kg M20
12:00 - +75 kg K20 (Kinga KACZMARCZYK/97/180/V-VI)
14:00 – 94 kg M23 (Adam ZASŁONKA/93/340/IX-XI, Mateusz KASINA/93/340/IX-XI)
16:00 – 75 kg K23
18:00 – 105 kg M23 (Jarosław SAMORAJ/94/380/I, Sebastian HOIM/94/360/IV)

10.10.br (sobota):
10:00 - +105 kg M20 (Julian FALKOWSKI/95/340/VII)
12:00 - +75 kg K23 (Aleksandra MIERZEJEWSKA/92/230/III-IV)
14:00 - +105 kg M23 (Przemysław BUDEK/92/370/II, Bartosz ŁOZIŃSKI/94/IV-VII)

Wysłany przez Autor dnia @03-10-2015 o godz. 18:07:25 @ (375 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

Z Litwy: MISTRZOSTWA EUROPY... PONOWNIE W POLSCE !!!
Z Litwy
Dzisiaj w Hotelu „Aurora” w Kłajpedzie (LTU) odbył się Kongres Europejskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów. Jednym z punktów programu była infor- macja o przygotowaniach do przeszłorocznych „Mistrzostw Europy Seniorów” w Førde (NOR) w dn. 07-16.04.2016 roku, będących jednocześnie ostatnią kwa- lifikacją do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro i „Mistrzostw Europy Juniorów U20 i Młodzieży U23” w Eilat (ISR) w dn. 03-13.11.2016 roku. Miłą informacją było też przyznanie orga- nizacjiMistrzostw Europy Juniorów U15 & U17”… Polsce, konkretnie zaś – Nowemu Tomyślowi, które mają zostać rozegrane we wrześniu przyszłego roku. Rok później „Mistrzostwa Europy Seniorów” odbędą się w Splicie (CRO), natomiast „Mistrzostwa Europy Juniorów U15 & U17” w Pristinie (KOS). Dzisiaj o godz. 16 czasu polskiego start zawodniczek w 48 kg kobiet U23 i początek tegorocznych „Mistrzostw Europy Juniorów U20 i Młodzieży U23” > Oficjalna strona internetowa ME 2016, Materiał promocyjny ME Førde 2016 (html)



Wysłany przez Autor dnia @03-10-2015 o godz. 12:08:21 @ (181 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

Z Litwy: MISTRZOSTWA LITWY KOBIET I MĘŻCZYZN !
Z Litwy
W dn. 28-29.05.br w Kłajpedzie (LTU) odbyły się „XIII Mistrzostwa Litwy Ko- biet i LXXXIX Mężczyzn”, w których wystąpiło ogółem 46 kobiet i 236 mężczyzn. Podczas zawodów padło 14 rekordów Litwy seniorek, wszystkie w +75 kg K a najlepsze wyniki uzyskali: Gintare BRAZAITE (92, Anyksciai; 73,05) - 190 (85+ 105) - 230,8 pkt. i Aleksandra STEPANOVA (91; 46,80) - 135 (60+75) - 226,3 pkt. oraz Auri- mas DIDZBALIS (91, oboje - Klaipeda; 91,50) - 370 (170+200) - 427,1 pkt. i Arnas SIDIS- KIS (90, Anyksciai; 102,15) - 356 (161+195) - 392,9 pkt. > WYNIKI: kobiety, mężczyźni

Wysłany przez Autor dnia @06-06-2015 o godz. 21:52:58 @ (201 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

Z Litwy: INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA LITWY SENIORÓW !
Z Litwy
W dn. 03-04.10.br w Kłajpedzie (LTU) odbyły się „Indywidualne Mistrzostwa Litwy Seniorów”, w których wystąpiło ogółem 145 mężczyzn. Podczas zawodów najlepsze wyniki uzyskali: Marius MICKIEVICIUS (90, Siluite; 84,9) – 330 (150+ 180) – 394,6 pkt., Modestas SIMKUS (85; 111,8) – 356 (170+186) – 381,1 pkt., Sergej LICHOVOJ (90; 104,5) – 346 (155+191) – 378,8 pkt., Arnas SIDISKIS (91; 101,1) – 340 (150+190) – 376,7 pkt. i Algimantas TRAJANAUSKAS (91, wszyscy – Klaipeda; 99,5) – 335 (150+185) – 373,4 pkt. > WYNIKI (pdf)

Wysłany przez Autor dnia @21-10-2014 o godz. 19:53:36 @ (343 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

Z Litwy: 2014 GRAND PRIX KŁAJPEDY !
Z Litwy
W dn. 13-14.06.br w Kłajpedzie (LTU) rozegrano doroczne „Grand Prix”. Podczas zawodów, w których wystąpiły 4 kobiety i 25 mężczyzn z Białorusi, Estonii, Izraela, Litwy, Łotwy, Rosji i Ukrainy, padł 1 rekord Litwy (*) a najlepsze wyniki uzyskali: Gintare BRAZAITE (92, LTU, 70,0) – 186 (86*+100) – 231,4 pkt. i Aleksandra STEPANOVA (91, LTU; 46,2) – 131 (58+73) – 222,2 pkt. wśród pań oraz Dmitriy NAUMOV (97, RUS; 77,35) – 286 (131+155) – 359,2 pkt. wśród juniorów U17, Vadims KOZEVNIKOV (94, LAT; 91,6) – 312 (142+170) – 360,0 pkt. w U20 oraz Aurimas DIDZBALIS (91, LTU; 92,9) – 396 (181+215) – 454,1 pkt. i Artem UDACHYN (80, UKR; 165,7) – 416 (186+230) – 416,4 pkt. Klasyfikację zespołową wygrała I ekipa Kłajpedy (LTU) – 1239,6 pkt. przed Łotwą – 1181,6 pkt. i Kaliningradem (RUS) – 1006,7 pkt. > WYNIKI (pdf)

