Marek Drzewowski  tel. 602 213 952  gg: 1961590  e-mail:baleno@poczta.onet.pl Łukasz Paliœświat  tel: 608 472 689     e-mail:lukaszpaliswiat@gmail.com
www.polska-sztanga.pl
SZUKAJ:
Fax: +48 (58)77 80 241

MENU

ZOBACZ RÓWNIEŻ
    

   *************************


GALERIE

shr121.jpg
shr121.jpg


rai66.jpg
rai66.jpg


lukow.png
lukow.png


talib151.jpg
talib151.jpg


djangabaev17.jpg
djangabaev17.jpg


efremov17.jpg
efremov17.jpg


nabieva17.jpg
nabieva17.jpg


mgl3.jpg
mgl3.jpg


advance-happy-new-year-2018-gif.gif
advance-happy-new-ye ...


azimova91a.jpg
azimova91a.jpgONLINE
Witaj, Anonim
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: zembron
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 2

Na stronie:
Gości: 108
Użytkowników: 0
Razem: 108

AKTUALIZACJEDarmowe liczniki

stat4u


KALKULATOR SINCLAIR'A

ZAPRZYJAŹNIONE STRONY
ZAGRANICZNE STRONY KLUBOWE

FRPC informuje: CZAS REFLEKSJI PO MŚ W HOUSTON !
Wysłano dnia 03-01-2016 o godz. 17:05:00 przez autor

FRPC informuje Autor napisał "
Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia były dla wielu z nas bardzo ważnym wydarzeniem religijnym, odpoczynkiem od dnia codziennego oraz czasem refleksji. Wielu z nas zastanawiało się co nam przyniesie Nowy Rok. Zda- jemy sobie sprawę, że będzie on ważnym wydarzeniem w naszych Ro- dzinach. Ale dla nas ludzi sportu to nadchodzący Nowy Rok to bardzo ważne będą wydarzenia sportowe. Najpierw w miesiącu kwietniu 2016 roku odbędą się ważne Mistrzostwa Europy w podnoszeniu ciężarów podczas, których nasze za- wodniczki będą mogły zdobyć kwalifikację kontynentalną na Igrzyska Olimpijskie. Natomiast latem 2016 roku weźmiemy udział w najważniejszym wydarzeniu dla sportowców, trenerów i działaczy tj. w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro – do których przez ostatnie trzy lata ciężko się przygotowywali z dala od swoich rodzin i przyjaciół...Ważny to też będzie Nowy Rok dla polskiej sztangi, bowiem w 2016 roku odbędzie się Kongres Sprawozdawczo Wyborczy Europejskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów (EWF) oraz po Igrzyskach Olimpijskich - wybory do władz Polskiego Związku Podnoszenia Cięża- rów i Kongres Sprawozdawczo Wyborczego Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów (IWF). Zapewne będzie o czym mówić na tych zjazdach bowiem w Wigilię Bożego Narodzenia dotarła do nas z biura IWF informacja, która położyła się cieniem na dalszy rozwój podno- szenia ciężarów na świecie i Europie z uwagi na niespotykaną (jednorazową) ilość pozytyw- nych wyników badań antydopingowych podczas Mistrzostw Świata w Podnoszeniu Ciężarów w Houston (USA). Mistrzostwa były jednocześnie kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Jest to kompromitujący „prezent” jaki otrzymaliśmy my i kibice z IWF pod choinkę w przededniu Świąt Bożego Narodzenia. Takiego skandalu w podnoszeniu ciężarów nie było od wielu lat, aby na jednych zawodach odnotowano aż 24 przy- padki pozytywnych wyników badań antydopingowych.

