Marek Drzewowski  tel. 602 213 952  gg: 1961590  e-mail:baleno@poczta.onet.pl Łukasz Paliœświat  tel: 608 472 689     e-mail:lukaszpaliswiat@gmail.com
www.polska-sztanga.pl
SZUKAJ:
Fax: +48 (58)77 80 241

MENU

ZOBACZ RÓWNIEŻ
    

   *************************


GALERIE

shr121.jpg
shr121.jpg


rai66.jpg
rai66.jpg


lukow.png
lukow.png


talib151.jpg
talib151.jpg


djangabaev17.jpg
djangabaev17.jpg


efremov17.jpg
efremov17.jpg


nabieva17.jpg
nabieva17.jpg


mgl3.jpg
mgl3.jpg


advance-happy-new-year-2018-gif.gif
advance-happy-new-ye ...


azimova91a.jpg
azimova91a.jpgONLINE
Witaj, Anonim
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: zembron
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 2

Na stronie:
Gości: 171
Użytkowników: 0
Razem: 171

AKTUALIZACJEDarmowe liczniki

stat4u


KALKULATOR SINCLAIR'A

ZAPRZYJAŹNIONE STRONY
ZAGRANICZNE STRONY KLUBOWE

PS Informuje: MARIUSZ JĘDRA KOLEJNYM KANDYDATEM NA PREZESA PZPC !!!
Wysłano dnia 30-09-2016 o godz. 21:16:07 przez autor

PS Informuje
Nie minęły jeszcze 24 godziny od chwili, gdy w dniu wczorajszym „PSz” infor- mowała o poczynaniach Wiceprezesa PZPC ds. organizacyjnych… a oto kilkanaś- cie minut temu otrzymaliśmy od Mariusza JĘDRY (73) oficjalne potwier- dzenie zamiaru ubiegania się o fotel Prezesa Polskiego Związku Pod- noszenia Ciężarów. Z potencjalnym programem wyborczym będzie się można zapoznać podczas licznych spotkań, m.in. na Okręgowych Zabraniach Sprawozdawczo-Wybor- czych, gdzie Mariusz Jędra będzie zapewne bardzo ważnym gościem. W chwili obecnej ma- my już zatem dwóch „oficjalnych” kandydatów do stanowiska Prezesa PZPC: Zyg- munt Smalcerz i Mariusz Jędra. W kuluarach mówi się jeszcze o dwóch innych osobach: Wiceprezesie ds. sportowych - Jerzym Nowaku i byłym Prezesie PZPC – Zygmuncie Wa- sieli, lecz jak dotychczas brak wciąż oficjalnego potwierdzenia obu tych kandydatur. Poniżej pełny tekst oświadczenia Mariusza Jędry...

Pełniąc obowiązki Wiceprezesa PZPC i mając w swoim dorobku sukces w postaci organizacji dwóch największych imprez ciężarowych minionego czterolecia, jakimi były „Mistrzostwa Świata Seniorów” w 2013 r. i „Mistrzostwa Świata Juniorów” w 2015 r., chciałbym się odnieść do ostatnich wydarzeń oraz wyborów na nowego prezesa PZPC. Pracę zawodnika, trenera i działacza poznałem praktycznie od podstaw, podobnie strukturę związku oraz ludzi oddanych i zaangażowanych w rozwój polskich ciężarów. Dzisiaj, pomimo ewidentnych suk- cesów organizacyjnych znaleźliśmy się w bardzo złym miejscu. Wiele wpadek dopingowych, brak komunikacji międzyludzkiej, a co najgorsze… brak sukcesów na „Igrzyskach Olimpij- skich”, gdzie podnoszenie ciężarów, po raz pierwszy od 60 lat nie zdobyło żadnego medalu, wpływa na ogólny, jakże niekorzystny wizerunek związku. Osobiście czuję się współwinny sytuacji panującej obecnie w naszej dyscyplinie. Wielokrotnie wychodziłem z inicjatywami stworzenia jednej Kadry Narodowej Seniorów, skupiającej sztab szkoleniowy, składający się z głównego trenera oraz współpracujących z nim trenerów klubowych poszczególnych zawodni- ków. Mając sygnały o naruszaniu dyscypliny przez zawodników i kłopotach socjalno-bytowych, sugerowałem też większą kontrolę nad Ośrodkami Szkolenia Olimpijskiego. Dzisiaj wszyscy powinniśmy uderzyć się w pierś i wrócić do tego, co w polskich ciężarach było dobre i co było wypracowane przez lata. Nie powinniśmy zatem czerpać wzorów od innych, tylko pozostawić to, co faktycznie było dobre, to, co przynosiło nam sukcesy i medale. Doping to obecnie naj- większa zmora naszej dyscypliny. Chciałbym zauważyć, że sam będąc zawodnikiem i zaczyna- jąc karierę w wieku 13 lat nie miałem pojęcia o tym, czy jest doping. I tu właśnie dostrzegam wielką rolą szkoleniowców, jako potencjalnych wychowawców młodych zawodników oraz sys- tematyczne uświadamianie im, że tylko ciężką pracą można dzisiaj dojść do sukcesów, nigdy drogą na skróty. Raz jeszcze zwracam uwagę na wielką rolę trenera w wychowaniu ciężarowej młodzieży i pracę… bez dopingu.