Wysłany przez Autor dnia @02-07-2014 o godz. 19:11:20 @ (349 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

Z Litwy: MIEDZYNARODOWY TURNIEJ PODNOSZENIA CIĘŻARÓW W KŁAJPEDZIE !
Z Litwy
Wraz z „XII Mistrzostwami Litwy Kobiet i LXXXVIII Mężczyzn”, „Mistrzostwami Litwy Młodzieży do lat 23 oraz Juniorek i Juniorów do lat 20”, w dn. 30-31.05.br w Kłajpedzie odbył się także „Międzynarodowy Turniej Podnoszenia Ciężarów”, w którym wystąpiło 10 kobiet i 25 mężczyzn z Litwy (Klaipeda), Łotwy (Ventspils) i Polski (WLKS Siedlce i CLKS Mazovia Ciechanów). Podczas zawodów najlepsze wyniki uzyska- li: Rebeka KOHA (98, Ventspils/LAT; 50,00) – 159 (60+89) – 251,6 pkt., Aleksandra STEPANO- VA (91, Klaipeda/LTU; 47,15) – 125 (55+70) – 208,2 pkt. i 12-letnia Dana IVANOVA (02, Vent- spils/LAT; 33,20) – 82 (36+46) – 195,9 pkt. oraz Ritvars SUHAREVS (99, Ventspils/LAT; 65,90) – 262 (117+145) – 363,2 pkt. w grupie juniorów U15, Damian ŻURAWSKI (97, Mazovia/POL; 90,35) – 280 (125+155) – 325,1 pkt. w U17, Tomas RIMKUS (96, Klaipeda/LTU; 68,70) – 214 (99+115) – 288,7 pkt. w U20 i Aurimas DIDZBALIS (91, Klaipeda/LTU; 93,65) – 400* (180 +220*) – 457,1 pkt. wśród seniorów. Klasyfikację zespołową wygrała I ekipa KLAIPEDY (LTU) – 2104,9 pkt. przed Ventspils (LAT) – 1807,8 pkt., CLKS Mazovia Ciechanów (POL) – 1384,7 pkt. i WLKS Siedlce (POL) – 1136,5 pkt. Już niebawem kolejna międzynarodowa impreza… „Grand Prix Klaipedy” z udziałem reprezentantów Białorusi, Estonii, Izraela, Łotwy, Polski, Rosji, Słowacji, Ukrainy i Węgier… > WYNIKI (pdf)

Wysłany przez Autor dnia @06-06-2014 o godz. 21:21:00 @ (418 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

Z Litwy: MISTRZOSTWA LITWY KOBIET I MĘŻCZYZN !
Z Litwy
W dn. 30-31.05.br w Klaipedzie (LTU) rozegrano „XII Mistrzostwa Litwy Kobiet i LXXXVIII Mężczyzn” w podnoszeniu ciężarów, połączone z „Mistrzostwami Litwy Młodzieży do lat 23 oraz Juniorek i Juniorów do lat 20”. Podczas zawodów, w których wystąpiło ogółem 37 kobiet i 193 mężczyzn padło 5 rekordów Litwy K i M (*). Wydarzeniem mistrzostw był pierwszy po 2-letniej dyskwalifikacji spowodowanej dopin- gową wpadką podczas ME Seniorów w Antalyi w 2012 r. (Dehydrochlormethyltestosterone)Aurimasa DIDZBALISA (91, Klaipeda/LTU; 93,65) – 400* (170, 180, 185x + 210, 220x, 220*) – 457,1 pkt., który we wspaniałym stylu powrócił na ciężarowy pomost, uzyskując najlepszy tegoroczny wynik na świecie w 94 kg M, bijąc przy okazji 2 rekordy Litwy. Reszta zawodni- ków była już tylko tłem dla wychowanka trenera Broniusa Vysniauskasa: Vincas SLEVINSKAS (90, Klaipeda/LTU; 120,40) – 363 (163+200) – 380,6 pkt., Irmantas KACINSKIS (92, Klaipeda/ LTU; 82,20) – 310 (145+165) – 376,8 pkt., Arnas SIDISKAS (90, Anyksciai/LTU; 105,20) – 335 (155+180) – 365,9 pkt. i Algimantas TRAJANAUSKAS (91, Klaipeda/LTU; 93,20) – 317 (142+ 175) – 363,0 pkt. Wśród kobiet najlepszy wynik uzyskała Gintare BRAZAITE (92, Anyksciai /LTU; 69,9) – 190* (85*+105*) – 236,6 pkt., która 3-krotnie poprawiała rekordy Litwy w 75 kg, Aleksandra STEPANOVA (91, Klaipeda/LTU; 47,15) – 125 (55+70) – 208,2 pkt. i Dovile BLAZIUNAITE (86, Gargzdai/LTU; 75,60) – 145 (65+80) – 172,9 pkt. Klasyfikację kobiet wygrała ekipa GARGZDAI – 175 pkt., mężczyzn – KLAIPEDA – 213 pkt. > WYNIKI (pdf)



W wielkim stylu powrócił na ciężarowy pomost Aurimas DIDZBALISA (91), który
w Klaipedzie (LTU) wystartował w kategorii wagowej do 94 kg, gdzie uzyskał
najlepszy tegoroczny wyniki na świecie, bijąc przy okazji 2 rekordy Litwy !

