Marek Drzewowski  tel. 602 213 952  gg: 1961590  e-mail:baleno@poczta.onet.pl Łukasz Paliœświat  tel: 608 472 689     e-mail:lukaszpaliswiat@gmail.com
www.polska-sztanga.pl
SZUKAJ:
Fax: +48 (58)77 80 241

MENU

ZOBACZ RÓWNIEŻ
    

   *************************


GALERIE

shr121.jpg
shr121.jpg


rai66.jpg
rai66.jpg


lukow.png
lukow.png


talib151.jpg
talib151.jpg


djangabaev17.jpg
djangabaev17.jpg


efremov17.jpg
efremov17.jpg


nabieva17.jpg
nabieva17.jpg


mgl3.jpg
mgl3.jpg


advance-happy-new-year-2018-gif.gif
advance-happy-new-ye ...


azimova91a.jpg
azimova91a.jpgONLINE
Witaj, Anonim
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: zembron
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 2

Na stronie:
Gości: 73
Użytkowników: 0
Razem: 73

AKTUALIZACJEDarmowe liczniki

stat4u


KALKULATOR SINCLAIR'A

ZAPRZYJAŹNIONE STRONY
ZAGRANICZNE STRONY KLUBOWE

Prasa Donosi: 66 CZŁONKÓW ZARZĄDÓW UTRACI SWOJE STANOWISKA !!!
Wysłano dnia 15-12-2017 o godz. 19:06:06 przez autor

Prasa donosi
Niektórzy nie wypełnili formalności inni zrobili to po terminie. Łącznie jednak 66 członków zarządu z wszystkich polskich związków sportowych utraci swoje stanowiska. Wśród nich są przedstawiciele tych największych – PZPN, PZPS czy ZPRP. To efekty ustawy lustracyjnej Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wydaje się, że w wielu przypadkach, bardziej niż na swojej przeszłości - działacze polegli na biurokracji. Dokumenty lustracyjne, w obliczu niedawnej zmiany ustawy o sporcie musiało wypełnić 440 członków zarządu z 65 polskich związków sportowych - od przedstawicieli władz płetwonurkowania, psich zaprzęgów, aż po działaczy piłkarskich. We wrześniu tego roku weszła w życie ustawa według której członkiem zarządu związku w Polsce nie może być osoba będąca kiedyś funkcjonariuszem organów bezpieczeństwa PRL.

Według informacji przekazanych przez MSiT oświadczenia lustracyjne złożyło 397 członków zarządu, ale 24 dokumenty przesłano już po terminie. Wobec 42 osób które wcale nie wypełniły, jak określa to minister Witold Bańka… „prostej ankiety”, mamy łącznie 66 członków zarządu, którzy utracą swą funkcję w związkach sportowych… „W niektórych przypadkach to pokazuje chaos w związkach, czy brak rzetelności pracujących tam osób…” – powiedział minister na spotkaniu z dziennikarzami. Wśród osób, które wcale nie wypełniły oświadczenia mamy m.in. całe pięcioosobowe zarządy związków curlingu czy też płetwonurkowania. Niemal połowa zarządu Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów nie przesłała oświadczenia lub zrobiła to nieterminowo. Jego działacze też będą musieli ustąpić. O kim mowa ?

Na liście opublikowanej przez ministerstwo nie ma na razie nazwisk, ale są liczby. Jasno wynika z nich, że kilka osób będzie musiało zrezygnować z pełnionych funkcji także w tych największych związkach sportowych. Wśród działaczy, którzy nie przekazali informacji lustracyjnych jest po jednym działaczu z Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Jedna osoba z zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej przesłała takie oświadczenie już po terminie. W siedzibie na Bitwy Warszawskiej na razie nikt nie wie, o kogo chodzi… „Nie mam pojęcia, kto to. Oświadczenia wysyłało się indywidualnie. O prezesa może być pan spokojny…” – wyjaśnił krótko Zbigniew Boniek. Ministerstwo zasygnalizowało, że w dwóch przypadkach oświadczenia członków zarządu PZPN będą wymagały wyjaśnienia. W sumie takie zastrzeżenia są co do 51 otrzymanych dokumentów. W niektórych przypadkach oświadczenia są „niejednoznaczne” w innych nie mają wpisanego nr PESEL czy numeru dowodu osobistego. W przypadku jednego działacza związku sportowego, ministerstwo zostało poinformowane o jego rezygnacji z dotychczas pełnionej funkcji (sport.pl; Kacper Sosnowski; 15.12.br; 12:36)

 
Pokrewne linki
· Więcej o Prasa donosi
· Napisane przez autor


Najczęściej czytany artykuł o Prasa donosi:
ADRIAN ZIELIŃSKI ZDYSKWALIFIKOWANY NA CZTERY LATA !!!


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Associated Topics

Prasa donosi


REGULAMIN:


PSz nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub dostępu do całego serwisu.


Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

Re: 66 CZŁONKÓW ZARZĄDÓW UTRACI SWOJE STANOWISKA !!! (Wynik: 1)
przez marek_d dnia 18-12-2017 o godz. 20:09:19
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Nie poznaliśmy nazwisk działaczy, które by najbardziej elektryzowały kibiców. Jednak zestawienie liczbowe też jest ciekawe. Na pięciu członków zarządu związku curlingu oświadczenia nie przysłał nikt! W karate – 6 z 10, w podnoszeniu ciężarów – 3 z 11. W związku gimnastycznym na 7 osób aż 6 przesłało oświadczenia po terminie. W ZPRP i PZPS tylko po jednej osobie nie złożyło dokumentu. W PZPN z obowiązku nie wywiązała się także jedna osoba, lecz w tym przypadku chodzi o przesłanie oświadczenia po terminie, choć również skutkuje to odwołaniem. Z gier zespołowych najlepiej wypadła koszykówka – na 11 osób nikt nie uchylił się od obowiązku, a jedna przysłała oświadczenie „do wyjaśnienia”, w którym mogło zabraknąć PESEL-u lub numeru dowodu osobistego.
Marek Drzewowski tel. 602 213 952 GG 1961590 e-mail: baleno@poczta.onet.pl
Łukasz Paliświat tel: 608 472 689 e-mail: lukaszpaliswiat@gmail.com


Administracja

Tworzenie strony: 0.06 sekund :: Zapytania do SQL: 59