Marek Drzewowski  tel. 602 213 952  gg: 1961590  e-mail:baleno@poczta.onet.pl Łukasz Paliœświat  tel: 608 472 689     e-mail:lukaszpaliswiat@gmail.com
www.polska-sztanga.pl
SZUKAJ:
Fax: +48 (58)77 80 241

MENU

ZOBACZ RÓWNIEŻ
    

   *************************


GALERIE

shr121.jpg
shr121.jpg


rai66.jpg
rai66.jpg


lukow.png
lukow.png


talib151.jpg
talib151.jpg


djangabaev17.jpg
djangabaev17.jpg


efremov17.jpg
efremov17.jpg


nabieva17.jpg
nabieva17.jpg


mgl3.jpg
mgl3.jpg


advance-happy-new-year-2018-gif.gif
advance-happy-new-ye ...


azimova91a.jpg
azimova91a.jpgONLINE
Witaj, Anonim
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: zembron
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 2

Na stronie:
Gości: 107
Użytkowników: 0
Razem: 107

AKTUALIZACJEDarmowe liczniki

stat4u


KALKULATOR SINCLAIR'A

ZAPRZYJAŹNIONE STRONY
ZAGRANICZNE STRONY KLUBOWE

FRPC informuje: CIĘŻKIE SPRAWY #8 – ZA DUŻO RDZY !!!
Wysłano dnia 30-11-2015 o godz. 19:36:14 przez autor

FRPC informuje Autor napisał "
W dziennikarstwie już tak jest, iż sportowy wynik na imprezach mis- trzowskiej rangi przenosi się na szybkość i chęć opisywania tego co się wi- działo. W ostatnich latach tak było po triumfie Adriana Zielińskiego na MŚ w Antalyi i londyńskich igrzyskach olimpijskich, czy po brązowym medalu Bartłomieja Bonka tamże. Cieszyły europejskie sukcesy Adriana i Bartka, jeszcze tak niedawno temu mistrzostwo globu seryjnie zdobywał Marcin Dołęga. „Pióro niosło” wtedy iście kosmicznie, a jedynym pragnieniem było to, aby tekst jak najszybciej dotarł do redakcji i został wydrukowany lub natychmiast znalazł się na stronie internetowej. Teraz, po Mistrzostwach Świata w Houston, bardzo trudno mi było zabrać się do pisania bo poza krytyką naszych pisać nie ma o czym – no oczywiście poza fantastycznymi wynikami nowych championów i medalistów na czele z epokowymi osiągnięciami Rosjanina Aleksieja Łowczewa w +105, czyli 264 kg w podrzucie i 475 w dwuboju ! Obca jest mi także schadenfreude, czyli tak częsta w Polsce zasada, iż zawsze ktoś jest kontent z porażki rodaków. Bo po Houston są wyłącznie nagie fakty, a żądne złe moce nie sabotowały polskiego dźwigania w Toyota Center.Nasza ekipa nie zrealizowała żadnego z zamierzonych celów. Polki jak nie miały żadnej kwalifikacji olimpijskiej, tak nie mają – uplasowały się na XXV miejscu – a przypom- nijmy jak obficie było trzy lata temu w olimpijskim Londynie. Panowie zatrzymali się na 4. kwalifikacjach po Ałmatach 2014 i w Teksasie uplasowali na miejscu XIV nie dodając nic do dorobku. Ale to naprawdę nie jest wielki problem, bo poza Joanną Łochowską, Adrianem Zielińskim, Bartkiem Bonkiem, Arkadiuszem Michalskim i może Danielem Dołęgą PZPC tak naprawdę nie ma kogo wysłać na igrzyska! Ba, nawet na MŚ nie uzbieraliśmy pełnego 8-osobowego składu panów. Tak źle nie było od dawna, a równia pochyła na jakiej znalazły się ciężary i to zaraz po starcie w igrzyskach 2012 jest aż nadto widoczna. Są tylko pytania. Dlaczego Bonk spalił rwanie na 183 kg, co musi zrobić starszy z Zielińskich aby na dobre zaaklimatyzować się w kategorii do 94 kilogramów, kiedy Michalski (to ciągle wielka nadzieja naszej sztangi) podrzuci owe mityczne 218 kilogramów, czy warto nadal inwestować w Tomasza Zielińskiego ? Bo pułap 5-6 miejsc to trochę za mało, a championat po raz kolejny wykazał świetną kondycję dyscypliny, na pomoście szalała młodzież, ale pokolenie starsze nie oddawało pola. Seryjnie bite były rekordy życiowe (tylko nie przez Polaków) o rekordach świata nie wspominając. Aż miło pomyśleć co się będzie działo w Rio de Janeiro.

Dlaczego z Houston wracamy na tarczy, bez medali i kwalifikacji, dlaczego miesiąc temu na MP w Wałbrzychu wyniki reprezentantów były lepsze, dlaczego nie tra- fiono z formą ? Chyba wpływ miały wszystkie możliwe czynniki. Błędy techniczne, przygo- towanie siłowe, dyspozycja mentalna i zbytnia pasywność. Do tego przez ostatnie trzy lata było za dużo zmian i chaosu wśród prowadzących seniorskie kadry narodowe, co być może przełożyło się na nieład przygotowań i poziom autorytetu szkoleniowców. Wyczerpał się też pomysł indywidualnego cyklu szkoleniowego braci Zielińskich, bo przecież postępu brak. Nie wiem jak jest z zaangażowaniem nauki w proces szkoleniowy, czy my w ogóle przyswajamy nowinki treningowe. Co z opieką medyczną (Bonk z przepukliną kręgosłupa ?) Bo przecież kadra miała optymalne warunki szkoleniowe i finansowe. A może mega-zgru- powania w Spale to już nie jest to czego potrzeba najbardziej, a do czołówki trzeba dopuścić świeżej krwi ?

Po Houston bardzo chciałbym poznać ocenę startu dokonaną przez trenerów, Za- rząd PZPC i pion szkolenia związku, Ministerstwo Sportu i Turystyki i resortowe Centrum Metodyczno-Szkoleniowe. Jeszcze niedawno takie materiały zamieszczała związ- kowa strona internetowa i cykliczne „Materiały Szkoleniowe PZPC”… Czy warto zadać pytanie o częstotliwość startów Polaków, szczególnie międzynarodowych, w sezonie, bo chyba ich za mało co powoduje potem ów stupor na mistrzowskich imprezach ? Przykładem niech bę- dziemłodziutka Łotyszka Rebeka Koha (w debiucie X-ta na MŚ), która prędko przyle- ciała z Houston, wsiadła w samochód i z Ventspils przyjechała startować w… Ciechanowie na Memorialne Andrzeja Matusiaka ! Za dużo rdzy na polskiej sztandze. Trzeba znaleźć środki i ludzi żeby ją usunąć... (Jacek Korczak-Mleczko; 29.11.2015)
"

 
Pokrewne linki
· Więcej o FRPC informuje
· Napisane przez autor


Najczęściej czytany artykuł o FRPC informuje:
CIĘŻKIE SPRAWY #13 – SEN CZY JAWA ?


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Associated Topics

FRPC informuje


REGULAMIN:


PSz nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub dostępu do całego serwisu.


Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować


Marek Drzewowski tel. 602 213 952 GG 1961590 e-mail: baleno@poczta.onet.pl
Łukasz Paliświat tel: 608 472 689 e-mail: lukaszpaliswiat@gmail.com


Administracja

Tworzenie strony: 0.04 sekund :: Zapytania do SQL: 50