Wysłany przez Autor dnia @06-06-2014 o godz. 21:05:34 @ (402 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

Z Litwy: MISTRZOSTWA LITWY W… RWANIU I PODRZUCIE !
Z Litwy
W dn. 07-08.11.br w Kłajpedzie (LTU) odbyły się „Mistrzostwa Litwy w rwaniu i podrzucie”, w których wzięło udział 152 zawodników z całego kraju. Podczas zawodów najlepszy wyniki uzyskali, w 56 kg M: Vincentas SKIRKA (97, Marijam- pole; 55,6) - 186 (86+100), 62 kg M: Aleksiejus SVAJUNAS (97, Rokiskis; 61,2) - 223 (98+125), 69 kg M: Vitkauskas MONTAS (93; 68,9) - 250 (110+140), 77 kg M: Irmantas KACINSKAS (92; 76,95) - 291 (136+155), 85 kg M: Romas PANGONIS (82, wszyscy - Klaipeda; 85,0) - 307 (137+170), 94 kg M: Donatas ANUSKEVICIUS (80, Silute; 93,95) - 350 (160+190) - 406,5 pkt., 105 kg M: Sergej LICHOVOJ (93; 102,7) - 345 (155+190) i w +105 kg M: Vincas SLEVINSKAS (90, obaj - Klaipeda; 124,0) - 371 (170+201) - 386,2 pkt. > WYNIKI (pdf)

Wysłany przez Autor dnia @20-11-2013 o godz. 17:07:45 @ (347 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

Z Litwy: AGATA ROK WICEMISTRZYNIĄ EUROPY JUNIOREK U17 !
Z Litwy
W Kłajpedzie (LTU) trwają „I Mistrzostwa Europy Juniorek i Juniorów do lat 15” oraz „XI Mistrzostwa Europy Juniorek i Juniorów do lat 17”. W VI dniu zawo- dów zakończyli rywalizację juniorzy U15 a w ostatnich kategoriach wagowych medale wywalczyli, w +63 kg DZ15: Rebeka Jade TILER (99, GBR; 64,65) – 190* (82*+108*) – 248,3 pkt., Hilal DONMEZ (98, TUR; 93,50) – 188 (81+107) – 204,1 pkt. i Ilia HERNANDEZ (98, ESP; 70,55) – 177 (77+100) – 219,2 pkt., 85 kg CH15: Sargis KIRAKO- SYAN (98, ARM; 84,40) – 249* (109*+140*) – 297,6 pkt., Arsen MARTIROSYAN (98, ARM; 79,95) – 242 (108+134) – 297,4 pkt. i Matteo CURCURUTO (98, ITA; 84,40) – 223 (101+122) – 266,5 pkt. oraz w +85 kg CH15: Krisztian HOLOCSI (98, SVK; 99,60) – 270* (120*+150*) – 300,9 pkt., Laszlo RACZ (98, HUN; 103,95) – 261 (116+145) – 286,2 pkt. i Alessandro VINCI (99, ITA; 96,40) – 230 (100+130) – 259,6 pkt. W ostatniej kategorii wagowej do 63 kg DZ17 złoty medal wywalczyła Alina FITOVA (96, RUS; 58,95) - 197 (87+110) - 255,9 pkt., srebro... Agata ROK (96, POL; 60,10) - 169 (76+93) - 216,7 pkt., natomiast brąz - Maria Emma LOPEZ (96, ESP; 62,20) - 169 (77+92) - 211,8 pkt. Klasyfikację medalową juniorów U15 (DZ+CH razem) wygrała RUMUNIA (4-1-2) przed Polską (2-0-1), Łotwą (2-0-0), Bułgarią (1-4-3), Armenią (1-2-0), Azerbejdżanem i Grecją (1-1-0), Hiszpanią (1-0-1), Wielką Brytanią i Słowacją (1-0-0), Turcją (0-5-4), Węgrami (0-1-0), Włochami (0-0-2) oraz Niemcami i Czechami (0-0-1). W klasyfikacji medalowej juniorów U17 (DZ+CH razem), po XI kategoriach wagowych prowadzenie objęła ROSJA (4-2-1) przed Rumunią (2-3-0), Hiszpanią (2-0-1), Bułgarią (2-0-0), Włochami (1-2-1), Armenią (0-2-2), Azerbejdżanem i Polską (0-1-2) oraz Francją (0-0-1) > WYNIKI: +63 kg DZ15, 85 kg CH15, +85 kg CH15, 63 kg DZ17 (pdf)



Mamy już na tych mistrzostwach 6 medali (2-1-3), ten ostatni - srebrny za sprawą
Agaty ROK (96, WLKS Siedlce) w kategorii wagowej do 63 kg DZ17 ! Na fotce po-
wyżej podczas dekoracji i poniżej... wraz z trenerami: Ireneuszem Pepłowskim
i Sebastianem Ołubkiem (zdjęcia: Sebastian Ołubek, dziękujemy)



