Marek Drzewowski  tel. 602 213 952  gg: 1961590  e-mail:baleno@poczta.onet.pl Łukasz Paliœświat  tel: 608 472 689     e-mail:lukaszpaliswiat@gmail.com
www.polska-sztanga.pl
SZUKAJ:
Fax: +48 (58)77 80 241

MENU

ZOBACZ RÓWNIEŻ
    

   *************************


GALERIE

shr121.jpg
shr121.jpg


rai66.jpg
rai66.jpg


lukow.png
lukow.png


talib151.jpg
talib151.jpg


djangabaev17.jpg
djangabaev17.jpg


efremov17.jpg
efremov17.jpg


nabieva17.jpg
nabieva17.jpg


mgl3.jpg
mgl3.jpg


advance-happy-new-year-2018-gif.gif
advance-happy-new-ye ...


azimova91a.jpg
azimova91a.jpgONLINE
Witaj, Anonim
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: zembron
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 2

Na stronie:
Gości: 105
Użytkowników: 0
Razem: 105

AKTUALIZACJEDarmowe liczniki

stat4u


KALKULATOR SINCLAIR'A

ZAPRZYJAŹNIONE STRONY
ZAGRANICZNE STRONY KLUBOWE

PS Informuje: WYBORCZA KARUZELA NABIERA PRĘDKOŚCI !
Wysłano dnia 20-10-2016 o godz. 20:07:18 przez autor

PS Informuje
Za nami już 5 z 15 Walnych Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Okręgowych Związków Podnoszenia Ciężarów i… 26 z 90 wybranych delegatów na Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów (2017-2020), który w dn. 17.12.br odbędzie się w Warszawie. W zebraniach, jakie już się odbyły nie brakowało z całą pewnością emocji i niespodziewanych sytuacji, ale to co najciekawsze dopiero przed nami… W chwili obecnej mamy już dwóch zdeklarowanych kandydatów na Prezesa PZPC (Mariusz Jędra i Zygmunt Smalcerz), 4 do nowego Zarządu PZPC, 1 do Komisji Rewizyjnej, 2 na przewodniczącego Komisji Sę- dziowskiej i 2 do Komisji Sędziowskiej. Nieoficjalnie mówi się o jeszcze o dwóch innych kandy- datach na Prezesa PZPC, o Zygmuncie Wasieli i… tajemniczym „X”, którego ma jakoby „namaścić” sam Szymon Kołecki. O kim mowa i czy w ogóle istnieje ktoś taki istnieje dowiemy się pewno już niebawem, może nawet jeszcze z tym miesiącu (!). Swoją drogą, były Prezes PZPC dość aktywnie uczestniczy w „kampanii wyborczej”, pojawił się nawet os- tatnio w Bydgoszczy, rzekomo na zaproszenie Sławomira Zawady, który jednak w Kujawsko-Pomorskim „przepadł”, podobnie zresztą, jak kilku innych delegatów… z Mroczy. Co ciekawe, na wyborach Kujawsko-Pomorskiego OZPC zjawili się też „na chwilkę” Adrian i Tomasz Zielińscy ! Wielka szkoda, że nie zdążyli już usłyszeć słów Mariusza Jędry, za które otrzymał notabene rzęsiste brawa… W związku z pojawiającymi się też infor- macjami, że Szymon Kołecki, któremu jak widać dość ciężko rozstać się z polskimi ciężarami, „wspiera” też dolnośląskiego kandydata na Prezesa PZPC, Mariusz Jędra zdecydował się na poniższe oświadczenie:W dn. 22 lipca br na Pergoli przy wrocławskiej Hali Stulecia, na uroczystej gali otwarcia
XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich” we Wrocławiu
- chor. Mariusz Jędra, polski sztangista, wicemistrz świata i Europy w podnoszeniu
 ciężarów, reprezentant kraju na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney, wiceprezes PZPC
a na co dzień dowódca plutonu w 10 Wrocławskim Pułku Dowodzenia, odebrał
 Srebrny Krzyż Zasługi RP. Odznaczenie to, w imieniu Prezydenta RP, w obecności
dowódcy pułku – płk Kazimierza Łuckiego wręczył wicewojewoda – Kamil Zieliński.

OŚWIADCZENIE MARIUSZA JĘDRY !


