Marek Drzewowski  tel. 602 213 952  gg: 1961590  e-mail:baleno@poczta.onet.pl Łukasz Paliœświat  tel: 608 472 689     e-mail:lukaszpaliswiat@gmail.com
www.polska-sztanga.pl
SZUKAJ:
Fax: +48 (58)77 80 241

MENU

ZOBACZ RÓWNIEŻ
    

   *************************


GALERIE

shr121.jpg
shr121.jpg


rai66.jpg
rai66.jpg


lukow.png
lukow.png


talib151.jpg
talib151.jpg


djangabaev17.jpg
djangabaev17.jpg


efremov17.jpg
efremov17.jpg


nabieva17.jpg
nabieva17.jpg


mgl3.jpg
mgl3.jpg


advance-happy-new-year-2018-gif.gif
advance-happy-new-ye ...


azimova91a.jpg
azimova91a.jpgONLINE
Witaj, Anonim
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: zembron
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 2

Na stronie:
Gości: 39
Użytkowników: 0
Razem: 39

AKTUALIZACJEDarmowe liczniki

stat4u


KALKULATOR SINCLAIR'A

ZAPRZYJAŹNIONE STRONY
ZAGRANICZNE STRONY KLUBOWE

Z Kraju: MSiT WPROWADZA ZMIANY W FINANSOWANIU ZWIĄZKÓW SPORTOWYCH !
Wysłano dnia 08-12-2016 o godz. 21:24:39 przez autor

PZPC informuje
Resort sportu wprowadza zmiany... prezes związku bez wy- nagrodzenia, nawet jeśli pełni funkcję sekretarza generalnego, zalecane szkolenie oparte na COS, by otrzymać środki, zwią- zek sportowy musi pokazać 2 % wysokości dotacji jako wkład własny, trenerzy kadr nie mogą łączyć żadnych in- nych funkcji w związku ! Dzisiaj w hali Torwar w Warszawie, odbyło się spotkanie kierownictwa MSiT i PKOl – Podsekretarza Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki - Jana Widery, Dyrektora Departamentu Sportu i Tu- rystyki - Urszuli Włodarczyk,  z-cy Dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki - Anny Ku- der, Dyrektora Działu Olimpijskiego PKOl - Marzenny Koszewskiej, z przedstawicielami pol- skich związków sportowych. Ze strony PZPC w spotkaniu udział wzięli: kierownik Wyszkolenia PZPC - Bogusław Maliszewski oraz Rzecznik Prasowy PZPC - Marek Kaczmarczyk.


Temat spotkania – niezwykle gorący, znany od kilkudziesięciu godzin wcześniej z interneto- wych stron BIP resortu sportu, a dotyczący dofinansowania ze środków budżetu państwa za- dań związanych z przygotowaniami zawodników kadr narodowych sportów olimpijskich do udziału w igrzyskach oraz w mistrzostw świata i Europy w roku 2017. Minister Finansów, jeszcze przed podziałem dotacji na sportowe związki, zmniejszył kasę na sport o 13 milionów. W 2017 roku wynosi ona 133 miliony 458 tysiące złotych. Program zmian, przy dofinansowania sportów w 2017 roku przedstawiła Anna Kuder. Jednocześnie po- informowano, że na początku stycznia MSiT przedstawi kodeks dobrego zarządzania w związ- kach sportowych i stowarzyszeniach. Prace nad nim są już na ukończeniu, projekt jest ak- tualnie opracowywany przez specjalistów prawa sportowego przy współpracy z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym. Podczas spotkania przedstawicielka Polskiego Komitetu Olimpij- skiego - Marzenna Koszewska przedstawiła program Solidarności Olimpijskiej, pole- gający na pozyskiwaniu międzynarodowych środków finansowych oraz grantów przez związki sportowe w Polsce i zachęcała wszystkich przedstawicieli sportów w naszym kraju, do udziału w tym bardzo ciekawym projekcie... To są naprawdę solidne wsparcia finansowe, należy się tylko dobrze przygotować i wypełnić formularze, i można sięgać po pieniądze... - powiedziała pani Marzenna.   

Poniżej najważniejsze punkty omawianych w czwartek zmian:

1. Warunki udzielania dofinansowania oraz wysokości dofinansowania - w składanej ofercie, związki muszą określić finansowy wkład własny w realizację zadania, jednak nie może być on mniejszy niż 2 procent przyznanej dotacji.

2. Wysokości kosztów pośrednich niezbędnych do wykonania zadania nie mogą przekroczyć – 15 % kosztów bezpośrednich przyznanej dotacji – w przypadku otrzymania przez PZS dotacji w wysokości do 5 milionów złotych, 10 % - przy do- tacji powyżej 5 milionów złotych - do 8 milionów złotych, 7 % - w przypadku dota- cji powyżej 8 milionów złotych
.

3. Nie będzie trzeba składać wydruku KRS.

4. Szkolenie wg. indywidualnego programu możliwe będzie jedynie dla zawodników z grup szkolenia olimpijskiego A1 i A2, ale po uzyskaniu rekomendacji specjalnego zespołu i za- twierdzeniu jej przez Departament Sportu Wyczynowego.

5. Związki sportowe zobowiązuje się, aby do organizacji szkolenia wykorzystywać bazę sportową OPO COS.

6. Na organizację zgrupowań i konsultacji zagranicznych, potrzebna będzie pozytywna opinia specjalnego zespołu i akceptacja Dyrektora Sportu Wyczynowego.  

7. Wszyscy zawodnicy zakwalifikowani do grup szkolenia olimpijskiego, zobowiązani są do przeprowadzania badań lekarskich w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej lub jego fi- liach.