Wysłany przez Autor dnia @07-09-2013 o godz. 20:10:30 @ (1268 odsłon)
(Czytaj więcej... | 2 komentarze | Wynik: 0)

Z Litwy: KACPER BADZIĄGOWSKI MISTRZEM EUROPY JUNIORÓW U15 !
Z Litwy
Niezwykle udanie rozpoczął się dla polskiej ekipy V dzień „I Mistrzostw Europy Juniorek i Juniorów do lat 15” oraz „XI Mistrzostw Europy Juniorek i Juniorów do lat 17”, jakie od kilku dni trwają w Kłajpedzie (LTU). W kategorii wagowej do 77 kg CH15 złoty medal, już drugi dla naszej reprezentacji wywalczył zdecydowanie zawodnik LKS Sokół Więcbork” – Kacper BADZIĄGOWSKI (98, POL; 71,10) – 255* (115*+140*) – 335,0 pkt., którego wyniki są jednocześnie rekordami Europy junio- rów U15, srebro zdobył Pantelis RIZOULIS (98, GRE; 75,30) – 231 (106+125) – 293,4 pkt. a brąz – Ertan MERT (98, TUR; 70,20) – 199 (89+110) – 263,5 pkt. Kategorię wagową do 58 kg DZ15 wygrała Alba SANCHEZ (98, ESP; 57,35) – 169* (73*+96*) – 223,9 pkt. przed Yasemin KESKIN (98, TUR; 56,55) – 168 (73+95) – 224,8 pkt. i Vanią LUHOVĄ (99, BUL; 57,85) – 152 (70+82) – 200,1 pkt., Aleksandra PEPŁOWSKA (98, POL; 57,70) – 141 (67+74) – 186,0 pkt. ostatecznie na VI miejscu; 63 kg DZ15: Ioana Crist MUNTEANU (98, ROM; 62,20) – 178* (78*+100*) – 223,1 pkt., Sona POGHOSYAN (98, ARM; 62,70) – 177 (77+100) – 220,7 pkt. i Zeynap ATAKAN (98, TUR; 62,15) – 173 (74+99) – 216,9 pkt., 77 kg CH17: Junior de JE SANTANA (96, ESP; 76,25) – 300 (135+165) – 378,3 pkt., Doru Ilie STOIAN (96, ROM; 76,45) – 299 (136+163) – 376,5 pkt. i Manuk MKRTCHYAN (96, ARM; 76,00) – 285 (123+162) – 360,0 pkt., tuż za podium… Paweł JASIŃSKI (96, POL; 76,20) – 285 (129+156) – 359,5 pkt., który przegrał brązowy medal wagą ciała oraz... w 85 kg CH17: Khetag KHUGAEV (97, RUS; 83,10) - 326 (150+176) - 392,7 pkt., Antonino PIZZOLATO (96, ITA; 84,25) - 318 (140+178) - 380,4 pkt. i Ilia ANTABAEV (97, RUS; 83,40) - 317 (147+170) - 381,1 pkt., nasz reprezentant - Konrad ZIELONKA (96, POL; 83,90) - 275 (125+150) - 329,6 pkt. ukończył rywalizację na VIII miejscu. W klasyfikacji medalowej juniorów U15 (DZ+CH razem), po XII kategoriach wagowych prowadzi RUMUNIA (4-1-2) przed Polską (2-0-1), Łotwą (2-0-0), Bułgarią (1-4-3), Azerbejdżanem i Grecją (1-1-0), Hiszpanią (1-0-0), Turcją (0-4-4), Armenią (0-1-0) oraz Niemcami i Czechami (0-0-1). W klasyfikacji medalowej juniorów U17 (DZ+CH razem), po X kategoriach wagowych prowadzi ROSJA (3-2-1) przed Rumunią (2-3-0), Bułgarią i Hiszpanią (2-0-0), Włochami (1-2-1), Armenią (0-2-2), Azerbejdżanem (0-1-2), Polską (0-0-2) i Francją (0-0-1) > WYNIKI: 58 kg DZ15, 63 kg DZ15, 77 kg CH15, 77 kg CH17, 85 kg CH17 (pdf)



Dekoracja medalistów w kategorii wagowej do 77 kg CH15, na najwyższym
stopniu podium... Kacper BADZIĄGOWSKI (98, POL), poniżej... wśród
dekorujących - Rafał Grążawski - członek Zarządu PZPC !
(foto: Marcin LAMPE, dziękujemy)

Wysłany przez Autor dnia @06-09-2013 o godz. 12:10:39 @ (691 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