Szanowni Państwo, wraz z podjętą przeze mnie bardzo ważną decyzją o kandydowaniu na stanowisko Prezesa Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów – chcę zwrócić uwagę na kilka kwestii związanych z tym wyborem. Podejmując się tak ważnej roli, jaką jest sprawowanie pieczy nad jednym z najstarszych związków sportowych w naszym kraju, mam na uwadze przede wszystkim dobro naszej wspaniałej dyscypliny ! Wiemy wszyscy, że w ostatnim czasie boryka się ona z różnymi problemami. Po zakończeniu niechlubnych dla nas igrzysk olim- pijskich w Rio de Janeiro, byłem jedynym wiceprezesem PZPC, który wraz z panią Sekretarz Generalną oraz Kierownikiem Wyszkolenia spotkał się z władzami Ministerstwa Sportu i Turys- tyki, wspólnie też dokonaliśmy trudnej oceny występów przedstawicieli naszej dyscypliny.

Szanowni Państwo i Drodzy Przyjaciele, bywają w życiu takie momenty, w których człowiek musi się mierzyć z trudnym i bolesnym problemem. W naszym przypadku jest nim bez wątpienia stan polskich ciężarów po igrzyskach w Rio de Janeiro ! Jako były zawodnik, rep- rezentant kraju, olimpijczyk, medalista mistrzostw świata i Europy, a po zakończeniu kariery – działacz, w życiu  zawodowym żołnierz Wojska Polskiego i uczestnik misji pokojowych – nie chowam głowy w piasek, ani nie uciekam od odpowiedzialności. Stąd m.in. moja decyzja o kandydowania na funkcję sternika polskich ciężarów! Przed naszą dyscypliną, wiele pracy w celu jej naprawienia. Wiem jak to uczynić !

Na początek przywróćmy normalność w pracy związku, postarajmy się o wzajemny szacunek i zrozumienie. Nie są nam potrzebne wzory autokratycznego rządzenia, przesiąknięte egoizmem i butą, bez liczenia się ze zdaniem innych. Jako człowiek dialogu i rozmowy z każdym, chcę by na początek wróciła normalność, począwszy od spraw sportowych - szkolenia dzieci i młodzieży, a skończywszy na naszych reprezentantach Polski, walczących o medale Igrzysk Olimpijskich ! Nie wolno nam się odwracać od ludzi, nawet w sytuacji, gdy przysporzyli nam wszystkim wielu problemów. Nie kamienujmy ich. Zamiast krzyku pogardy dla nich, znajdźmy sposób, by do takich sytuacji nie dochodziło ! Zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji i z faktu, że podejmując się tak niełatwego zadania, będę napotykał na problemy. Zresztą już teraz mierzę się z nimi w zdecydowany sposób ! Liczę na to, że wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie, mając szacunek dla drugiego człowieka i pokorę oraz skupiając wokół siebie ludzi dla których – jak mnie – nadrzędnym jest dobro polskich ciężarów, stworzymy wspólnie odpowiedni klimat i warunki dla rozkwitu biało-czerwonej sztangi !

W związku z pojawiającymi się informacjami o moim kandydowaniu oraz „za- pleczu”, jakim się rzekomo otaczam podczas tej wielkiej dla mnie sprawy, zapew- niam, że jestem człowiekiem niezależnym od nikogo. Kieruję się wyłącznie swoim autorskim programem naprawy polskich ciężarów. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że bez dobrej drużyny, sam nie jestem w stanie zrobić wiele. Wierzę w lepsze czasy dla polskich ciężarów i wielkość polskiego sportu ! Mariusz Jędra !


 
Pokrewne linki
· Więcej o PS Informuje
· Napisane przez autor


Najczęściej czytany artykuł o PS Informuje:
BOGDAN COFALIK - SZTANGISTA, KAPŁAN, MISJONARZ !


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Associated Topics

PS Informuje


REGULAMIN:


PSz nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub dostępu do całego serwisu.


Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

Re: WYBORCZA KARUZELA NABIERA PRĘDKOŚCI ! (Wynik: 1)
przez rodbi dnia 20-10-2016 o godz. 20:40:54
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Dobrze powiedziane. Ku chwale cieżarów ! P.S. A niby tym tajemniczym kandydatem jest p. Z. Smalcerz. Tak zostało powiedziane w Bydgoszczy. Re: WYBORCZA KARUZELA NABIERA PRĘDKOŚCI ! (Wynik: 1)
przez rodbi dnia 20-10-2016 o godz. 22:36:09
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Będą malkontenci,  ujadacze co boją się straty darmowych stołów,  wyjazdów itd. Co nic z młodzieżą nie wypracowali i są asystentem np. w Malezji.  Taka to była poprzednia władza. Aby swoich promować w myśl zasady,  bierny, ale wierny....Re: WYBORCZA KARUZELA NABIERA PRĘDKOŚCI ! (Wynik: 1)
przez daniul1486 dnia 21-10-2016 o godz. 09:48:14
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czego obecnie potrzebują Polskie Ciężary i szukać takiego sternika, który w OBECNEJ sytuacji się sprawdzi. Tak to już jest, że konkretni ludzie sprawdzają się w konkretnych sytuacjach.W tym przypadku uważam, że p. Jędra jest bardzo adekwatnym kandydatem. Zna środowisko, potrafi zjednać wokół siebie ludzi i z tego co widzę i obserwuję, nie jest "umoczony". I to jest chyba największy problem a zarazem bolączka jego przeciwników.....czas pokaże. Życzę powodzenia.Re: WYBORCZA KARUZELA NABIERA PRĘDKOŚCI ! (Wynik: 1)
przez jackrobinson dnia 22-10-2016 o godz. 16:30:32
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Czytam to wszystko i oczom nie wierzę. Środowisko podnoszenia ciężarów, po jakże ciężkim okresie, po raz kolejny nie umie wyciągnąć wniosków. Objęcie, w tej sytuacji, fotelu prezesa przez osobę skazaną prawomocnie za doping jest jak strzelenie całemu środowisku w stopę, w kolano i pewnie „w łeb”, bo skończy się to tak jak po takim strzale. Środowisko jest zatopione w całkowitych odchodach dopingu, którego jednym „odchodem” był nowy kandydat na stanowisko Prezesa PZPC. Minister Sportu Pan Witold Bańka bardzo jasno określił, jakie jest jego spojrzenie w naszą dyscyplinę. Każda myśląca osoba powinna być świadoma sytuacji, że jest bardzo duże prawdopodobieństwo, iż Pan Witold Bańka będzie Ministrem jeszcze przez najbliższe 7 lat. Czy ktoś rozsądny może przypuszczać, że będzie chciał pomóc prezesowi koksiarzowi??? Panowie – opamiętajcie się. Nie dajcie się omamić pustymi tekstami o wizycie w Ministerstwie, o konstruktywnych rozmowach itp.  To nie prawda. Z całą pewnością nikt w Ministerstwie nie został poinformowany o wpadce dopingowej Pana kandydata i tylko dlatego podjęto jakiekolwiek próby rozmów. Przechodząc już do samego kandydata i jego innych osiągnięć. Należy mu się ogromny szacunek za uczestnictwo w misjach pokojowych. Jest to wspaniała i godna postawa i aż ręka mi się trzęsie, że muszę napisać ten wpis. Spójrzmy jednak na podwórko kandydata – Śląsk Wrocław. Czy ktoś słyszał o jakiś istotnych zmianach w tej sekcji, które dokonał nasz kandydat? Może inaczej – czy ten klub w ogóle jeszcze istnieje, lub przynajmniej w jakimś stopniu może się równać wynikami do okresu z lat 2000-2010? Pan kandydat mówi DOŚĆ autorytarnym rządom TYRANA! Ale dla ciepłej posadki nawet nie mruknął przez 4 lata widząc, według niego, autorytaryzm. Nie chcę w tym wpisie poruszać tematu, czy kandydat ma rację oceniając tak swojego do niedawna przyjaciela, lecz tu każdy ma swoje zdanie i jak zdążyłem poznać te opinie - są one bardzo różne – zarówno na plus jak i na minus. W tym miejscu trzeba porównać powyższego kandydata do kandydata numer 2 czyli Pana Zygmunta Smalcerza. Człowieka o nieposzlakowanej opinii, szanowanego na całym świecie i co najważniejsze w Polsce. Człowieka, który swoim wizerunkiem może naprawić Polskie Ciężary i sprawić, że kilkadziesiąt lat afer dopingowych i gospodarczych, może się skończyć w jednej chwili. I od razu chciałbym podkreślić: Nie mam nic wspólnego z Panem Zygmuntem Smalcerzem, a jego sukcesy widzę tylko na starych taśmach wideo. Co więcej, będę namawiał do głosowania na każdego kandydata, którego nazwisko jest znane na świecie i ma nieposzlakowaną opinię. Niestety znam teraz tylko dwóch… Szanowni Koledzy i Koleżanki! Proszę bardzo zrozumcie jak ważny jest ten wybór dla naszego środowiska. Wybierzcie rozsądnie i z rozwagą. Spójrzcie na przyszłość w perspektywie 2-3 lat, a nie w perspektywie miesięcy, kiedy po wyborach nowy prezes spełni lub nie spełni, pustych obietnic składanych teraz na prawo i lewo.  Re: WYBORCZA KARUZELA NABIERA PRĘDKOŚCI ! (Wynik: 1)
