Marek Drzewowski  tel. 602 213 952  gg: 1961590  e-mail:baleno@poczta.onet.pl Łukasz Paliœświat  tel: 608 472 689     e-mail:lukaszpaliswiat@gmail.com
www.polska-sztanga.pl
SZUKAJ:
Fax: +48 (58)77 80 241

MENU

ZOBACZ RÓWNIEŻ
    

   *************************


GALERIE

shr121.jpg
shr121.jpg


rai66.jpg
rai66.jpg


lukow.png
lukow.png


talib151.jpg
talib151.jpg


djangabaev17.jpg
djangabaev17.jpg


efremov17.jpg
efremov17.jpg


nabieva17.jpg
nabieva17.jpg


mgl3.jpg
mgl3.jpg


advance-happy-new-year-2018-gif.gif
advance-happy-new-ye ...


azimova91a.jpg
azimova91a.jpgONLINE
Witaj, Anonim
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: zembron
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 2

Na stronie:
Gości: 87
Użytkowników: 0
Razem: 87

AKTUALIZACJEDarmowe liczniki

stat4u


KALKULATOR SINCLAIR'A

ZAPRZYJAŹNIONE STRONY
ZAGRANICZNE STRONY KLUBOWE

PZPC informuje: SZYMON KOŁECKI MISTRZEM OLIMPIJSKIM Z PEKINU !
Wysłano dnia 05-01-2017 o godz. 19:21:04 przez autor

PZPC informuje
Po dziewięciu latach… Szymon Kołecki został mistrzem olimpijskim ! Polak otrzyma złoty medal za igrzyska olimpijskie w Pekinie. W 2008 roku nasz ciężarowiec zajął II miejsce w kategorii wagowej do 94 kg, ale po ponownym przebadaniu próbek badań antydopingowych udowodniono stosowanie niedozwolonych środ- ków ówczesnemu triumfatorowi - Kazachowi Ilyi Ilyinowi. O takim scenariuszu mówiło się już od kilku miesięcy. Skomplikowane pro- cedury badań oraz późniejsza ich weryfikacja sprawiły, że Międzynarodowa Federacja Pod- noszenia Ciężarów dopiero niedawno zdecydowała się podać oficjalne, po korekcie, wyniki olimpijskiej rywalizacji w Pekinie w kat. 94 kg. W wyniku powtórnych badań antydopingowych próbek pobranych w Pekinie (2008), niedozwolone substancje wspomagające wykryto u zło- tego medalisty Kazacha Ilyi Ilyina oraz trzeciego w konkursie Chadzimurata Akajewa (Rosja) - informuje Polski Związek Podnoszenia Ciężarów. To oznacza, że medal olimpijski zmieni nie tylko Kołecki, ale też reprezentujący Polskę Arsen Kasabijew (wtedy w kadrze Gruzji). Jego zweryfikowano jako wicemistrza olimpijskiego. Szymon Kołecki został obok Ireneusza Palińskiego, Waldemara Baszanowskiego, Zygmunta Smalcerza i Adriana Zieliń- skiego… piątym Polakiem z olimpijskim złotem w podnoszeniu ciężarów. To jednak nie koniec weryfikacji dorobku medalowego naszych ciężarowców z IO w Pekinie. W kat. 105 kg brąz trafi do Marcina Dołęgi, który na igrzyskach był czwarty, ale u trzeciego Dimitrija Łapikowa z Rosji wykryto doping. Z kolei na brąz z IO w Londynie (94 kg) czeka Tomasz Zieliński - wówczas dziewiąty (Marek Kaczmarczyk, PZPC)

Tyle witryna PZPC… O ile jednak sprawa medali Szymona Kołeckiego, Arsena Kasabijewa i Marcina Dołęgi wydaje się być przesądzona, co potwierdzają zresztą oficjalne wyniki z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie (2008), podane przez witrynę internetową światowej federacji (IWF), to w przypadku Tomasza Zielińskiego… wszystko się już skomplikowało. W dn. 13.09.2016 „PSz” podała informację (notabene za witryną IWF), że wobec pozytywnych wyników kontroli antydopingowej u I (Ilya Ilyin/KAZ), II (Alexander Ivanov/RUS), III (Anatoli Ciricu/MDA), IV (Andrey Demanov/RUS), VI (Intigam Zairov/AZE) i VII (Almas Utseshov/KAZ) zawodnika kategorii wagowej do 94 kg, złoty medal otrzyma najprawdopodobniej „piąty” w Londynie – Saeid Mohammadpourkarkaragh (IRI), srebro „ósmy” – Kim Minjae (KOR) a brąz… „dziewiąty” – Tomasz Zieliński (POL). Ale oto ostatnio, podczas pobytu „PSz” w Baku (AZE), przedstawiciele Azerskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów byli wyraźnie uradowani wia- domością o srebrnym medalu olimpijskim ich reprezentanta – Intigama Zairova (AZE), któ- ry miał jakoby wywalczyć w Londynie, właśnie w kat. 94 kg ! Po sprawdzeniu wyników na stronie IWF, ze zdumieniem można było stwierdzić, że Zairov faktycznie „awansował” na II miejsce, spychając tym samym naszego zawodnika z olimpijskiego podium. Jeszcze we wrześniu ubiegłego roku światowa federacja (IWF) informowała, że Intigam Zairov „wpadł” w Londynie na dehydrochloromethyltestosteronie (S1.1), podobnie zresztą jak wszyscy inni ry- wale, którym w w/w kat. wagowej udowodniono niedozwolone wspomaganie ! Co ciekawe, nawet w Baku nikt nie był w stanie wytłumaczyć zaistniałej rozbieżności, wspominano jedynie o ponownej „weryfikacji” wyników na witrynie IWF, co miało rzekomo nastąpić w połowie grudnia 2016 roku. Jak widać, sprawa medali olimpijskich w kat. 94 kg w Londynie (2012) rozwija się dynamicznie i na chwilę obecną wiadomo, że… nic nie wiadomo !

 
Pokrewne linki
· Więcej o PZPC informuje
· Napisane przez autor


Najczęściej czytany artykuł o PZPC informuje:
KADRA SENIORÓW I SENIOREK NA MŚ W TAJLANDII !


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Associated Topics

PZPC informuje

Przepraszamy, komentarze dla tego artykułu są niedostępne.


Marek Drzewowski tel. 602 213 952 GG 1961590 e-mail: baleno@poczta.onet.pl
Łukasz Paliświat tel: 608 472 689 e-mail: lukaszpaliswiat@gmail.com


Administracja

Tworzenie strony: 0.04 sekund :: Zapytania do SQL: 47