Z Litwy: ADRIAN FRANCZYK BRĄZOWYM MEDALISTĄ ME JUNIORÓW U17 !
Z Litwy
W Klaipedzie (LTU) trwają „I Mistrzostwa Europy Juniorek i Juniorów do lat 15” oraz oraz „XI Mistrzostwa Europy Juniorek i Juniorów do lat 17”. W IV dniu zawodów medale wywalczyli, w 69 kg CH15: Spartako CHOPSONIDIS (88, GRE; 67,70) – 251* (112*+139*) – 340,0 pkt., Kana ALIGULIYEV (98, AZE; 67,60) – 247 (111+136) – 334,9 pkt. i Mehmed YALCIN (98, TUR; 67,85) – 240 (108+132) – 324,7 pkt.; 50 kg CH17: Georgi SOTIROV (96, BUL; 49,80) – 182 (82+100) – 310,2 pkt., Mahammad MAMMADLI (97, AZE; 49,65) – 181 (81+100) – 309,3 pkt. i Fabio ARCARA (97, ITA; 49,15) – 177 (79+98) – 305,1 pkt.; 56 kg CH17: Daniel Flori VIZITIU (96, ROM; 55,80) – 230 (105+125) – 357,4 pkt., Robert Stefan MANEA (97, ROM; 55,70) – 225 (100+125) – 350,1 pkt. i… Adrian FRANCZYK (96, POL; 55,65) – 211* (93+118) – 328,5 pkt., który poprawił w dwuboju o 1 kg dotychczasowy rekord Polski juniorów U17 - Grzegorza Szymury z 2003r.; 62 kg CH17: Viacheslav IARKIN (97, RUS; 61,65) – 256 (116+140) – 369,4 pkt., Edmon BAGHDASARYAN (96, ARM; 61,70) – 245 (115+130) – 353,3 pkt. i Henrik KHACHATRYAN (96, ARM; 61,60) – 242 (110+132) – 349,4 pkt., Paweł BRYLAK (97, POL; 61,45) – 230 (97+133) – 332,7 pkt. choć ukończył rywalizację na VII miejscu, wywalczył mały srebrny medal za podrzut (!) oraz w 69 kg CH17: Bozhidar ANDREEV (97, BUL; 68,60) – 290 (130+160) – 389,6 pkt., Zhorzh YEGHIKYAN (96, ARM; 68,65) – 285 (130+155) – 382,7 pkt. i Brandon VAUTARD (96, FRA; 68,20) – 268 (117+151) – 361,3 pkt., na IV miejscu uplasował się nasz reprezentant – Mate- usz SZATKOWSKI (96, POL; 68,35) – 261 (115+146) – 351,4 pkt. W klasyfikacji medalowej juniorów U15 (DZ+CH razem), po IX kategoriach wagowych prowadzi RUMUNIA (3-1-2) przed Łotwą (2-0-0), Bułgarią (1-4-2), Azerbejdżanem (1-1-0), Polską (1-0-1), Grecją (1-0-0), Turcją (0-3-2) oraz Niemcami i Czechami (0-0-1). W klasyfikacji medalowej juniorów U17 (DZ+CH razem), po VII kategoriach wagowych prowadzi RUMUNIA i ROSJA (2-2-0) przed Bułgarią (2-0-0), Włochami (1-1-1), Hiszpanią (1-0-0), Armenią (0-2-1), Azerbejdżanem (0-1-2), Polską (0-0-2) i Francją (0-0-1) > WYNIKI: 69 kg CH15, 50 kg CH17, 56 kg CH17, 62 kg CH17, 69 kg CH17 (pdf)



Dekoracja kategorii wagowej do 56 kg CH17, gdzie brązowy medal
wywalczył Adrian FRANCZYK (96, POL) - pierwszy z prawej. Był
to jednocześnie 4 krążek „biało-czerwonych” na ME w Kłajpedzie !



Paweł BRYLAK (97, POL) był dopiero X po rwaniu kategorii wagowej do 62 kg CH17,
w podrzucie wywalczył jednak niespodziewanie mały srebrny medal, co
pozwoliło mu ostatecznie na zajęcie VII lokaty w dwuboju.
(zdjęcia: Sebastian Ołubek, dziękujemy)

Wysłany przez Autor dnia @05-09-2013 o godz. 20:21:09 @ (672 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

Z Litwy: JUNIORZY NA FALI... KOLEJNE MEDALE POLAKÓW W KŁAJPEDZIE !!!
Z Litwy
W Klaipedzie (LTU) trwają „I Mistrzostwa Europy Juniorek i Juniorów do lat 15” oraz oraz „XI Mistrzostwa Europy Juniorek i Juniorów do lat 17”. W III dniu zawodów medale wywalczyli, w 62 kg CH15: Rustam IMANZADE (98, AZE; 59,85) – 233* (103*+130*) – 343,5 pkt., Hristo SOTIROV (98, BUL; 60,80) – 207 (92+115) – 301,7 pkt. i… Piotr KUDŁASZYK (99, POL; 57,30) – 198 (89+109) – 301,4 pkt.; w 44 kg DZ17: Alessandra PAGLIARO (97, ITA; 43,60) – 132 (60+72) – 220,4 pkt. i Daria RYZHOVA (96, RUS; 44,00) – 131 (60+71) – 216,8 pkt.; w 48 kg DZ17: Olga M. FERNANDEZ (97, ESP; 47,05) – 149 (64+85) – 231,7 pkt., Monica Sune CSENGERI (96, ROM; 47,50) – 149 (68+81) – 229,7 pkt. i Marziyya MAHARRAMOVA (96, AZE; 48,00) – 145 (63+82) – 221,5 pkt.; 53 kg DZ17: Anca Denisa FELECAN (96, ROM; 51,90) – 158 (58+90) – 225,9 pkt., Natalia FARINA (96, ITA; 52,70) – 155 (70+85) – 218,9 pkt. i Gulchin ALIZADA (97, AZE; 52,65) – 150 (67+83) – 212,0 pkt. oraz w 58 kg DZ17: Anastasiya PETROVA (97, RUS; 55,95) – 175 (80+95) – 236,0 pkt., Alexandra KOZLOVA (97, RUS; 57,45) – 171 (77+94) – 226,2 pkt. i… Izabela WRÓBLEWSKA (96, POL; 57,70) – 171 (79+92) – 225,5 pkt., która wywalczyła także małe „srebro” za rwanie. W klasyfikacji medalowej juniorów U15 (DZ+CH razem), po VIII kategoriach wagowych prowadzi RUMUNIA (3-1-2) przed Łotwą (2-0-0), Bułgarią (1-4-2), Polską (1-0-1), Azerbejdżanem (1-0-0), Turcją (0-3-1) oraz Niemcami i Czechami (0-0-1). W klasyfikacji medalowej juniorów U17 (DZ+CH razem), po IV kategoriach wagowych prowadzi ROSJA (1-2-0) przed Rumunią i Włochami (1-1-0), Hiszpanią (1-0-0), Azerbejdżanem (0-0-2) i Polską (0-0-1) > WYNIKI: 62 kg CH15, 44 kg DZ17, 48 kg DZ17, 53 kg DZ17, 58 kg DZ17 (pdf)



