Marek Drzewowski  tel. 602 213 952  gg: 1961590  e-mail:baleno@poczta.onet.pl Łukasz Paliœświat  tel: 608 472 689     e-mail:lukaszpaliswiat@gmail.com
www.polska-sztanga.pl
SZUKAJ:
Fax: +48 (58)77 80 241

MENU

ZOBACZ RÓWNIEŻ
    

   *************************


GALERIE

shr121.jpg
shr121.jpg


rai66.jpg
rai66.jpg


lukow.png
lukow.png


talib151.jpg
talib151.jpg


djangabaev17.jpg
djangabaev17.jpg


efremov17.jpg
efremov17.jpg


nabieva17.jpg
nabieva17.jpg


mgl3.jpg
mgl3.jpg


advance-happy-new-year-2018-gif.gif
advance-happy-new-ye ...


azimova91a.jpg
azimova91a.jpgONLINE
Witaj, Anonim
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: zembron
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 2

Na stronie:
Gości: 109
Użytkowników: 0
Razem: 109

AKTUALIZACJEDarmowe liczniki

stat4u


KALKULATOR SINCLAIR'A

ZAPRZYJAŹNIONE STRONY
ZAGRANICZNE STRONY KLUBOWE

FRPC informuje: CIĘŻKIE SPRAWY #16 - HORROR U PROGU 2015 ROKU !
Wysłano dnia 03-01-2016 o godz. 16:42:34 przez autor

FRPC informuje Autor napisał "
Podczas wyjazdu „Polskiej Sztangi” do Azerbejdżanu, konkretnie zaś w wigilię, 24.12.2015r. witryna IWF opublikowała najnowszą listę 17 przy- padków niedozwolonego wspomagania, ujawnionych podczas ostatnich „MŚ Seniorów” w Houston. Fakt ten spowodował natychmiastową niemalże reak- cję przedstawicieli mediów i nie tylko… praktycznie z dnia na dzień pojawiło się kilkanaście artykułów prasowych na ten temat. Poniżej i powyżej – przedruk kilku z nich, na początek trzy ostatnie materiały z witryny Fundacji Rozwoju Podnoszenia Ciężarów !Nigdy nie posądzałem władz IWF o jakieś wysublimowane poczucie czarnego humoru. Myliłem się jednak i to bardzo! Oto bowiem w dzień wigilijny międzynarodowa federacja od sztangi podrzuciła do swojego ogródka dość osobliwy i kompromitujący prezent. Na oficjalnej stronie internetowej opublikowała oficjalny komunikat o wynikach kontroli antydopingowej na zakoń- czonych przed miesiącem Mistrzostwach Świata w Houston. Istna to groza i cyrk zarazem, bo dotychczas przyłapano 24 zawodników (panie i panowie) wywracając klasyfika- cję medalową i kwalifikacje do olimpijskiego Rio de Janeiro 2016 chyba także… W Houston odbył się antydopingowy pogrom atletów z państw byłego ZSRR, bo koks wykryto u… 6 Azerów, 4 Rosjan, 3 Kazachów, u Białorusinów, Mołdawian i kilku zawodników ciężarowej egzotyki na dokładkę. Dzięki Bogu w tym wstydliwym gronie nie ma reprezentantów Polski, a Adrian Zieliński który na teksańskim pomoście był piąty zostanie wice- mistrzem świata, bo w wadze do 94 kilogramów odsiew oszustów był największy ! Więc wielkie gratulacje dla Adriana, który w rozmowie z PAP mówi, iż uwierzył w sportową sprawiedliwość w ciężarach, a już w Houston uderzyło go to, iż rywale dźwigali tyle, ile raczej nie powinni…

Całość do dość smutna sprawa, a czarę goryczy przelała wpadka Rosjanina Aleksieja Łow- czewa – ponoć konsumenta hormonu wzrostu – który bił wspaniałe rekordy świata wśród superciężkich. Nie wiem kto w Houston przeprowadzał badania. Czy ekipa WADA, czy też gospodarze – Amerykanie ? (amerykańska USADA - przypis PSz). A z ogłosze- niem wyników uporano się – jak na IWF – w iście ekspresowym tempie. Czy to wszystko to normalna procedura, czy wynik międzynarodowego polowania na Rosjan rozpoczętego aferą wśród lekkoatletów ? Polska Sztanga w komentarzu do powyższego zwraca uwagę na to, iż międzynarodowa rywalizacja na poziomie MŚ jakby traci sens, zawodnicy staja się bowiem pionkami na szachownicy jakiejś dziwnej gry, a wyniki ustala się przy zielonym federacyjno-medycznym stoliku.

Ja oczywiście nie bronię koksiarzy, ale mam wiele pytań. Bo trudno mi zrozumieć, iż wśród rosyjskich, kazachskich czy azerskich zawodników, trenerów i lekarzy są sami idioci szuflami spożywający zakazane preparaty. I to wiedząc, iż na champio- nacie kontrola będzie totalna. Łowczew i rosyjski minister sportu – pan Mutko tłumaczą, iż to co wykryto w organizmie zawodnika, to tylko lek potrzebny do rehabilitacji kontuzjowanego kolana i że zgłoszono ten fakt przed zawodami władzom IWF. Nie znam reakcji innych, sądzę iż jakaś być musi. Tym bardziej, że i po mistrzostwach dzieją się rzeczy dziwne. Oto nieobecny nie wiadomo dlaczego w Houston Kazach Ilia Ilin bije w Groznym wspaniałe rekordy świata w 105. Jak to się ma do amerykańskiej wpadli trzech jego rodaków, był Ilia badany po Pucharze Prezydenta czy nie był? Jeśli zaś przyjąć słuszne w założeniu rozumowanie Adriana Zielińskiego, iż każdy wyśmienity wynik od razu budzi podejrzenia, to podnoszenie ciężarów w obecnej formie powoli traci sens. Wyniki kontroli w Houston to także porażka wizerunkowa IWF i dowód na to, iż dotychczasowa polityka antydopingowa federacji zdała się psu na budę. W tej atmosferze wchodzimy w nowy rok, olimpijski rok 2016. Wszystkim życzę zdrowia i mam nadzieje, iż nie damy się zwariować... (Jacek Korczak-Mleczko; 27.12.2015r.)
"

 
Pokrewne linki
· Więcej o FRPC informuje
· Napisane przez autor


Najczęściej czytany artykuł o FRPC informuje:
CIĘŻKIE SPRAWY #13 – SEN CZY JAWA ?


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Associated Topics

FRPC informuje


REGULAMIN:


PSz nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub dostępu do całego serwisu.


Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować


Marek Drzewowski tel. 602 213 952 GG 1961590 e-mail: baleno@poczta.onet.pl
Łukasz Paliświat tel: 608 472 689 e-mail: lukaszpaliswiat@gmail.com


Administracja

Tworzenie strony: 0.04 sekund :: Zapytania do SQL: 50