przez jackrobinson dnia 22-10-2016 o godz. 16:31:22
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Czytam to wszystko i oczom nie wierzę. Środowisko podnoszenia ciężarów, po jakże ciężkim okresie, po raz kolejny nie umie wyciągnąć wniosków. Objęcie, w tej sytuacji, fotelu prezesa przez osobę skazaną prawomocnie za doping jest jak strzelenie całemu środowisku w stopę, w kolano i pewnie „w łeb”, bo skończy się to tak jak po takim strzale. Środowisko jest zatopione w całkowitych odchodach dopingu, którego jednym „odchodem” był nowy kandydat na stanowisko Prezesa PZPC.
Minister Sportu Pan Witold Bańka bardzo jasno określił, jakie jest jego spojrzenie w naszą dyscyplinę. Każda myśląca osoba powinna być świadoma sytuacji, że jest bardzo duże prawdopodobieństwo, iż Pan Witold Bańka będzie Ministrem jeszcze przez najbliższe 7 lat. Czy ktoś rozsądny może przypuszczać, że będzie chciał pomóc prezesowi koksiarzowi??? Panowie – opamiętajcie się.
Nie dajcie się omamić pustymi tekstami o wizycie w Ministerstwie, o konstruktywnych rozmowach itp.  To nie prawda. Z całą pewnością nikt w Ministerstwie nie został poinformowany o wpadce dopingowej Pana kandydata i tylko dlatego podjęto jakiekolwiek próby rozmów.
Przechodząc już do samego kandydata i jego innych osiągnięć. Należy mu się ogromny szacunek za uczestnictwo w misjach pokojowych. Jest to wspaniała i godna postawa i aż ręka mi się trzęsie, że muszę napisać ten wpis.
Spójrzmy jednak na podwórko kandydata – Śląsk Wrocław. Czy ktoś słyszał o jakiś istotnych zmianach w tej sekcji, które dokonał nasz kandydat? Może inaczej – czy ten klub w ogóle jeszcze istnieje, lub przynajmniej w jakimś stopniu może się równać wynikami do okresu z lat 2000-2010?
Pan kandydat mówi DOŚĆ autorytarnym rządom TYRANA! Ale dla ciepłej posadki nawet nie mruknął przez 4 lata widząc, według niego, autorytaryzm.
Nie chcę w tym wpisie poruszać tematu, czy kandydat ma rację oceniając tak swojego do niedawna przyjaciela, lecz tu każdy ma swoje zdanie i jak zdążyłem poznać te opinie - są one bardzo różne – zarówno na plus jak i na minus.
W tym miejscu trzeba porównać powyższego kandydata do kandydata numer 2 czyli Pana Zygmunta Smalcerza. Człowieka o nieposzlakowanej opinii, szanowanego na całym świecie i co najważniejsze w Polsce. Człowieka, który swoim wizerunkiem może naprawić Polskie Ciężary i sprawić, że kilkadziesiąt lat afer dopingowych i gospodarczych, może się skończyć w jednej chwili.
I od razu chciałbym podkreślić: Nie mam nic wspólnego z Panem Zygmuntem Smalcerzem, a jego sukcesy widzę tylko na starych taśmach wideo. Co więcej, będę namawiał do głosowania na każdego kandydata, którego nazwisko jest znane na świecie i ma nieposzlakowaną opinię. Niestety znam teraz tylko dwóch…
Szanowni Koledzy i Koleżanki!
Proszę bardzo zrozumcie jak ważny jest ten wybór dla naszego środowiska.
Wybierzcie rozsądnie i z rozwagą. Spójrzcie na przyszłość w perspektywie 2-3 lat, a nie w perspektywie miesięcy, kiedy po wyborach nowy prezes spełni lub nie spełni, pustych obietnic składanych teraz na prawo i lewo.  Re: WYBORCZA KARUZELA NABIERA PRĘDKOŚCI ! (Wynik: 1)
przez rodbi dnia 01-11-2016 o godz. 22:00:29
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Kandydować może każdy. Ale do wygrania konkursu daleka droga. Otóż słyszy się,  że prezesem chce ponownie zostać p. Wasiela. Wszyscy pamiętamy, co mówił dziennikarzom... I że po tej całej aferze zapowiedział wycofanie się z działalności w PZPC...  Teraz trudno wyobrazić sobie, gdy Pan Wasiela wygra wybory i podczas najbliższej imprezy stanie "oko w oko" z prezydentem IWF, którego tak oczernił...  
Marek Drzewowski tel. 602 213 952 GG 1961590 e-mail: baleno@poczta.onet.pl
Łukasz Paliświat tel: 608 472 689 e-mail: lukaszpaliswiat@gmail.com


Administracja

Tworzenie strony: 0.06 sekund :: Zapytania do SQL: 150