Dekoracja medalistów w kategorii wagowej do 62 kg CH15, pierwszy z prawej 
- Piotr KUDŁASZYK (99, POL), zdobywca brązowego medalu w dwuboju.
Poniżej, wśród dekorujących... Rafał Grążawski - Członek Zarządu PZPC !



Dekoracja medalistek w kategorii wagowej do 58 kg DZ17, pierwsza
z prawej - Izabela WRÓBLEWSKA (96, POL)



Szczęśliwa brązowa medalistka w kategorii wagowej do 58 kg DZ17
- Izabela WRÓBLEWSKA (96, POL) wraz z trenerami: Ireneuszem
Pepłowskim
i Sebastianem Ołubkiem !



Pamiątkowe zdjęcie naszych juniorek oraz trenerów: Pepłowskiego i Ołubka !
(fotki: Sebastian Ołubek, dziękujemy)

Wysłany przez Autor dnia @04-09-2013 o godz. 21:15:17 @ (630 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

Z Litwy: MISTRZOSTWA EUROPY JUNIOREK I JUNIORÓW U15 & U17 – DZIEŃ II
Z Litwy
W Klaipedzie (LTU) trwają „I Mistrzostwa Europy Juniorek i Juniorów do lat 15” oraz „XI Mistrzostwa Europy Juniorek i Juniorów do lat 17”. W II dniu zawo- dów medale wywalczyli, w 48 kg DZ15: Rebeka KOHA (98, LAT; 47,25) – 148* (67*+81*) – 229,2 pkt., Yayla GAMZE (00, TUR; 47,70) – 135 (62+73) – 207,3 pkt. i Nicoleta CONSTANTIN (99, ROM; 47,70) – 132 (58+74) – 202,7 pkt.; w 53 kg DZ15: Viorica GRIGORAS (98, ROM; 53,55) – 146* (66*+80*) – 206,6 pkt., Unal ELIF (98, TUR; 52,30) – 140 (65+75) – 198,9 pkt. i Klaudia DĄBROWSKA (98, GER; 52,25) – 138 (64+74) – 196,2 pkt., IV miejsce zajęła Magdalena MĘDZA (98, POL; 52,90) – 135 (60+75) – 190,1 pkt., która zdobyła mały brązowy medal za podrzut; 45 kg CH15: Yordan ATANASOV (99, BUL; 44,85) – 165* (75*+90*) – 308,6 pkt., Dian PAMPORDZHIEV (99, BUL; 44,80) – 157 (74+83) – 294,0 pkt. i Bogdan COSMIN Miron (99, ROM; 44,15) – 141 (61+80) – 267,6 pkt.; 50 kg CH15: Bogdan Geor DUMITRAS (99, ROM; 49,90) – 190* (84*+106*) – 323,3 pkt., Cini OGUZHAN (98, TUR; 49,90) – 181 (83+98) – 308,0 pkt. i Stilvan GROZDEV (99, BUL; 49,50) – 180 (78+102) – 308,4 pkt., tuż za podium uplasował się starszy brat Sylwii Oleśkiewicz (mistrzyni Europy w 40 kg DZ15) – Kamil OLEŚKIEWICZ (98, POL; 49,90) – 179 (79+100) – 304,6 pkt., który wywalczył także mały brązowy krążek za podrzut oraz w 56 kg CH15: Ritvars SUHAREVS (99, LAT; 55,50) – 218* (98*+120*) – 340,1 pkt., Zheko IVANOV (98, BUL; 55,65) – 203 (83+120) – 316,1 pkt. i Petr MARECEK (98, CZE; 55,35) – 202 (93+109) – 315,8 pkt. W klasyfikacji medalowej juniorów U15, po VII kategoriach wagowych (DZ+CH razem) prowadzi RUMUNIA (3-1-2) przed Łotwą (2-0-0), Bułgarią (1-3-2), Polską (1-0-0), Turcją (0-3-1) oraz Niemcami i Czechami (0-0-1) > WYNIKI: 48 kg DZ15, 53 kg DZ15, 45 kg CH15, 50 kg CH15, 56 kg CH15 (pdf)



Dekoracja medalistek za podrzut w kategorii wagowej do 53 kg DZ15,
pierwsza z prawej... Magdalena MĘDZA (98, POL)



Czwarta zawodniczka kategorii wagowej do 53 kg DZ15 - Magdalena MĘDZA
(98, POL) wraz z trenerami: Sebastianem Ołubkiem i Ireneuszem Pepłowskim.