Jest to bardzo poważny sygnał ostrzegawczy dla całej dyscypliny. Jeżeli Międzynaro- dowe Federacje IWF i EWF oraz narodowe federacje zrzeszone w tych organizacjach nie powiedzą zdecydowanie... DOŚĆ oszustom w naszej dyscyplinie to ciężary mogą mieć bardzo poważny problem w utrzymaniu się w Programie Igrzysk Olimpijskich MKOL po 2020 roku. Przecież stosowanie dopingu jest zabronione w sporcie ale też jest bardzo szkodliwe dla zdrowia i życia zawodników. Mamy znakomite programy walki z dopingiem krajowe i władz międzynarodowych jak IWF czy WADA. Ale jest brak konsekwencji w tych działaniach... Spójrzmy na nasze podwórko w kraju a nawet w naszym związku czy aby u nas jest wszystko w porządku z przestrzeganiem zasad i przepisów antydopingowych ? Czy zawsze postępowaliśmy konsekwentnie w stosunku do osób łamiących to prawo ? Czy ciche przyzwolenie na stosowanie dopingu nie jest winą wielu z nas ? To są pytania na które musimy sobie odpowiedzieć sami w przededniu Nowego Roku. Pisząc ten felieton mam również sam do siebie uwagi i pytania, czy zrobiliśmy wszystko w przeszłości aby u nas w kraju była zdecydowana walka z dopingiem ? Dzisiaj na kanwie tego co się wy- darzyło w Houston widzę, że w wielu wypadkach powinienem i powinniśmy, jako były Zarząd PZPC wkraczać bardziej zdecydowanie. Zbyt dużo było tolerancji i zrzucania tej odpowiedzialności na karby tzw. „dobra dyscypliny” i sportu. Przykła- dem tych działań niech będą obrady Krajowego Zjazdu Sprawozdawczo Wyborczego Delegatów PZPC z dn. 01 grudnia 2012 roku. Wystarczy przeczytać stenogram z tego ważnego spotkania elity polskiej sztangi. Na szczęście wśród tych 24 oszustów dopingowych na MŚ w Houston nie było naszych zawodników i to cieszy. Ale z ocenami dotyczącymi tych spraw byłbym ostrożny z uwagi na toczące się jeszcze procedury odwoławcze w IWF. Jak pisze w swoim felietonie pt. „Horror u progu 2015 roku" – red. Jacek Korczak Mleczko... „w Hous- ton powiało grozą i cyrkiem”.

A zarazem na szczęście... „dzięki Bogu w tym wstydliwym gronie nie ma reprezen- tantów Polski”. Prawdopodobnie Adrian Zieliński zostanie w kat. 94 kg M sklasyfikowany na drugim miejscu w dwuboju i otrzyma tytuł Wicemistrza Świata po zakończeniu całego procesu odwoławczego przez IWF. Mamy nadzieję, że z tych ostrzeżeń jakie napływają po MŚ w Houston polskie ciężary wyciągną również wnioski i na poważnie włączą się w programy walki z dopingiem. Należy też przyjąć krytyczne uwagi ze spotkania podsumowującego udział polskiej reprezentacji na mistrzostwach świata dokonanej przez Mini- sterstwo Sportu i Turystyki w przededniu Wigilii Świąt Bożego Narodzenia. Szkoda, że tych uwag nie wysłuchało Kierownictwo PZPC, które z niewiadomych przyczyn nie było obecne. Czy aby jest tak dobrze przed Igrzyskami Olimpijskimi !

Wracając do głównego nurtu felietonu, należy stwierdzić, że jeżeli Międzynarodowa i Euro- pejska Federacja Podnoszenia Ciężarów nie poradzą sobie z problemem walki z dopingiem to będziemy mieli problem zbliżony do sytuacji w lekkiej atletyce. Wiele też zależeć będzie czy w tych gremiach zasiadać będą osoby, które nie były skażone dopingiem w przeszłości. A z informacji jakie ukazują się w prasie i na stronach internetowych tak nie jest. I tu rodzi się kolejny problem. Zatem wiele zależy od tego kogo narodowe federacje skierują do tych federacji o ubieganie się miejsc w Komitetach Wykonawczych EWF i IWF. Ta sprawa wymaga również uregulowania w Ustawie o Sporcie i przepisach wykonawczych. Wiele też będzie zależało od tego, czy na zbliżających się Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro ciężary światowe poradzą sobie w walce z dopingiem. My w Nowym Roku 2016, Roku Igrzysk Olimpijskich życzymy znakomitej rywalizacji międzynarodowej zawodniczkom i zawodnikom oraz wyników sportowych na miarę możliwości bez dopingu tak jak przystało na Kartę Olim- pijską MKOL... (Zygmunt Wasiela; 29.12.2015)
"

 
Pokrewne linki
· Więcej o FRPC informuje
· Napisane przez autor


Najczęściej czytany artykuł o FRPC informuje:
CIĘŻKIE SPRAWY #13 – SEN CZY JAWA ?


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Associated Topics

FRPC informuje


REGULAMIN:


PSz nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub dostępu do całego serwisu.


Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować


Marek Drzewowski tel. 602 213 952 GG 1961590 e-mail: baleno@poczta.onet.pl
Łukasz Paliświat tel: 608 472 689 e-mail: lukaszpaliswiat@gmail.com


Administracja

Tworzenie strony: 0.03 sekund :: Zapytania do SQL: 50