8. Zaleca się, by badania diagnostyczne wykonywane były w Instytucie Sportu - Państwowym Instytucie Badawczym. Przy wykonaniu badań diagnostycznych w innych placówkach, jest obowiązek przesyłania wyników badań do Instytutu Sportu.

9. Związki sportowe mają obowiązek publikowania na swojej stronie internetowej aktualnego wykazu prowadzonych akcji szkoleniowych, zawierającego termin i miejsce każdej akcji oraz listę uczestników.

10. Wprowadzony został obowiązek współpracy z Komisją do Zwalczania Dopingu w Sporcie
.

11. Jeżeli jedna osoba pełni w związku sportowym kilka funkcji, które są finan- sowane ze środków MSiT, dofinansowaniem może być objęta tylko jedna z tych funkcji
!

12. Nie przewiduje się dofinansowania ze środków, dotacji wynagrodzenia dla urzę- dującego prezesa i wiceprezesa związku sportowego. Wynagrodzenie z tytułu pełnionej przez prezesa lub wiceprezesa innej funkcji w związku sportowym nie podlega finansowaniu.

13. Jedno wynagrodzenie dla – albo sekretarz generalny albo dyrektor biura, lub dyrektor sportowy albo kierownik wyszkolenia.

14. Funkcji trenera kadry narodowej nie można łączyć z żadną inną funkcją w da- nym polskim związku sportowych
.  

15. Trener nie może pobierać wynagrodzenia z kilku podmiotów finansowanych przez MSiT.

16. Dofinansowanie wynagrodzenia trenera kadry narodowej, lekarza, terapeuty i psychologa w ramach więcej niż jednego programu zleconego przez MSiT, niezależnie od formy za- trudnienia (z wyłączeniem działalności naukowo-badawczej i dydaktycznej) wymaga zgody Mi- nistra.

17.  Dofinansowanie wynagrodzenia lekarza, terapeuty i psychologa ze środków MSiT w więcej niż jednym PZS wymaga zgody Ministra.

18. Trenerzy kadr narodowych mają obowiązek uczestniczenia w szkoleniach orga- nizowanych w ramach Akademii Trenerskiej, finansowanej ze środków MSiT
> Soli- darność olimpijska (pdf)

Proponowane przez MSiT zmiany, w powiązaniu z planowaną dotacją ministerstwa dla PZPC w 2017 roku (1.075.000 zł), czynią zbliżający się Krajowy Zjazd Delegatów PZPC niezwykle interesującym i to z wielu względów. Po pierwsze, od potencjalnych kandydatów na Prezesa PZPC będzie to wymagało niezwykłej odwagi i przedsiębiorczości, wszak „tak krawiec kraj, jak materii staje”. Może się bowiem okazać, że niektórym nie będzie się to po prostu opłacać… Niemożliwe stanie się też wkrótce łączenie funkcji członka zarządu czy też Komisji Rewizyjnej z etatem trenera kadry narodowej. W tej sytuacji zawsze lepiej być trenerem kadry naro- dowej, choć mając na uwadze szczupłość budżetu, kto wie z jaką pensją. Polski Związek Podnoszenia Ciężarów czekają wielkie zmiany i solidne zaciskanie pasa ! Kto wie, czy uda się utrzymać aktualny stan zatrudnienia w związku i czy w ogóle wystarczy pieniędzy na jego aktualną lokalizację. A co ze szkoleniem, zgrupowaniami, czy znajdą się środki dla „najmłodszych” adeptów naszej dyscypliny sportu ? Z całą pewnością, to co było (a działalność związku przypominała ostatnio przysłowiowe „życie ponad stan”), nieprędko powróci a dotych- czasowa stabilizacja rychło może się przerodzić w „klepanie biedy”. Jak mówią, do odważnych świat należy, to prawda, ale „z pustego i Salomon nie naleje”. Niestety, nie będą to jedyne pro- blemy naszych ciężarów… Kto w tej sytuacji zechce objąć ster „polskiej sztangi” ? Przekonamy się już niebawem… 
Pokrewne linki
· Więcej o PZPC informuje
· Napisane przez autor


Najczęściej czytany artykuł o PZPC informuje:
KADRA SENIORÓW I SENIOREK NA MŚ W TAJLANDII !


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Associated Topics

PZPC informuje


REGULAMIN:


PSz nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub dostępu do całego serwisu.


Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

Re: MSiT WPROWADZA ZMIANY W FINANSOWANIU ZWIĄZKÓW SPORTOWYCH ! (Wynik: 1)
przez marek_d dnia 09-12-2016 o godz. 22:37:51
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Po zapowiedzi zmian przez MSiT, z informacji do jakich dotarła "PSz" wynika, że np. w PZLA wielu działaczy (trenerów) z dnia na dzień zrezygnowało z piastowania swoich funkcji w Zarządzie i Komisji Rewizyjnej PZLA, co może oznaczać, że... PZLA będzie zmuszony przeprowadzić swój Zjazd raz jeszcze. PZPC jest w tej dobrej sytuacji, że potencjalni kandydaci do Zarządu i KR mogą zrezygnować z ubiegania się o ewentualne członkostwo jeszcze przez wyborami ! Jak będzie w rzeczywistości przekonamy się już za tydzień !
Marek Drzewowski tel. 602 213 952 GG 1961590 e-mail: baleno@poczta.onet.pl
Łukasz Paliświat tel: 608 472 689 e-mail: lukaszpaliswiat@gmail.com


Administracja

Tworzenie strony: 0.06 sekund :: Zapytania do SQL: 59