Dekoracja medalistów w 50 kg CH15, drugi z prawej... Kamil OLEŚKIEWICZ
(98, POL) z małym brązowym medalem za podrzut !



Pamiątkowe zdjęcie juniorów U15 & U17 wraz z trenerami Marcinem Lampe
i Wojciechem Geskiem (zdjęcia: Sebastian Ołubek, dziękujemy)

Wysłany przez Autor dnia @03-09-2013 o godz. 21:15:40 @ (530 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

Z Litwy: SYLWIA OLEŚKIEWICZ PIERWSZĄ MISTRZYNIĄ EUROPY JUNIOREK U15 !!!
Z Litwy
Jakże fantastycznie rozpoczęły się dla „biało-czerwonych”… „I Mistrzostwa Euro- py Juniorek i Juniorów U15”. Oto bowiem, pierwszy historyczny złoty medal w tej grupie wiekowej wywalczyła w kategorii wagowej do 40 kg DZ15, wychowanka LKS Dobryszyce a obecnie zawodniczka LKS „Omega” Klesz- czów – Sylwia OLEŚKIEWICZ (99, POL; 39,95) - 110* (51*, 49, 46 + 62x, 59*, 57) - 200,6 pkt., której wyniki zostały jednocześnie pierwszymi, oficjalnymi rekordami Europy U15. Brawo Sylwia !!! Srebrny medal zdobyła Alexandra POPOVICI (00, ROM; 38,40) - 105 (48+57) - 199,7 pkt. a brązowy - Nadezhda MEY NGUYEN (00, BUL; 39,85) - 99 (47+52) - 181,0 pkt. W kategorii do 44 kg DZ15 triumfowała Georgiana DUDOGLU (98, ROM) - 134* (55*+79*) - 223,2 pkt., II była Georga PAMPORDZHIEVA (99, BUL) - 116 (51+65) - 192,0 pkt. a III – Nur DEMIR GIZEM (99, TUR) - 115 (51+64) - 191,6 pkt. W klasyfikacji medalowej juniorów U15, po II kategoriach wagowych (DZ+CH razem) prowadzi RUMUNIA (1-1-0) przed Polską (1-0-0), Bułgarią (0-1-1) i Turcją (0-0-1) > WYNIKI: 40 kg DZ15, 44 kg DZ15 (pdf)



Podium medalistek w kategorii wagowej do 40 kg DZU15, od lewej:
Alexandra POPOVICI (00, ROM), Sylwia OLEŚKIEWICZ (99, POL
i Nadezhda MEY NGUYEN (00, BUL). To chyba jak dotychczas
najbardziej wyjątkowa chwila w życiu tej 14-letniej dziewczyny...
i wszystko byłoby jak należy, gdyby nie wielka wpadka organizatorów,
którzy po dekoracji dwuboju puścli naszej zawodniczce... rosyjski hymn !!!



Medalistki w kategorii wagowej do lat 15 dekorowali... Benny JOHANSSON (SVE),
Rafał GRĄŻAWSKI (POL) - członek Zarządu PZPC i Bronius VYSNIAUSKAS (LTU)



Wielka radość trenerów... Ireneusza Pepłowskiego i Sebastiana Ołubka
a pośrodku... Sylwia OLEŚKIEWICZ (99, POL) - historyczna, pierwsza
Mistrzyni Europy Juniorek do lat 15 (fotki: Sebastian Ołubek, dziękujemy)

Wysłany przez Autor dnia @02-09-2013 o godz. 18:55:06 @ (1487 odsłon)
(Czytaj więcej... | 1 komentarz | Wynik: 0)

Z Litwy: MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW DO LAT 15 & 17 – LISTY STARTOWE !
Z Litwy
Dzisiaj w Kłajpedzie rozpoczynają się „I Mistrzostwa Europy Juniorek i Juniorek do lat 15” oraz „XI Mistrzostwa Europy Juniorek i Juniorów do lat 17”. Wśród 15-latków rywalizować będą 53 dziewczęta z 19 państw i 64 chłopców z 20, natomiast wśród 17-latków: 57 dziewcząt z 18 i 97 chłopców z 28, ogółem: 110 dziewcząt i 161 chłopców, w tym 19-osobowa reprezentacja Polski (8DZ+11CH). Z analizy list startowych wynika, iż w najlepszej sytuacji są: Sylwia Oleśkiewicz w 40 kg DZ15 (110 kg) i Kacper Badziągowski w 77 kg CH15 (240) z najlepszymi wynikami w swoich kategoriach wagowych ! Poniżej, szczegółowy terminarz występów naszych zawodniczek i zawodników (wg czasu polskiego) i listy startowe, zachęcamy do analizy !

