Marek Drzewowski  tel. 602 213 952  gg: 1961590  e-mail:baleno@poczta.onet.pl Łukasz Paliœświat  tel: 608 472 689     e-mail:lukaszpaliswiat@gmail.com
www.polska-sztanga.pl
SZUKAJ:
Fax: +48 (58)77 80 241

MENU

ZOBACZ RÓWNIEŻ
    

   *************************


GALERIE

shr121.jpg
shr121.jpg


rai66.jpg
rai66.jpg


lukow.png
lukow.png


talib151.jpg
talib151.jpg


djangabaev17.jpg
djangabaev17.jpg


efremov17.jpg
efremov17.jpg


nabieva17.jpg
nabieva17.jpg


mgl3.jpg
mgl3.jpg


advance-happy-new-year-2018-gif.gif
advance-happy-new-ye ...


azimova91a.jpg
azimova91a.jpgONLINE
Witaj, Anonim
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: zembron
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 2

Na stronie:
Gości: 39
Użytkowników: 0
Razem: 39

AKTUALIZACJEDarmowe liczniki

stat4u


KALKULATOR SINCLAIR'A

ZAPRZYJAŹNIONE STRONY
ZAGRANICZNE STRONY KLUBOWE

Z Włoch: „IGRZYSKA EUROPEJSKIE” BEZ PODNOSZENIA CIĘŻARÓW !?!
Wysłano dnia 18-12-2012 o godz. 22:40:12 przez autor

Z Włoch Autor napisał "
Podczas obradującego w miniony weekendu w Rzymie (ITA), XXXI Zgromadzenia Generalnego Narodowych Komitetów Olimpijskich Europy (EOC) zapadła decyzja, iż w kalendarzu wielkich imprez sportowych pojawi się jeszcze jedna… „Igrzyska Europejskie”. Do Rzymu przyjechały delegacje z 49 państw, w tym z Polski… 38 zgłosowało „za”, 8 „przeciw”, natomiast 3 „wstrzymały” się od głosu. „Igrzyska Europejskiemają być  rozgrywane rok przez igrzyskami olimpijskimi. Warto w tym miejscu przypomnieć, że podobne zawody miały już wcześniej Azja (igrzyska azjatyckie), Afryka (afrykańskie) i obie Ameryki (panamerykańskie). Prezydent EOC – Patrick HICKEY (IRL) oznajmił zebranym dele- gacjom, że jedynym kandydatem do roli gospodarza historycznych, bo pierwszych Igrzysk Europejskich jest stolica Azerbejdżanu – Baku. To właśnie tam w 2015 roku spotka się około 7.000 sportowców z całej Europy by rywalizować w 15 dyscyplinach sportu: łucznictwie, badmintonie, boksie, kajakarstwie, szermierce, piłce ręcznej, judo, 7-osobowym rugby, strze- lectwie, taekwondo, tenisie stołowym, triathlonie i siatkówce. Listę tę mają jeszcze uzupełnić: pływanie i gimnastyka. Może zastanawiać, przynajmniej na chwilę obecną, brak w programie takich dyscyplin sportu jak lekkoatletyka i… podnoszenia ciężarów. Nie można jednak wykluczyć, że lekkoatletyka znajdzie się wśród dyscyplin objętych programem „Igrzysk Europejskich”, bo rozmowy, jakie prowadzi EOC z Europejską Federacją Lekkoatletyczną (EAA) są rzekomo… „dość obiecujące”. Gdyby jednak zabrakło jej w programie igrzysk w 2015 r., głównie z uwagi na napięty kalendarz wydarzeń EAA w 2015 r. oraz ważne do 2016 r. kontrakty sponsorskie i medialne, możliwe że lekkoatletyka pojawi się w oficjalnym programie „Igrzysk Europejskich” dopiero w 2019 roku (!)Cóż zatem z podnoszeniem ciężarów ? Czyżby władze Europejskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów (EWF) „przespały” zupełnie fakt powołania do życia „Igrzysk Europejskich” ? Nasza dyscyplina sportu jest jedną z priorytetowych na kontynencie azjatyckim i panamerykańskim, choć w 2011 r. została niespodziewanie wykreślona z programu „X Igrzysk Afrykańskich”, jakie odbyły się wówczas w Maputo (MOZ). Nie umniejsza to jednak faktu, że dość trudno wyobrazić sobie tego typu imprezę europejską bez podnoszenia ciężarów ! Być może jest to dość wyraźny sygnał, że „ciężary” stają się powoli dyscypliną niszową, której niebawem próżno będzie także szukać np. w programie Igrzysk Olimpijskich. Miejmy nadzieję, że nie wszystko stracone, a władze EWF z prezydentem - dr Antonio URSO na czele, spotkają się czym prędzej z przedstawicielami EOC i rozpoczną rzeczową dyskusję w sprawie włączenia ciężarów do programu „I Igrzysk Europejskich” w Baku (AZE).
"

 
Pokrewne linki
· Więcej o Z Włoch
· Napisane przez autor


Najczęściej czytany artykuł o Z Włoch:
ALEKSANDRA KLEJNOWSKA MISTRZYNIĄ EUROPY !!!


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


Associated Topics

Z Włoch


REGULAMIN:


PSz nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, wypowiedzi nie związane z tematem artykułu, sformułowania obraźliwe w stosunku do innych czytelników serwisu, osób trzecich itp., a w skrajnych przypadkach do blokowania możliwości komentowania wiadomości przez poszczególnych użytkowników lub dostępu do całego serwisu.


Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować


Marek Drzewowski tel. 602 213 952 GG 1961590 e-mail: baleno@poczta.onet.pl
Łukasz Paliświat tel: 608 472 689 e-mail: lukaszpaliswiat@gmail.com


Administracja

Tworzenie strony: 0.03 sekund :: Zapytania do SQL: 50