Marek Drzewowski  tel. 602 213 952  gg: 1961590  e-mail:baleno@poczta.onet.pl Łukasz Paliœświat  tel: 608 472 689     e-mail:lukaszpaliswiat@gmail.com
www.polska-sztanga.pl
SZUKAJ:
Fax: +48 (58)77 80 241

MENU

ZOBACZ RÓWNIEŻ
    

   *************************


GALERIE

shr121.jpg
shr121.jpg


rai66.jpg
rai66.jpg


lukow.png
lukow.png


talib151.jpg
talib151.jpg


djangabaev17.jpg
djangabaev17.jpg


efremov17.jpg
efremov17.jpg


nabieva17.jpg
nabieva17.jpg


mgl3.jpg
mgl3.jpg


advance-happy-new-year-2018-gif.gif
advance-happy-new-ye ...


azimova91a.jpg
azimova91a.jpgONLINE
Witaj, Anonim
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: zembron
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 2

Na stronie:
Gości: 358
Użytkowników: 0
Razem: 358

AKTUALIZACJEDarmowe liczniki

stat4u


KALKULATOR SINCLAIR'A

ZAPRZYJAŹNIONE STRONY
ZAGRANICZNE STRONY KLUBOWE

Ze Świata: LEGALIZACJA DOPINGU ... DO 2015 ROKU ...?
Wysłano dnia 05-01-2006 o godz. 14:31:10 przez autor

Ze Świata Autor napisał "
W świecie sportu nie ustaje dyskusja nad „za” i „przeciw”… dopingowi. Liczni naukowcy, lekarze i teoretycy sportu przestrzegają z jednej strony przed zgubnym skutkiem niedozwolonego wspomagania, z drugiej zaś potwierdzają…, że nadszedł już kres ludzkich możliwości w sporcie. Niektórzy przewidują nawet, iż w ciągu najbliższych 10 lat… doping zostanie zalegalizowany…! ARTYKUŁ !Interesujący, choć bardzo jednoznaczny w swojej wymowie artykuł prasowy ukazał się dzisiaj w internetowym wydaniu rosyjskiej „NOVEY GAZIETY” www.ng.ru, gdzie wypowiada się znany w Rosji sprawozdawca sportowy, teoretyk sportu, mistrz sportu w lekkiej atletyce oraz kandydat nauk - ANDREY POLOSIN. W udzielonym dla tej gazety wywiadzie przewiduje on, iż „doping” zostanie zalegalizowany najpóźniej w przeciągu najbliższych 10 lat !!!

Swój wywód rozpoczyna niestety od przykrego stwierdzenia, że od dopingu… czy też tzw. niedozwolonego wspomagania, w okresie minionych 3 lat w Europie zmarło… aż 70 młodych piłkarzy w wieku 14-18 lat ! Oczywistym jest jednak, iż przypadki śmiertelne zdarzały się nie tylko wśród juniorów i nie tylko w… piłce nożnej.

Przewodniczący rosyjskiego komitetu antydopingowego NIKOLAI DURMANOV twierdzi, iż doping występuje we wszystkich dyscyplinach sportu, głównie jednak w tzw. dyscyplinach indywidualnych. Podkreślił przy tym, iż dzisiejszy sport to… wielkie pieniądze, choć nie należy zapominać, że już w starożytnej Grecji zdarzyły się oszustwa i… przekupywanie sędziów. Durmanov twierdzi, iż ostatnią „czystą” olimpiadą były Igrzyska w Montrealu (1976), natomiast od czasu przejęcia „olimpijskiej” władzy przez Samarancha wszystkie kolejne olimpiady były już pełne „przekupstwa”.

W dalszej części wywiadu Polosin przedstawia szereg argumentów, zarówno przeciw „dopingowi” jak i… za. Argumenty na „nie” są powszechnie znane, poniżej argumenty Polosina na „tak”:

1) sport rządzi się określonymi prawami, a najprostszym sposobem wyrównywania jego poziomu jest… zasada: trenujesz… jak chcesz, przyjmujesz… co chcesz, najważniejszy jest… „wynik” końcowy,
2) zakres treningowych obciążeń już 40 lat temu przekroczył naturalne granice ludzkich możliwości, jego dalszy rozwój fizyczny jest już praktycznie niemożliwy, natomiast sam organizm nie nadąża już z regeneracją po takim treningu; jak można mu wtedy pomóc… sposobów jest niby wiele… sen, masaże, witaminy i… preparaty „odprężające” organizm. Te dwa ostatnie.. to już czysta chemia, często nie pozbawiona środków dopingujących,
3) dzisiaj nie da się przygotować zawodnika do zawodów tylko poprzez ustawiczny trening i… tzw. witaminowe odżywki, chcąc być lepszym od innych nie sposób… nie sięgnąć po niedozwolone wspomaganie,
4) wszyscy wiemy, że doping zagraża zdrowiu, ale każdy człowiek ma też prawo sam decydować i dysponować swoim zdrowiem; jeżeli nawet… dojdzie kiedyś do kryzysu organizmu lub też któregoś z jego organów stać go będzie na to interwencję lekarską; przeszczep nerki kosztuje 50 tyś. USD, ale cóż to znaczy wobec milionów, które można zarobić w czasie kariery sportowej