LISTY STARTOWE (grupy A)

JUNIORZY DO LAT 15

Dziewczęta: 40, 44, 48, 53, 58, 63, +63 kg (pdf)
Chłopcy: 45, 50, 56, 62, 69, 77, 85, +85 kg (pdf)

JUNIORZY DO LAT 17


Dziewczęta: 44-48, 53, 58, 63, 69, +69 kg (pdf)
Chłopcy: 50, 56, 62, 69, 77, 85, 94, +94 kg (pdf)

Pełne listy startowe (pdf)


TERMINARZ WYSTĘPÓW REPREZENTANTÓW POLSKI
(start wg czasu polskiego)


02.09.2013 (poniedziałek):
15:30 – gr. A 40 kg DZ15 > 5 zawodniczek (Sylwia Oleśkiewicz/99/110/I)
17:30 – gr. A 44 kg DZ15 >6

03.09.2013 (wtorek):
09:30 – gr. A 45 kg CH15 > 7
11:30 – gr. A 48 kg DZ15 > 5
13:00 – gr. A 50 kg CH15 > 11 (Kamil Oleśkiewicz/98/175/III-V)
15:00 – gr. A 53 kg DZ15 > 7 (Magdalena Mędza/98/130/IV-V)
17:00 – gr. A 56 kg CH15 > 8

04.09.2013 (środa):
11:00 – gr. A 44/49 kg DZ17 > 2+6
13:00 – gr. A 62 kg CH15 > 9 (Piotr Kudłaszyk/99/190/III)
15:00 – gr. A 53 kg DZ17 > 7
17:00 – gr. A 58 kg DZ17 > 12 (Izabela Wróblewska/96/170/I-III)

05.09.2013 (czwartek):
10:30 – gr. A 50 kg CH17 > 5
12:00 – gr. A 56 kg CH17 > 8 (Adrian Franczyk/96/210/III-IV)
14:00 – gr. A 62 kg CH17 > 9 (Paweł Brylak/97/235/VII-VIII)
16:00 – gr. A 69 kg CH15 > 7
18:00 – gr. A 69 kg CH17 > 9 (Mateusz Szatkowski/96/270/III)

06.09.2013 (piątek):
09:00 – gr. A 77 kg CH15 > 6 (Kacper Badziągowski/98/240/I)
10:30 – gr. A 58 kg DZ15 > 11 (Aleksandra Pepłowska/98/140/VII)
13:00 – gr. A 77 kg CH17 > 9 (Paweł Jasiński/96/280/IV)
15:00 – gr. A 63 kg DZ15 > 8
17:00 – gr. A 85 kg CH17 > 8 (Konrad Zielonka/96/290/VII-VIII)

07.09.2013 (sobota):
11:00 – gr. A 85 kg CH15 > 9
13:00 – gr. A +63 kg DZ15 > 11
15:00 – gr. A +85 kg CH15 > 7
17:00 – gr. A 63 kg DZ17 > 9 (Agata Rok/63/165/III-IV)

08.09.2013 (niedziela):
08:30 – gr. A 69 kg DZ17 > 11 (Dorota Kubica/96/160/VIII)
10:30 – gr. A 94 kg CH17 > 8 (Jarosław Daniluk/96/280/VII-VIII),
Damian Żórawski/97/280/VII-VIII)
12:30 – gr. A +69 kg DZ17 > 10 (Kinga Kaczmarczyk/97/190/III-IV,
Eliza Wcisłak/97/175/VII)
14:30 – gr. A +94 kg CH17 > 9 (Krystian Augustyniak/96/300/VI)



Wysłany przez Autor dnia @02-09-2013 o godz. 12:22:26 @ (467 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

Z Litwy: WSTĘPNE LISTY STARTOWE ME U15 & U17 W KŁAJPEDZIE !
Z Litwy
„PSz” prezentuje listy startowe „Mistrzostw Europy Juniorów do lat 15 & 17”, jakie w dn. 01-09.09.br odbędą się w Kłajpedzie (LTU). Listy te, szczególnie w grupie U15 wydają się jednak być niepełne, gdyż brak na nich zawodników tak znaczących państw jak Białoruś, Ukraina czy Rosja. Na listach U15 znajdują się m.in. 8 Polaków (5DZ+3CH), spośród których przynajmniej 4 ma realne szanse medalowe: Kacper BADZIĄGOWSKI (98) – I wynik w 77 kg CH (zgłoszony ciężar – 250 kg), Sylwia OLEŚKIEWICZ (99) – II w 40 kg DZ (105), Kamil OLEŚKIEWICZ (98) – III w 50 kg CH (175) i Magdalena MĘDZA (98) – III-IV w 53 kg DZ (130). Na listach 17-latków widnieją nazwiska 15 (6DZ+9CH) naszych reprezentantów, 2 z szansami na medal: Izabela WRÓBLEWSKA (96) – I-III w 58 kg DZ (170) i Kinga KACZMARCZYK (97) – III-IV w +69 kg DZ (190). Zapraszamy do analizy załączonych list startowych > LISTY STARTOWE: DZIEWCZĘTA U15, CHŁOPCY U15, DZIEWCZĘTA U17, CHŁOPCY U17 (pdf)



Oficjalne logo „Mistrzostw Europy Juniorów do lat 15 & 17” w Kłajpedzie (LTU)
Listy startowe nadesłał Simonas PIPIRAS - Sekretarz Generalny Litewskiej
Federacji Podnoszenia Ciężarów... thank's !

Wysłany przez Autor dnia @16-08-2013 o godz. 22:32:24 @ (1201 odsłon)
(Czytaj więcej... | 1 komentarz | Wynik: 0)



Marek Drzewowski tel. 602 213 952 GG 1961590 e-mail: baleno@poczta.onet.pl
Łukasz Paliświat tel: 608 472 689 e-mail: lukaszpaliswiat@gmail.com


Administracja

Tworzenie strony: 0.08 sekund :: Zapytania do SQL: 158