Odnosząc się do ostatnich wydarzeń w polskich ciężarach, informuję, że nie ucie- kam od odpowiedzialności za zaistniałą sytuację, ale muszę też wspomnieć, że wielokrotnie zwracałem uwagę na wszelkie nieprawidłowości i przedstawiałem róż- nego rodzaju propozycje, które jednak były pomijane i nie zyskiwały zaintere- sowania w oczach, nie tylko byłego Prezesa PZPC. Żałuję, że nie miałem większego wpływu na autokratyczny sposób zarządzania związkiem. Dzisiaj nadchodzi mo- ment, kiedy wszystko to będzie można wreszcie zmienić. A i ja sam stanę przed szansą, która może mi umożliwić realny wpływ na uporządkowanie sytuacji nie tylko w naszych ciężarach ale także w całym Polskim Związku Podnoszenia Cię- żarów ! Niech zatem powróci znów normalność oraz wspólne, profesjonalne działa- nie całego związku, nowego Zarządu i nowego Prezesa. Potwierdzam tym samym oficjalnie zamiar ubiegania się o fotel Prezesa PZPC ! Mariusz Jędra !


Terminy Okręgowych Zebrań Sprawozdawczo-Wyborczych !

Zachodniopomorski OZPC (08.10.br w Białogardzie o godz. 12:00) - 3 mandaty !
Śląski ZPC (13.10.br w Tarnowskich Górach o godz. 16:00) – 5 mandatów !
Warmińsko-Mazurski OZPC (15.10.br w Kurzętniku o godz. 11:00) - 2 mandaty !
Kujawsko-Pomorski OZPC (18.10.br w Bydgoszczy o godz. 17:00) - 11 mandatów !
Lubelski OZPC (29.10.br w Nadrzeczu k/Biłgoraja o godz. 11:00) - 13 mandatów !
Podkarpacki OZPC (29.10.br w Sędziszowie Małopolskim o godz. 17:00) - 2 mandaty !
Łódzki OZPC (06.11.br w Dobryszycach o godz. 11:30) - 7 mandatów !W dn. 22 lipca br na Pergoli przy wrocławskiej Hali Stulecia, na uroczystej gali otwarcia
XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich” we Wrocławiu
- chor. Mariusz Jędra, polski sztangista, wicemistrz świata i Europy w podnoszeniu
 ciężarów, reprezentant kraju na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney, wiceprezes PZPC
a na co dzień dowódca plutonu w 10 Wrocławskim Pułku Dowodzenia, odebrał
 Srebrny Krzyż Zasługi RP. Odznaczenie to, w imieniu Prezydenta RP, w obecności
dowódcy pułku – płk Kazimierza Łuckiego wręczył wicewojewoda – Kamil Zieliński. 
Pokrewne linki
· Więcej o PS Informuje
· Napisane przez autor


Najczęściej czytany artykuł o PS Informuje:
BOGDAN COFALIK - SZTANGISTA, KAPŁAN, MISJONARZ !


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Associated Topics

PS Informuje


REGULAMIN:


PSz nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub dostępu do całego serwisu.


Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

Re: MARIUSZ JĘDRA KOLEJNYM KANDYDATEM NA PREZESA PZPC !!! (Wynik: 1)
przez wytworny dnia 01-10-2016 o godz. 00:23:14
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Gratuluję decyzji. Tylko życzyć głosującym odwagi by wybrali Twoją kandydaturę. Wiem, że po tym nieszczęśliwym okresie nikt inny tylko Ty podołasz temu wyzwaniu. Przyznasz, że jest dużo do posprzątania:) Kibicuję bo wiem, że gdy napotkasz problemy to działa to na Ciebie jak płachta na byka. Będziesz z podwójną motywacją zwalczał trudy tej nierównej walki.
Pozdrawiam i Życzę Dużo Zdrowia bo będzie potrzebne;) Re: MARIUSZ JĘDRA KOLEJNYM KANDYDATEM NA PREZESA PZPC !!! (Wynik: 1)
przez Rysio dnia 02-10-2016 o godz. 19:26:41
(Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
Każdy wybór naz­naczo­ny jest styg­ma­tem wątpliwości... 
Marek Drzewowski tel. 602 213 952 GG 1961590 e-mail: baleno@poczta.onet.pl
Łukasz Paliświat tel: 608 472 689 e-mail: lukaszpaliswiat@gmail.com


Administracja

Tworzenie strony: 0.04 sekund :: Zapytania do SQL: 70