Na koniec wypowiada się także 65-letni mistrz sportu w podnoszeniu ciężarów NURBEI GULIA. Twierdzi on, że nigdy nie przyjmował dopingu, bo… w jego czasach takiego po prostu nie było. A szkoda, bo gdyby rozpoczynał swoją karierę sportową dzisiaj, mając na uwadze perspektywę tytułów, medali i pieniędzy, jakie można by zarobić… z całą pewnością zdecydowałby się na przyjmowanie środków dopingujących. Swoją „teorię” poprał przykładami ze swojej kariery… trenerskiej…:

Przykład I: w grupie zawodników był pewien młodzieniec, trenował codziennie przez 12 lat po kilka godzin dziennie, nie pracował… poświęcił się tylko sportowi, korzystał z diet białkowych, odżywek oraz witamin. I co…? Przez długie lata nie mógł wypełnić normy „mistrza sportu”. Sfrustrowany i zniechęcony sięgnął po… steroidy i… w ciągu 2 miesięcy przekroczył z dużym zapasem wspomnianą wyżej normę.

Przykład II: przychodził na treningi pewien zawodnik, chudy, mały, prawie codziennie pił alkohol. Odżywiał się nieregularnie i niezdrowo, bez jakichkolwiek witamin i odżywek, pracował codziennie w fabryce, mieszkał w hotelu robotniczym. Kiedy wznowił treningi i zaczął przyjmować sterydy, w ciągu 4 miesięcy wypełnił normę „mistrza sportu”… w wieku 43 lat !!!

Pełny tekst artykułu można znaleźć pod adresem… http://www.d-pils.lv/view_article.php?article=59014


POWYŻSZY TEKST NALEŻY TRAKTOWAĆ WYŁĄCZNIE JAKO PEWIEN GŁOS W DYSKUSJI, OPINIĘ, Z KTÓRĄ W ŻADNYM WYPADKU NIE POWINNO SIĘ UTOŻSAMIAĆ. STANOWISKO PRZEDSTAWIONE PRZEZ BYŁYCH RADZIECKICH MISTRZÓW SPORTU RZUCA JEDNOZNACZNIE CIEŃ NA DOROBEK TEJ DYSCYPLINY SPORTU W BYŁYM ZSRR. Z PRZYKROŚCIĄ STWIERDZIĆ TEŻ NALEŻY, ŻE CIĘŻARY NIE PRZYNOSIŁY RACZEJ NIGDY TAKICH PIENIĘDZY, O KTÓRYCH MOWA W ARTYKULE PRASOWYM. NIESTETY, PROBLEM NIEDOZWOLONEGO WSPOMAGANIA ISTNIEJE I PEWNO ISTNIAŁ BĘDZIE NADAL. RZECZ W TYM, ŻE CIERPLIWOŚĆ ŚWIATOWYCH WŁADZ SPORTU SIĘ KOŃCZY ! POZIOM PODNOSZENIA CIĘŻARÓW NA ŚWIECIE, MAJĄC NA UWADZE OSIĄGNIĘCIA SPRZED LAT RELATYWNIE OBNIŻYŁ SIĘ, TAKŻE I W POLSCE ! DZISIEJSZYM MISTRZOM SZTANGI CIĘŻKO JEST ZBLIŻYĆ SIĘ SWOIMI WYNIKAMI DO OSIĄGNIĘĆ ICH POPRZEDNIKÓW SPRZED LAT. TO NIE PRZYPADEK. WALKA Z DOPINGIEM PRZYBRAŁA ZDECYDOWANĄ FORMĘ, MNOŻĄ SIĘ DYSKWALIFIKACJE NIE TYLKO INDYWIDUALNYCH ZAWODNIKÓW, ALE TAKŻE I ICH NARODOWYCH FEDERACJI. ŚWIATOWE CIĘŻARY PRZEŻYWAJĄ DZISIAJ KRYZYS… KRYZYS PUBLICZNEGO ZAUFANIA. JEŻELI ZOSTANIE ONO NADWERĘŻONE, CIĘŻARÓW NA IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH 2016 ROKU MOŻEMY JUŻ NIE ZOBACZYĆ… CHOCIAŻ SAM DOPING, BYĆ MOŻE BĘDZIE JUŻ WÓWCZAS ZALEGALIZOWANY !

Opracował: Marek Drzewowski
"

 
Pokrewne linki
· Więcej o Ze Świata
· Napisane przez autor


Najczęściej czytany artykuł o Ze Świata:
MŚ SENIORÓW I SENIOREK - DZIEŃ VII


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 5
Głosów: 5


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Associated Topics

Ze Świata


REGULAMIN:


PSz nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub dostępu do całego serwisu.


Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

Re: LEGALIZACJA DOPINGU ... DO 2015 ROKU ? (Wynik: 1)
przez Depot dnia 06-01-2006 o godz. 17:40:06
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Ciekawy artykuł??? Ale troche sie boje skutkow tego zniesienia kontroli!
Marek Drzewowski tel. 602 213 952 GG 1961590 e-mail: baleno@poczta.onet.pl
Łukasz Paliświat tel: 608 472 689 e-mail: lukaszpaliswiat@gmail.com


Administracja

Tworzenie strony: 0.03 sekund :: Zapytania do SQL: 59